Strona główna Aktualności Z miasta Do żłobka tylko po szczepieniu?

Do żłobka tylko po szczepieniu?

39
Czy to dobra inicjatywa dla Pabianic i skuteczna odpowiedź na ruch antyszczepionkowy? Czy władze miasta odważą się na taki krok? O tym się już mówi!

Budzący spore kontrowersje pomysł, żeby szczepione dzieci miały pierwszeństwo przy przyjęciu do miejskiego żłobka, jak do tej pory, nie wyszedł poza kuluarowe rozmowy pabianickich urzędników. Wszedł natomiast w życie w innych miastach.

– Nie przygotowujemy propozycji uchwały zmieniającej kryteria przyjmowania najmłodszych do naszych placówek, ale o tym rozmawiamy, pytamy o opinie – mówi Monika Szewczyk, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych. – Nie można powiedzieć, że tematu nie ma.

W pabianickim żłobku nikt jeszcze nie zagląda do karty szczepień przyszłych podopiecznych.
– I nie mamy takich pomysłów – zapewnia Violetta Winiarska, dyrektor Żłobka Miejskiego. – Oczywiście dobrze byłoby, gdyby wszystkie dzieci były zaszczepione, z uwagi na ich bezpieczeństwo, ale jeśli malec jest nieszczepiony nie mamy prawa odmówić rodzicom przyjęcia go. Do czasu. Uchwałę mogą przegłosować radni miejscy.

Podobną uchwałę podjęli już radni Sosnowca. Zgodnie z nią rodzice ubiegający się o miejsca dla dzieci w miejskiej placówce są zobowiązani do przedstawienia oświadczenia o przebytych szczepieniach swoich pociech.

Taki projekt przegłosowali też radni w Częstochowie, gdzie dzieci szczepione dostaną na start 20 punktów więcej od tych nieszczepionych i będą tym samym uprzywilejowane na listach kandydatów.
Nad pomysłem pochyla się coraz więcej samorządów. Zasady rekrutacji do miejskich placówek chcą zmienić również łódzcy radni, którzy już zapowiedzieli dyskusję na ten temat.

Czy jesteś za wprowadzeniem pierwszeństwa w żłobkach dla dzieci zaszczepionych?

Czy obowiązkowe szczepienia mają szansę stać się jednym z kryteriów naboru do pabianickich placówek? Czy taki pomysł poprą rodzice? Co na to urzędnicy i radni, do których należy ostateczna decyzja?

– Oczywiście o opinię na ten temat musiałbym zapytać wszystkich radnych, ale to jest pomysł, nad którym moglibyśmy się pochylić – mówi Krzysztof Rąkowski, przewodniczący Koalicyjnego Klub Radnych Pabianice. –  Sam jestem ojcem i wiem jak dzieci zarażają się od siebie. Szczepienia są ważne i jestem ich zwolennikiem.

Pomysł, zakładający wprowadzenie dodatkowych punktów za szczepione dziecko, jako jednego z kryteriów przy przyjmowaniu do żłobków, czy przedszkoli, wyszedł od wrocławskich społeczników, autorów obywatelskiego projektu „Szczepimy – bo myślimy”.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułDwie „Renówki” do kasacji
Następny artykułByły komendant rozstał się z policją. To efekt odwołania go ze stanowiska
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Rodzice nie dajcie się zastraszyć. To jest wbrew konstytucji żeby tak selekcjonować dzieci.

Niestety albo stety tak już jest że się chorych izoluje od zdrowych 🙂 jak dla mnie bardzo dobrze przynajmniej debile nie sprawią rozprzestrzeniania się chorób w żłobkach

A debile którzy szczepią nie mają się co martwić bo przecież szczepią

Do Mama. Dzisiaj zostałem debilem. Mam czterdzieści lat i w związku z wykonywanym zawodem zaszczepiłem się przeciwko żółtaczce. Ech… im człowiek starszy tym głupszy

Przecież masz szczepione dziecko, więc nic mu nie grozi.
Gdzie twoja logika ??? Po co więc szczepisz swoje dziecko??? Uważasz że choroby się rozprzestrzeniaja i trzeba izolować te 2 grupy. To co piszesz jest nielogiczne, i nie ma sensu. Twoje rozumowanie jest na poziomie Janusza Nosacza.

