Strona główna Aktualności Polityka „Dudkiewicz zdradził i oszukał wyborców”

„Dudkiewicz zdradził i oszukał wyborców”

16
Robert Dudkiewicz (PiS)

Na dzisiejszej konferencji prasowej radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się do sprawy zmiany barw partyjnych Roberta Dudkiewicza. Wezwali go także do zrzeczenia się mandatu radnego.

Sprawa przejścia radnego Roberta Dudkiewicza z Prawa i Sprawiedliwości do Platformy Obywatelskiej podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej ma swój dalszy ciąg. Okazuje się, iż przed wyborami wszyscy kandydaci PiS-u złożyli przyrzeczenie lojalności wobec wyborców i partyjnych kolegów. W przypadku zmiany klubu radnych obiecali zrzec się mandatu.

„Człowiek honoru dotrzymuje słowa, Robert Dudkiewicz zdradził pabianiczan. Jeśli radny Dudkiewicz ma choć odrobinę przyzwoitości, powinien zrzec się mandatu radnego, o co apelujemy. Zmieniając klub, radny Dudkiewicz przede wszystkim oszukał swoich wyborców, których nie uprzedził, że zamierza przejść na stronę partii całkowicie sprzecznej z ideałami i wartościami wyznawanymi przez wyborców PiS-u. Apelujemy do radnego Roberta Dudkiewicza o zrzeczenie się mandatu radnego. Jeżeli nadal chce on zasiadać w Radzie Miejskiej, naturalnym rozwiązaniem będzie jego start z list Platformy Obywatelskiej. Okoliczności sprzyjają – odbędą się przedterminowe wybory, żeby obsadzić mandat po Piotrze Roszaku. Kolejny kandydat, który oszukuje będzie pasował do platformerskiej układanki. Jeśli radnemu Dudkiewiczowi zależy na tym, by choć po części zachować twarz i móc sobie spojrzeć w lustro, powinien zrzec się mandatu radnego” – czytamy m.in. w oświadczeniu radnych PiS.

– Robert Dudkiewicz zobowiązał się do lojalności, tym samym zdradził pabianiczan i w dalszej kolejności swoich kolegów z PiS-u. Radny Dudkiewicz oszukał wyborców przechodząc do partii o zgoła odmiennych wartościach. Podobnie jak Piotr Roszak oszukał ludzi. To są właśnie standardy działania w tej partii. Jego tłumaczenia jakoby w PO miał większe możliwości służenia miastu mijają się z prawdą, bo jak wiadomo to PiS ma większość w radzie, a Platforma jest partią opozycyjną. Człowiek ten niejednokrotnie deklarował, że będzie w PiS zawsze i nawet deklarował, iż jest piłsudczykiem. Od pewnego czasu zauważyliśmy, że informacje o naszych planowanych działaniach znajdowały się u konkurencji. Wszystko wskazuje, że Robert Dudkiewicz służył im już wcześniej. Co ciekawe radny Dudkiewicz od początku kadencji nie ukrywał, że zależy mu na otrzymaniu pracy w samorządzie. Wygląda na to, że wręcz sprzedał swój mandat i głosy pabianiczan za posadę – powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Antoni Hodak.

Głos w tej sprawie zabrała także przewodnicząca klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej, Bożena Kozłowska – Robert Dudkiewicz przeszedł do PO w ekspresowym tempie. Jeszcze kilkanaście dni temu deklarował, że nigdy z PiS nie wystąpi. Jeśli chce być radnym Platformy Obywatelskiej to powinien z jej listy wystartować w wyborach. Teraz ma ku temu świetną okazję, bo jak wiadomo 14 czerwca odbędą się wybory uzupełniające. Wszyscy kandydaci z list Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowali przed wyborami, że w przypadku odejścia z partii zrzekną się mandatu. Było to zobowiązanie honorowe. Jak się okazuje prorocze były słowa radnego Dudkiewicza wypowiedziane w grudniu, gdy stwierdził, iż będzie w PiS, będzie z nami głosował, ale określi się na wiosnę – powiedziała radna Kozłowska.

Przewodnicząca klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej spytana o to, czy nie zauważyli czegoś podejrzanego w zachowaniu swojego kolegi wyjaśniła, iż od zawsze niezbyt angażował się w działania partii. Nie przychodził na spotkania zawsze pokrętnie się tłumacząc. – To już jest taki typ człowieka – dodał przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Żeligowski.

