Strona główna Aktualności Z miasta Dodatkowe patrole policji w mieście

Dodatkowe patrole policji w mieście

7

Prezydent Grzegorz Mackiewicz wystąpi do radnych o zgodę na podpisanie porozumienia z pabianicką komendą policji w sprawie służb ponadnormatywnych.

Jeśli doszłoby do porozumienia to od 1 marca do 30 grudnia, na ulicach naszego miasta pojawiłoby się dodatkowych 85 pieszych (6-godzinnych) patroli policyjnych opłaconych przez samorząd. Koszt związane z pełnieniem dodatkowej służby opiewają na 30.600 zł.

– Służby ponadnormatywne wystawione byłyby m.in. w miejscach, które widnieją na mapie zagrożeń lub są wskazane przez mieszkańców. Porozumienie mogłoby zostać podpisane jeszcze w tym miesiącu – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak za dawnych lat (tyle że to po firmach występowało indywidualnie, a nie tak grupowo na całe miasto).
Czyli taki haracz za ochronę. dacie mamonę to popilnujemy. nie dacie….

To prezydent nie ma swojej formacji do dodatkowych patroli. To się nazywa niegospodarność i wywalanie pieniędzy w błoto. Bedzie widział dodatkowe patrole policji jak świnia niebo 🙂

a czemu nie może być więcej patroli z SM…i tak są już opłaceni a jak coś lepiej dać zarobić swoim np płacąc za nadgodziny niż opecji z Łodzi bo co dzielnicowych puszczą z buta…już służba na panelach gdzie muszą pracować w nocy w ramach działań RPI odbiera im czas na normalne prowadzenie spraw związanych z codziennością służby

Straż miejska ma za małe uprawnienia. Nie ujmie podejrzanego, nie sprawdzi jego danych personalnych, nie zatrzyma podejrzanego kierowcy, ani też nie dokona przeszukania osobistego. Do takich czynności strażnik i tak musi wezwać musi partol policji.
Strażnicy powinni się zajmować drobnostkami, dbaniem o ład, porządek, czystość, wypalanie śmieci, drobne uchybienia i – nade wszystko – powinni być przyjacielem mieszkańców, pomagać im, a do tego przejąć od strażaków absurdalne zgłoszenia rodzaju „kotek na drzewie”.

Bezradny Detektyw. Przeczytaj ustawę o Stażach Miejskich a nie będziesz pisał głupot że nie mają uprawnień.

no nie mają prawa przeszukać kogokolwiek mala mało wiedzącą osobą jesteś, od kiedy straż może zatrzymać pojazd w ruchu jak jedzie podejrzany kierowca ?? a dane sprawdzi pewnie osoby która jest z Gdańska i ustali personalia ??Straż to formacja która bez policji może co najwyżej złapać kogoś za złe parkowanie jak idzie do apteki na Narutowicza

Policja ma interes w tolerowaniu bandytyzmu, więcej zarobią. Nie ma bandytów, nie ma dodatkowych pieniędzy. radni, nic nie podpsisujcie!