Debilem ty jesteś… Bo to dzieci szczepione
maja wirusa w sobie i to one zagrażają… Idioto Twoja niewiedza jest niedopuszczalna, żal mi tylko twoich dzieci

Głupotą jest zgodna z konstytucją. Więc nie masz się czego obawiać.

Właśnie, racja mój Brajanek będzie rozsiewał co będzie chciał i gdzie będzie chciał 😀
Wszędzie sami faszyści homofoby i antysemici co za kraj.

Wystarczy, że tacy jak ty rozsiewają durnotę, choć szczepieni. Szkoda, że nie wymyślili dla was szczepionek na rozum. Masakra!

Makaron z makrelą: Nie ma szczepionki na coś. Jest szczepienie przeciwko czemuś. W Waszym wypadku powinno to być szczepienie przeciwko głupocie 😀

Wiesz, niektórzy ludzie durnotę maja po prostu w genach dlatego nie staram im się tłumaczyć dlaczego są głupi i nie kumają argumentów, np. takich, że chemia to chemia i jej obecność w organizmie nie niesie nic dobrego tylko wręcz przeciwnie. Po prostu oni wiedzą lepiej, że rtęć i komórki wirusów w żyłach, mózgu, etc. są fajne i co poradzisz? Nic nie poradzisz. Zdrowotności życzę… mimo wszystko

Chemia. No popatrz NaCl to chemia a może to zwykła sól? Ataki monotonnej dialektu to straszny zabójca którego należy zakazac, bo powoduje tysiące zgonów rocznie? Czy może to….? Jak to ekspertki po uniwerku na yutubie?

Nie szczepią dzieci a później jak się coś stanie to lekarze i cała pediatria w PCM winna bo rodzice szukają dziury w całym. To moje zdanie bo mam do tego prawo.

Dodatkowe punkty za wstrzyknięcie swemu dziecku chemii do organizmu? Kogoś nieźle poj….. Ludzie!!!!! Nie dajcie się zwariować! Jak ktoś chce to niech ładuje se w żyłę nawet 10w1, poprawi to garścią proszków i popije ze 3 antybiotykami ale od dzieci wam WARA dewianci!!!!! A poza tym to niezgodne z Konstytucją i tyle! Banda pajaców!

Ludzie jak można narażać własne dziecko na ciężkie choroby. Ktoś robi na tym dobry interes, ja mam 33 lata i byłem na wszystko szczepiony i żyję a teraz raptownie szczepionki to chemia i samo zło bo ktoś tak publicznie powiedział to naród za tym idzie. Na szczęście nie wszyscy. Jak ktoś nie szczepi dzieci to ich wybór.

Jaruś. Zamiast powielać proszczepionkowy bełkot zgłoś się do rodziców dzieci uszkodzonych PO SZCZEPIONKACH!!!!! A jest ich wielu, choć oficjalnie o tym cicho sza. Spójrz im w twarz i z uśmiechem na ustach wyraź swoje oburzenie… A może też im pomożesz w ich cierpieniu? Żyjemy w XXI wieku, a nie w XV! Jak jesteś chory idziesz do lekarza! To nie jest czarna ospa te choroby się leczy! Normalnie! Teraz jedyne co robisz nabijasz kabzę koncernów farmaceutycznych za coś co w razie czego i tak cię przed chorobą nie uchroni! Poczytaj trochę zamiast łykać reklamy z proszkami jak pelikan ryby!

Ja szczepilem wszystkimi szczepionkami
Moje dziecko
I co dwa miesiące biegalem do lekarza
po antybiotyki
Dzięki szczepionkom i opiece lekarskiej
byłem regularnym abonamentem
leków aptecznych .
W ciągu 8 lat zostawiłem w aptekach
Między 650 zl a 1300 zł rocznie .
Antybiotyki inhalacje syropki itd…

Porównaj proszę ILOŚĆ szczepionek
które dostałeś
Oraz ich SKŁAD .

