Strona główna Aktualności Z miasta Droga rowerowa i chodnik połączą Piaski z Bugajem. To ulica Popiełuszki

Droga rowerowa i chodnik połączą Piaski z Bugajem. To ulica Popiełuszki

39
ul. Popiełuszki projektowana jest po północnej stronie drogi technicznej
Starosta pabianicki wydał zgodę na realizację inwestycji, o której urzędnicy mówili od lat. Chodzi o rozbudowę projektowanej ulicy Popiełuszki od ul. Wiejskiej do ul. Potokowej. 

Pierwszy etap to budowa chodnika i ścieżki rowerowej. Docelowo ma być tam również jezdnia dla samochodów. Tak jak znany jest termin budowy chodnika i ścieżki rowerowej (drugi kwartał 2023 roku), to nie wiadomo kiedy powstanie tam pełnoprawna ulica.

Pomysł powstania ulicy Popiełuszki narodził się ponad 10 lat temu. W 2010 roku Rada Miejska w Pabianicach podjęła uchwałę, żeby nowo projektowana ulica nosiła nazwę kapelana warszawskiej Solidarności. Jezdnia miała mieć 4 pasy i pełnić rolę obwodnicy miasta. Nie znaleziono wtedy funduszy na drogę. Temat wrócił w 2020 roku, kiedy ratusz złożył wniosek do Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę tej właśnie drogi (ponad 2 km). Zakres prac obejmował budowę szerokiej na 7 metrów jezdni, mostu nad rzeką Pabianką, skrzyżowań z ulicami Jutrzkowicką i Wiejską i drogami lokalnymi, chodników, oświetlenie, niezbędnych sieci (energetyczna, telefoniczna), odwodnienia, kanalizacji i sieci gazowej. Urzędnicy wnioskowali o 45 mln złotych dofinansowania. Tym razem też się nie udało. Jak na razie będzie ścieżka rowerowa i chodnik.

Projektowana droga łączy (praktycznie w linii prostej) ul. Świetlickiego (od ronda) z ul. Wiejską (wyjazd za szpitalem psychiatrycznym.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czteropasmowa już jedna była. To się debile nie mogli od wyścigów powstrzymać.

w końcu!!!

Może by tak urealnić plan obwodnicy Pabianic tak jak kiedyś planowano na tej trasie?

Obwodnica Pabianic to Ska

Super!

To obwodnica miasta ma iść przez osiedle Bugaj ,czy oni powariowali ???

ludzie z telefonami czytają tylko nagłówki i oglądają obrazek

czekam jeszcze na połączenie bulwarów z lewitynem

było takie połączenie wzdłuż rzeki, ale po ragmadeggonie tak zniszczyli biegacze ścieżkę że teraz nie da się przejść! zniszczyli a miasto nie naprawiło.

Tylko, że – jak podejrzewam – powstanie ciąg pieszo-rowerowy, jak głosi artykuł (środki na to były pozyskane, z tego co pamiętam, w ramach projektu dróg rowerowych), a droga dla samochodów będzie (nie mówię, że na pewno, ale tak czuję) odwlekana na wieczne nigdy. 😉

Fajny trakt powstanie dla spacerowiczów i rowerzystów, tą „betonówką” do dawnych studni głębinowych uczęszcza mnóstwo osób rekreacyjnie. Za kilka lat w okolicy pewnie powstaną osiedla domów jednorodzinnych i kolejne uliczki (o ile bliskość cmentarza nie będzie temu szkodzić w zagospodarowaniu przestrzennym).

Ciekawe ile drzew znowu wytną przy tej inwestycji?!

tam są pola i łąki, więc niedużo, marudzący januszku.

Oj niemarudzący Januszku nawet nie wiesz, w którym miejscu będzie ta ścieżka? Uwierz mi, nie będzie ona przebiegała w polach, tylko tam gdzie jest najwięcej drzew.

A skąd te drzewka?? Samosiejki.

Drzewa zostawią. Będziemy jeździć slalomem 🤣🤣

żadnego, tam są tylko pola

Kolego nasze miasto jest bogate, nie wycina tylko przesadza.

wytną tyle ile będzie potrzeba

Ciag rowerowy ok. Po wybudowaniu S8 i S14, które są obwodnicami Pabianic, budowa tej drogi jako obwodnicy ma chyba drugie dno

Wszystko możliwe. Ktosiu ma działki w Jutrzkowicach i potrzebny dojazd

Działki

Dla tranzytowców S8 i S14 są niewątpliwie obwodnicami Pabianic ALE czy to znaczy, że z Bugaju (Mokra/Smugowa) mam pojechać Jutrzkowicką do S8, potem w Róży zjechać na S14, następnie zjechać w Dobroniu na 482 w kierunku Pabianic i nią dotrzeć do szpitala? NIE, toż to fantastyka. Już w końcu lat osiemdziesiątych były projekty (na papierze) Myśliwskiej bis/al.Solidarności, dalej Jankiego, potem Wodną aż do Wilków i Łaskiej z racji planowanego osiedla na Hermanowie. Projekty upadły i teraz dopiero powracają. I w świetle dłuuuuuugiego remontu Zamkowej/Łaskiej, zapchanej Partyzanckiej i Orla, taka droga Łącząca Bugaj z Piaskami (i szpitalem/SOR) byłaby bardzo pożądana.