REKLAMA
Poprzedni artykułBóbr zaatakował psy
Następny artykuł130 pobiegło na 5 km
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Za Pabianopedią: Robert Dudkiewicz – cukiernik, uważa się za Piłsudczyka, pewnie z uwagi na intensywne owłosienie wnętrza małżowin usznych i nosa. Stosunkowo nowy człowiek w PiSie, wprowadzony wraz z Marianem Koczurem na listy partii w ekspresowym tempie, kuchennymi drzwiami tuż przed zamknięciem list kandydatów w wyborach samorządowych 2010 roku, celem wyeliminowania działaczy partii mających własne poglądy. Promowany przez absolwenta szkoły samochodowej ze Zgierza, byłego hokeistę i wybitnego krasomówcę. Obydwaj protegowani już poza partią, z której sami się wyrzucili. Słynie z milczenia, jako radny miejski kierował się zawsze maksymą: „Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niż odezwać się rozwiewając wszelką wątpliwość”.… Czytaj więcej »

wszystko się zgadza oprócz pieniędzy.

sam jestem przedsiębiorcą i wykazuje mało co

sorry takie mamy czasy

takie czasy w, których jeszcze bogatszy Ciebiada szukał pracy

jedno mnie zastanawia, skoro był takim leserem w poprzedniej kadencji, to czemu Pis zgodził się na reelekcje jego osoby?
całe te pisy, platformy besery, i stasiaki sld guzik mnie obchodzą, głosuje, bo zazwsze głosowałem, ale rzygam obecną polityką, zwłaszcza tą samorządową

Zara, zara…. A czy to nie przypadkiem ten pan nie został nadesłany przez posła Matuszewskiego razem z p. Ciebiadą???? Co pan na to panie Dariuszu W. i pani Krystyno P. (od pana Matuszewskiego zresztą, pracownik jego biura poselskiego, dobra koleżanka pani Kozłowskiej) ?????? Przecież to wy promowaliście bardzo tych ludzi? Dziś udajecie głupa?????? A może schizofrenia doskwiera?

Ten mem pokazuje priorytety radnego Dudkiewicza.

Brawo Benek, trafione w samo sedno

Ja również zgadzam się z Benkiem !!!
Zdrada !!!
Szkoda mi tylko Dzieci że mają takiego ojca
Ale cóż nareszcie wśród swoich pan jest panie robercie

Koleś ale od rodziny to Ty się od….

Oświadczenia sobie możecie w buty wsadzić. Cukiernik się z was teraz śmieje. Ciekawe kto następny, jeszcze dwóch trzech i adieu większość w radzie 😀

Oj tam, gość. Przeciez tam jest ich guru, świątynia wszelkiej „mondrości”, były kandydat na prezydenta i przeszły-niedoszły senator. Na serio PiS-uary nie macie jakichś sensownych ludzi???? Pokładam w was nadzieję, bo czas skończyć (nie)rządy reżimu PO-PSL ale z takim „kierownictwem” to wy nie zajedziecie nigdzie! I wcale jakoś i mnie nie do śmiechu

Zdzisiek nie wstyd ci? kraju bronić nie chcesz 🙂 ale z prawa do swobodnej wypowiedzi korzystasz bez zażenowania. Swobodna wypowiedzi to reguła demokracji dana ci przez przodków, którzy i za ten przywilej walczyli i umierali. Uczestnictwo również w takiej dyskusji to akceptacja dla reguł demokracji, nie tylko z płynącej z niej praw ale akceptacja dla nałożonych obowiązków w tym obrony kraju a jak świadomie deklarujesz kraju bronić nie chcesz. Więc czemu komentujesz? nie rozumiesz reguł? Radny „ciasteczkowy potwór” startując w wyborach zadeklarował, zaprzysiągł że jest razem z PiS . Teraz zdanie zmienił i owszem prawo do tego ma ale od… Czytaj więcej »

Jak czytam takie coś to mnie krew zalewa, bo znam Panią Kozłowską. Wiem, że ma bogate doświadczenie zawodowe, włącznie z pracą w samorządowych urzędach. Jako radna angażuje się na 100% w pracę dla mieszkańców.

podaj konkretnie w jakich samorządowych urzędach pracowała p. Kozłowska?

Panie Hodak… Mnie krew zalewa jak takie postacie jak pan rżną samorządowców i udają mądrale! Skończ pan studia, potem parę lat doświadczeń życiowych (jakichkolwiek) to potem mooooże pan coś będziesz sobą reprezentował. Na razie to jesteś pan żenujący i śmieszny. O tej pani lepiej milczeć, bo szkoda czasu

W życiu można być pastuszkiem albo pastuchem nikt nie kwestionuje prawa do wyboru opcji. Kwestią jest szanowanie samego siebie i danego słowa. Tylko tyle i aż tyle. Nikt w Pis za Dudkiewiczem płakać nie będzie. Nazywanie głupotą oceny osoby łamiącej własne słowo świadczy, że kręgosłup moralny kuleje waści strasznie, wiem, wiem pewnie zaraz będzie prykanie o Ciebiadzie. Nie jest tajemnica, że Pan Radny zamiast poświęcić się pracy w radzie i komisjach więcej czasu spędzał na koztece do Prezydenta i Starosty żebrząc o pracę. Wcale się nie zdziwię jak lada chwila obejmie jakiś „zasłużony” stołek. Zasada jest prosta albo się sprzedajesz… Czytaj więcej »

skoro bycie radnym to według ciebie „intratna posadka ” to startuj!

Deklarował ,ze zrzeknie się mandatu, gdy wyjdzie z klubu PIS. Zdradził kolegów, zdradził wyborców i zdradził sam siebie.