I weź wytłumacz
co ludziom nie podoba się w tym wpisie ?
Skoro to moje doświadczenie życiowe .
Dlatego mówię to
czego doświadczyłem
lub co myślę
I nieoglądam się na lajki

A ja wolę bajki Andersena, są bliższe prawdy.

ale o czym mówimy ?
mówimy o tym, że żłobki, czy przedszkola są za tym,
żeby przyjmować zaszczepione dzieci.
Ale po co ??????
Żeby dzieci byly zdrowe i nie chorowały w żłobkach lub przedszkolach ?????
To kompletna paranoja!!!!!!!
Nie jest tajemnicą, że jak jest za dużo dzieci na zmianie
i brakuje już cierpliwości opiekuńczej dla dzieci, to wystarczy
ostro przewietrzyć sale, żeby dzieci na następny dzień miały gile do pasa
i trafiły do lekarza.
łatwiej jest się opiekować 5-tką dzieci niż 20-oma wrzeszczącymi.

i żadne szczepienia tu nie pomogą

a może by tak
obowiązkowe szczepienia proporcjonalne do wagi ciała
dla wszystkich radnych i urzędników
przed przyjęciem do pracy.
Można by też wprowadzić dodatkowe punkty do przyjęcia na takie stanowisko.
Tak łatwo organizować życie innym,
chętnie pójdziemy za przykładem samych urzędników.
Zmniejszyła by się absencja w pracy,
a poza tym radny i urzędnik spotyka się dużą ilością mieszkańców,
więc logiczne żeby nie roznosił chorób które można uniknąć szczepieniami

Nie rozumiem tego artykułu.
To informacja?
Czy artykuł promocyjny?

Dlaczego jak policja chorowała
to nikt nie wpadł na pomysł, żeby zaszczepić masowo policjantów?
Jeśli mieli tak słabą odporność i zarażają się jeden od drugiego,
stykają się z całym społeczeństwem
to logiczne jest że są ogniskiem zakaźnym,
i należy ich zaszczepić .
A po powrocie z chorobowego można,
tej i innym grupom zawodowym
wprowadzić dodatkowe punkty ekstra do awansu .

Albo ktoś chce zarobić na sprzedaży masowej ?
albo brakuje miejsc w placówkach,
które ma obowiązek zorganizować państwo i samorządy…

Którą szczepionkę polecacie na brak wymiany świeżego w szkołach. Tzw termomodernizacja szkół ciągnie się w takim tempie, że jeszcze nie ma daty kiedy się skończy i będzie oddanie z odbiorami i pozwoleniami. Klasy są ocieplone na zasadzie termosu, ale ktoś zapomniał o wentylacji i rekuperacji. Efekt jest taki, że woda leje się po szybach wewnątrz klas i jest zaduch na zajęciach . Albo są otwarte okna na lekcjach, żeby wpuścić świeże, zimne powietrze, które owiewa głowy i karki naszych dzieci, które często są spocone bieganiem na przerwach po korytarzu. To samo dotyczy sal gimnastycznych, ćwiczenie w przepoconym zaduchu lub przy… Czytaj więcej »

Wdrażać. I to bez bez wyjątków!

Możecie, antyszczeplonkowcy, szczeka ile chcecie, wystarczy spojrzeć na wynik ankiety

Myślę że gdyby pod zadane w ankiecie pytanie podstawić takie: „Czy uważasz, że Ziemia jest okrągła ?” to proporcje odpowiedzi byłyby takie same 😀
Pozdrawiam antyszczepionkowców. I zwolenników Płaskiej Ziemi również. Do jakiego ruchu jeszcze należycie ? 😊😀😁😂

I już mamusie i tatusiowie Brajanków i Jessik sie uaktywnili. Mam nadzieje, że taki przepis zostanie wprowadzony i nieszczepione dzieci nie będą zagrażać reszcie.

Mam nadzieję ze miasto będzie realizować podstawę programową poprzez nauczanie domowe

Antyszczepionkowiec czyli kto ???? Kto z was lekarzy ? radnych ? pediatrow ? nauczycieli ? dyrektorów ? Policjantów i strażaków ? Sędziów i prokuratorów ? Księży i zakonnic ? Rodziców i dziadków ? Producentów szczepionek ? Przedstawicieli handlowo medycznych ? Aptekarzy i pracowników sanepidu ? Kto z was i waszych dorosłych członków rodzin Dało się zaszczepić w tym roku Lub wyraża taką chęć wstrzykniecia w swój organizm nieprzebadanych substancji na swój koszt i wlasna odpowiedzialność zdrowotną ? Kto z was? chcę wstrzyknać sobie szczepionki Zawierające toksyny i metale ciężkie W ilości proporcjonalnej do SWOJEJ WAGI CIAŁA !!!???? Np SZESCIOKROTNA ILOŚĆ… Czytaj więcej »