Czy muszą asfaltować i betonować w szczerym polu? Jest tyle ulic bez chodników, gdzie nie można przejść suchą nogą do pracy. Naprawdę to zbędna inwestycja w tych czasach. Wystarczyłoby zasypać dziury i wyrównać drogę, która biegnie wzdłuż ul. Popiełuszki. A tak znowu powycinaja wszystko co się da i z przyjemnej ocienionej drózki będzie betonowa patelnia.
Potem będą lać zimą solankę i pousycha reszta roślin w pobliżu. I tak będziemy tracić po trochu te resztki zielonej przestrzeni.
Ale firma zarobi. To miasto to absurd i jeszcze sukces odtrąbią.

Proponuję zatem nie asfaltować i tych dróg, które nie są zaasfaltowane – przecież walczymy z „betonozą”. 😉

Ale po co w ogóle coś tam robić? tam jest piękna droga polna ubita i zielono wokoło. cisza, spokój. To nie wezmą debile walną betoniozę! i jeszcze będą to pół roku napiertalać, pewnie w środku sezonu. Poniszczą zieleń, wytna drzewa które nagle wyrosły na drodze itd.
Jestem przeciw!

Spójrz na fotografię. Co na niej widzisz? Drogę z betonu. Zamiast niej, albo obok, alternatywnie, zbudowany zostanie taki sam, tylko estetyczniejszy, równiejszy chodnik dla pieszych (bo droga samochodowa to naprawdę daleka przyszłość). W czym więc ból pupy? A drzew wytną tyle, że hej! No spójrz, las drzew na fotografii!

Ludzie, ogarnijcie się! Co nie zrobić – ŹLE!

weź się tam, przejdź i znajdź mi kawałek tej twojej betonowej drogi ze zdjęcia! tam jest piaszczysta ubita „polna” droga idąca obrzeżem miasta. Od połowy drogi do szpitala idąca wzdłuż i pomiędzy drzewami jest wydeptana wąska ścieżka. Ja tam nie chce chodnika, betonu itp. badziewia! Ten twój estetyczny równy chodnik byłby takim może z rok, później się jak wszystko posypie i latami nikt dziur tam łatać nie będzie. Pojawi się narzekanie że dziury, nierówno, nie odśnieżone itd. Teraz tam chodzą ludzie co chcą zaznać chwili relaksu od miastowego hałasu. Weź jeden z drugim qwa wyjdź i się tam przejdź a… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by mnie to przeszkadza

A metro od strzelnicy do Zgierza kiedy?

Jak już bombka wyląduje w Teodorach na lotnisku NATO. Będzie dziura taka, że hej.

SUPER!!!

Kaufland w Pabianicach sprzedaje zgniłe ogórki zamrożone oszusci

To im odnieś, oddadzą piniondze!

Jezu Chryste, nie mogę. Internet w 2022 roku osiągnął jakiś próg, którego nie wyobrażałem sobie dekadę temu.

Sprzedam zegar z kukułką

Sprzedam Opla

Jaki prezydent takie miasto, ale ludzie przy wyborach nie sie naucza i za pare lat z Pabianic bedzie pustynia, ale 500+ sie liczy i takie ludzie maja gdzies co z miastem, kasa sie zgadza i ok jest. Porazka

Cieszę się, że wreszcie ta droga powstanie. Mam nadzieję, że samochodowa też wkrótce.

od kiedy pod trzema koronami mi zajumali górala, jeżdże wigry 3 i nie znam lepszej trasy niż Lewityn- Dłutów. W lesie dużo grzybów i czasem można spotkać miłe niewiasty, ogólnie koloryt i fason

Polecam zapuścić się trochę dalej, stójka w Dróżbicach w motelu pełnym uciech przyprawi o uśmiech na twarzy, jadąc dalej można podziwiać siedzibę EKO-Regionu, związanego od lat z naszym miastem, rewelacyjne Muzeum Gigantów Mocy i pierogarnię w Bełchatowie, a jeszcze dalej można wjechać składaczkiem na górę Kamieńsk i odetchnąć świeżym powietrzem, prosto z elektrowni. Tak, dobrze proponujesz – powinniśmy stworzyć drogę rowerową z Pabianic do Bełchatowa z odnogami na Kamieńsk i elektrownię z kopalnią. Nawet i do pracy by jeździli tamtędy Wigrami, Ukrainami i innymi Wagantami, gdy ceny paliw podniosą już do 20 złotych na litr, zabraniając w przyszłości jazdy z… Czytaj więcej »