Strona główna Na sygnale Kryminalne Duet oszustów – ojciec i córka

Duet oszustów – ojciec i córka

0

Prokuratura Rejonowa w Pabianicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcom powiatu pabianickiego.

35-letnia kobieta i jej 66-letni ojciec zostali oskarżeni o dwa oszustwa przy nabywaniu nieruchomości. Grozi im kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10.

Jak oszukiwała rodzinna spółka?

– W jednym z przypadków, oskarżona kobieta zakupiła w 2010 roku nieruchomość za blisko 140 tyś. Do czasu złożenia zawiadomienia, co miało miejsce w końcu 2014 roku, sprzedające nie otrzymały większości uzgodnionej ceny. Jednocześnie podały, iż mają informacje wskazujące na to, że nie są jedynymi pokrzywdzonymi – tłumaczy Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Śledczy ustalili, że pół roku wcześniej oskarżona nabyła inną nieruchomość. Jej cenę określono na kwotę 285 tys. złotych. Do czasu wszczęcia postępowania, w większości zapłata nie została uregulowana.

Jak wskazują zebrane dowody, w przypadku obu transakcji, w podpisywanych aktach notarialnych widniał zapis, że zapłata ceny nastąpi w kilku ratach w terminie
późniejszym, już po przeniesieniu własności. Zaległe raty nie były, jednakże w większości płacone.

– W oparciu o dokonane ustalenia przyjęto, że oskarżeni współdziałali ze sobą, a formalną stroną transakcji w obu przypadkach była 35–latka. W śledztwie nie przyznawali się do przedstawionych zarzutów. Wcześniej byli karani za przestępstwa oszustwa – dodaje prokurator.

REKLAMA
Poprzedni artykułWidzew nie dał szans
Następny artykułZ miłości do Mazdy
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments