Strona główna Aktualności Z miasta Drogi rowerowe pobuduje nam firma z Łodzi

Drogi rowerowe pobuduje nam firma z Łodzi

7
Zdjęcie ilustracyjne.
To już pewne: drogi rowerowe w naszym mieście pobuduje firma z Łodzi. Magistrat rozstrzygnął przetarg na realizację tego zadania. I w całości powierzył je jednemu wykonawcy.

Otrzyma on za nie prawie 14,2 mln zł. Oferta z tą ceną była najkorzystniejszą spośród wszystkich trzech, jakie wpłynęły w postępowaniu (dwie pozostałe złożyły firmy z Porszewic i Pruszkowa). Rozstrzygnięto je za drugim razem, pierwsze zostało unieważnione.

– Umowę z wykonawcą podpiszemy w październiku. Na pobudowanie ponad 13 kilometrów asfaltowych dróg rowerowych, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, będzie miał czternaście miesięcy – informuje Marcin Chmielewski, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w Urzędzie Miejskim.

Przedsięwzięcie, stanowiące część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, stanie się możliwe dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Drogi rowerowe powstaną przy następujących ulicach: 

 • Łaska
 • Wiejska – od Miodowej do Skrajnej, Skośna i wzdłuż projektowanej ulicy Popiełuszki (przedłużenie ulicy Świetlickiego) – od Wiejskiej do Jutrzkowickiej wraz z odgałęzieniem w Targową
 • Partyzancka – od Sikorskiego do Widzewskiej
 • Bugaj i Kopernika – od „Grota” Roweckiego do P. Skargi
 • 20 Stycznia – od „Grota” Roweckiego do Rydzyńskiej
 • Wiejska – od Jana Pawła II do Łaskiej
 • Jana Pawła II – od Wiejskiej do Świętokrzyskiej
 • Targowa – od Jana Pawła II do Orlej
 • Śniadeckiego
 • Szarych Szeregów
 • Moniuszki – od Wiejskiej do Śniadeckiego
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Około 1000 zł / mb ścieżki rowerowej. Każdy może sobie odpowiedzieć czy to dużo czy mało. Ciekaw jestem okresu gwarancji i jakosci uzytych materialow. Oby nowy naczelnik podołał…

Napiszcie jeszcze, dlaczego pierwszy przetarg był unieważniony. Podajcie też nazwisko winnego urzędnika i kare jaka została na niego nałożona. Kilka miesięcy opóźnienia…

Co to za słowo „pobuduje”? Nie powinno być wybuduje?

Ciekawe czy to będą prawdziwe drogi rowerowe z nawierzchnią asfaltowa
czy , pseudo drogi z kostki

Drogę rowerową chcecie wybudować od Wiejskiej do Świetlickiego,a czemu droga samochodowa od tylu lat jest w planach i nic z tym nie robicie? Przecież ta droga jest potrzebna, widać to po obecnych remontach oraz co roku w okresie Wszystkich Świętych.

Proponuje epainfo aby zrobiło sondaż ilu ludzi jest za wybudowaniem drogi samochodowej od Wiejskiej do Świetlickiego wraz z dodatkowym parkingiem od tamtej strony przy cmentarzu. Może władze się obudzą i spełnią obywatelskie prośby.

Ale juz drogi na Moniuszki od Śniadeckiego do centrum nie będzie, bo „architekt miasta” zdewastował, a wręcz zlikwidował ciągi piesze, zastepujac je parkingami!
Na odcinku Śniadeckiego-Ostatnia po METROWEJ (sic!) szerokości chodniczku usiłują się przepchnąć przechodnie, mieszkańcy bloków, klienci sklepów i staruszki na rowerach!!
Ten skandal architektoniczny powinien być karalny!!!