Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Dni otwarte w Johamed – bezpłatne badania dla mieszkańców Pabianic

Dni otwarte w Johamed – bezpłatne badania dla mieszkańców Pabianic

0

– Za pomocą specjalistycznych gogli oraz płynu, którym pacjent płucze usta, sprawdzimy czy pabianiczanie nie są narażeni na nowotwory jamy ustnej – mówi Dominka Żak, stomatolog z przychodni Johamed. 

Badania przesiewowe, które odbędą się w ramach Dni Otwartych już w listopadzie, są zupełnie bezpłatne. Ale co ważne, by móc z nich skorzystać, należy umówić wcześniej wizytę.

– Choć to aż pięć dni darmowych badań, liczba wizyt w naszym gabinecie jest ograniczona. dodaje stomatolog.

Kto może skorzystać z bezpłatnych badań? Osoby dorosłe, które obawiają się chorób nowotworowych. Jak będą one przebiegać? Zanim pacjent usiądzie na fotelu dentystycznym, wypełni ankietę oceniającą grupę ryzyka wystąpienia choroby nowotworowej.

– Badanie jest bezbolesne – mówi Dominika Żak. – Lekarz, który je wykonuje, zakłada specjalistyczne gogle. Pacjent płucze usta płynem, który pozwoli nam zauważyć czy w jamie ustnej, na języku, dziąsłach czy wargach znajdują się jakiekolwiek zmiany. Jeśli takie zauważymy, informujemy, jakie kroki należy wykonać w celu dalszej diagnostyki. Podczas wizyty badamy także stan uzębienia, ale i szyję, szczególnie węzły chłonne oraz stawy skroniowo – żuchwowe.

Dni Otwarte w Johamed dedykowane są także najmłodszym pacjentom. Podczas gdy dorośli korzystać będą z wizyt profilaktycznych, dzieci będą miały okazję poznać gabinet, sprawdzić czy fotel dentystyczny jest wygodny, obejrzeć narzędzia, a także sprawdzić czy ich ząbki są zdrowe.

– Zaplanowaliśmy również wizyty adaptacyjne dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. To doskonała okazja, by zapoznać się z panią dentystką oraz dowiedzieć się, jak ważne jest dbanie o zęby. Z takiej wizyty zapoznawczej skorzystać mogą już nawet dwulatki – mówi Katarzyna Hańcka z Johamed.

Koszt wizyty adaptacyjnej podczas Dni Otwartych to 50 zł.

Zarówno na wizyty profilaktyczne, jak i te dla dzieci, obowiązują zapisy telefoniczne.

Dni Otwarte w przychodni stomatologicznej przy ul. Kilińskiego 29 organizowane są przy współpracy z fundacją Z uśmiechem przez życie.

Dni Otwarte w Johamed
21 – 25listopada
godz. od 12.00 do 18.00
ul. Kilińskiego 29
Pabianice.
kontakt telefoniczny:
517 147 403
42 213 17 56

REKLAMA