Strona główna Aktualności Z miasta Drogowcy zamknęli Moniuszki i Wodną. Wahadło na Jutrzkowickiej

Drogowcy zamknęli Moniuszki i Wodną. Wahadło na Jutrzkowickiej

16
Przebudowa biegnącego przez Pabianice fragmentu drogi wojewódzkiej nr 485 staje się faktem. Czekają nas bardzo poważne utrudnienia. Musimy być przygotowani na to, że przejazd remontowanymi ulicami zajmie więcej czasu niż dotychczas…

Na Kilińskiego, od hotelu Piemont do rzeki Pabianki, zostanie jutro rano wprowadzony ruch wahadłowy. Samochody będą jeździły jednym pasem, po zachodniej stronie jezdni. Wahadło pojawiło się już na Jutrzkowickiej (na wysokości Budmaxu). Tutaj jest przejezdna wschodnia nitka, na zachodnią wejdą z robotami drogowcy.

Został zamknięty wlot z Kilińskiego w Moniuszki. Uniemożliwiające wjazd barierki stanęły też przy wlocie z Jutrzkowickiej w Wodną.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Grobelnej w kierunku ul. Lipowej. Ten obowiązuje już od dzisiaj. 

O rozpoczynającej się przebudowie drogi wojewódzkiej nr 485 pisaliśmy też TUTAJ.

REKLAMA
Poprzedni artykułTak wypożyczaliśmy latem publiczne rowery
Następny artykułKraksa na trasie. Samochód „skosił” latarnię
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sposób remontowania ulic w Pabianicach przypomina działania dobrze zorganizowanej grupy dywersantów. Gdy mają coś zrobić, zawsze przypuszczają atak na kilka węzłowych punktów równocześnie. Zupełnie, jakby długo i z uwagą studiowali plan miasta.

Sęk jednak w tym, że podobieństwo to nie jest pełne – remontujący ulice w Pabianicach chyba nigdy nie widzieli tego planu albo nie koordynują działań.

Jaki masz problem? Mieszkańcy miasta dadzą sobie radę. Pojadą inna drogą.

Napewno dadzą radę.( Z przymrużeniem oka). Jechałem dziś ul.Grobelną niby jednokierunkową a pajace najeżdżali na mnie. Droga dobrze oznakowana od Kościoła św. Mateusza zakaz wjazdu a oni jadą jakby nic, nie wiem na co liczą, że co ktoś ich przepuści?

Zapoznaj się wobec tego z wyliczeniem Mirka. Dodaj do niego zdewastowane ulice, których stan sam w sobie stanowi próbę zamachu na kierowców. To nimi miałby ruszyć samochody omijające zamknięte trasy.

Kup plan Pabianic, albo naucz się uzgadniać remonty z innymi osobami, które też usilnie chcą wykazać, że cokolwiek robią.

Trochę pocierpimy i będzie zrobione a za parę lat kto będzie o tym myślał. Trzeba iść do przodu a to że nie zawsze jest z górki, to tak już jest.

To jutro życzę wszystkim Nam cierpliwości.
Ps. Ciekawe czy światła będą się „zgrywać” z tymi przy Grota czy Grobelnej.
(A tak na marginesie to jeszcze niech się wezmą za remont Zamkowej i więcej nic nie potrzeba. Rowerów Miejskich braknie 😂😂😂)

Nie podniecajcie się. Pabianice są tak małe że wszędzie można dojść na pieszo a rowerem w 5 minut od granicy do granicy „miasta”. Też was pozdrawiam.

Rowerem w 5 minut 6km? 😀 Czyli średnia 72km/h. Chyba na Cyklon ebike, przy sprzyjającej synchronizacji świateł i łamiąc przy okazji ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.

W tle zdjęcie kandydata – nic dodać nic ująć. Ten remont przy tym tempie robót będzie trwał jeszcze ze 3 lata.

Fajnie ze Pabianice się zmieniają, ale czemu włodarze nam prezentują wszystko jednocześnie?
1. Wahadło w Pawlikowicach
2. Wahadło na Kilińskiego przy Moniuszki
3. Wahadło na jutrzkowickiej przy Świetlickiego
4. Zamknięcie po kolei przejazdów kolejowych
Jeszcze Zamkową niech zaczną i miasto stoi!

Dlaczego teraz remonty a nie od marca do września gdy ruch mniejszy? Przyjdą mrozy i prace staną w miejscu!

A teraz pytanie.
Skoro przystanki dziś (16.09.2019) na Kilińskiego są nieczynne to czemu autobusy die zatrzymują? Czy kierowcy w MZK są ślepi czy nikt im nie przekazał informacji?

Wiedziałem, że tacy jak ty zaraz będą lamentować. Napisałeś, że mogli zacząć od marca, bo ruch mniejszy. Tylko skoro remont potrwa rok, to co by to zmieniło ekspercie?

Zmieniło by bo by robili non stop a teraz przyjdą mrozy i 3 miesiące może wszystko stać w miejscu.

Mam pytanie: Codziennego jeździsz przez te wszystkie wymienione przez Ciebie drogi i przejazdy kolejowe? Czy tylko to taka troska o mieszkańców? Pozdrawiam

Trochę uśmiechu. 🙂

jednak stwierdzam że w Pabianicach żyje duża część malkontentów co wiecznie wszystko im przeszkadza,nie ważne która opcja polityczna rządzi,nie ważne co się remontuje, buduje itd, ważne by ponarzekać , wylać swe frustracje życiowe na innych, remonty złe bo nie ten czas bo 1 listopad itd a wystarczy w ten dzień korzystać z komunikacji miejskiej lub zrobić sobie spacerek, nie wspomnę o taxi.. ale w końcu jak człowiek potrafi puścić z dymem miliardy na znicze to chyba 15 zł nie zbawi go na taxi.. Pabianice to nie mega miasto tu jest kilka większych ulic na krzyż i remontując główną drogę wylotową… Czytaj więcej »

Niedługo zamkną Zamkową i sobie postoisz, a nie pojedziesz.