Ja dałem się zaszczepić. Pisałem wyżej dwa dni temu. Przeciwko żółtaczce. Mało tego. Odkąd moi pracodawcy sponsorują co roku szczepionkę przeciwko grypie (bo wolą mieć pracownika w pracy niż na L-4) to szczepię się przeciwko grypie. To będzie już jakieś 20 lat. Jako dziecko przyjąłem wszystkie szczepionki które wtedy były dostępne. A i jeszcze mi się przypomniało. W młodości dwukrotnie szczepiłem się przeciwko bakteriom wywołującym trądzik. Teraz przeczytałem to co napisałeś i się zastanawiam dlaczego ja jeszcze w ogóle żyję ? 😊😀😁 Dwójka moich dzieci spisana na straty. I żona też. Jestem debilem jak to już ktoś wyżej określił 😀😁😂… Czytaj więcej »

Czy ktoś Cię zmuszał i straszył komornikiem
Czy zrobiłeś to dobrowolnie ?

Przeprowadź się do krajów bardziej rozwiniętych jak Indie Wietnam czy Meksyk Tam nie ma obowiązku szczepień więc nikt Cię nie będzie ścigał Z zasady trzeba się stosować do prawa kraju w jakim się znajduje w chwili popełnienia czynu zabronionego.

Jeśli nie widzisz różnicy
To nie będziesz miał nic przeciw
Żeby jutro zgłosić taki wniosek do szefostwa
lub związków zawodowych
Żeby szczepienia byly obowiązkowe
w twoim zakładzie pracy .
A kto takich szczepień nie ma
nie będzie do pracy przyjmowany .

Tak, masz rację jesteś idiotą bo lecisz po wszystko do apteki co tylko zobaczysz w TV.
Wytłumacz dlaczego na grypę szczepi się max 10% Polaków? Dziecku łatwo podać ten syf, ale jeśli chodzi o swoją dupę to już nie😂. Czyli jesteście w mniejszości jeśli chodzi o grypę. A jest to najgroźniejsza choroba zakaźna.

Za mało znaków zapytania

Kiedy ukaże się jeden artykuł
Uswiadamiajacy
Że zgadzając się na taka procedurę medyczną
bierzesz na SIEBIE PELNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Za wszystkie skutki niepożądane i powikłania.

Kiedy ukaże się jeden artykuł ze
skutkami odczynów niepożądanych ?
jak wyglądają ?
Jak je zgłaszać ?
Od kogo uzyskać odszkodowanie ?

Kiedy ukaże się jeden artykuł pokazujący
druga stronę medalu tego dobrodziejstwa powikłania, porażenia,
zbywanie rodziców w przychodniach,
brak uznania nopów ?
Zebranie pieniędzy na rechabilitacje, operacje itd .

Jestem antyszczepionkowcem! Tak! Mam zdrowe dziecko, nie szczepione! Jest zdrowe, uśmiechnięte, nie choruje na nic. Wiecie czemu? Bo ma silny układ immunologiczny od niemowlaka (kto mi odpowie PO CO niemowlęta szczepione są na gruźlicę i żółtaczkę?????). Drugie szczepione (niestety, ja wówczas głupi jak but) kaszle i gile non stop. Bo nie od tego? Być może. Ale wiem jedno: natura, zdrowa żywność, świat bez chemii jest o wiele lepszy (i zdrowszy) niż wasza wszędobylska chemia, piguły, antybiotyki, które łykacie bez umiaru. Nie uczcie mnie jak mam żyć!!! Ktoś chce niech się kłuje nawet codziennie. Jeden pije i jara jak smok, drugi… Czytaj więcej »

Poczekamy jak trafi podczas epidemii grypy na wirusa zapalenia wartroby albo na kleszcza z Boleriozom, lub podczas wyjazdu w ciepłe kraje na czerwonkę. Pogadamy. Odporność immunologiczna to nie jest constans.