Strona główna Aktualności Długi weekend na drogach, dużo mandatów

Długi weekend na drogach, dużo mandatów

4
Zdecydowana większość kierowców jechała za szybko – tak wynika z policyjnych statystyk, podsumowujących kontrole podczas długiego weekendu.

Akcja „Boże Ciało 2021” trwała na drogach od środy (2 czerwca) do wczoraj (6 czerwca). W powiecie pabianickim zostało przeprowadzonych ponad 200 kontroli. W rezultacie posypały się mandaty za zbyt dużą prędkość – ich liczba przekroczyła 180.

– Funkcjonariusze zatrzymali również dwa prawa jazdy, za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym – informuje nadkom. Joanna Szczęsna z KPP w Pabianicach.

Wśród kierujących były 4 osoby, które nie posiadały uprawnień do kierowania pojazdami, a 2 z nich miały orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W wyniku rutynowej kontroli została ponadto zatrzymana osoba, która była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci ujawnili również 3 nietrzeźwych kierowców.

Wszystkich zdarzeń na drogach, wyłącznie kolizji, odnotowano w tym okresie 19.

– W ubiegłym roku podczas długiego, czerwcowego weekendu mieliśmy ich więcej: 24 kolizje i 1 wypadek – dodaje nadkom. Joanna Szczęsna.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

czyli ok 1,5% kierowcow jezdzi na 'bani', a kolejne 2% bez uprawnien.. szokujace dane!

Tylko dwóch na zakazie? Co się dziwić? Władza ma gdzieś wyroki sądu, a co dopiero zwykły szaraczek. Przykład idzie z góry….

A nie przyszło wam do tych waszych pustych milicyjnych glow,że gdyby was nie bylo, byłoby dokładnie tak samo na drogach ?

A przyszło ci może do głowy, że gdyby nie było takich idiotów jak ty, to świat byłby lepszy ?