Strona główna Aktualności Z miasta Dewastacja i zaśmiecanie, czyli jak dbamy o lasek miejski

Dewastacja i zaśmiecanie, czyli jak dbamy o lasek miejski

6
Połamane ławki wyrwane z ziemi, stosy butelek i stare meble to krajobraz lasku miejskiego w okolicach ul. Smugowej. Dlaczego nie dbamy o nasze miasto? 

Wystarczy krótki spacer po leśnych ścieżkach, aby spostrzec stosy śmieci, głównie butelek po tzw. „małpkach”. I choć miasto cztery razy w roku organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, ludzie potrafią stare meble wyrzucić w krzaki.

Jednak nie tylko śmiecenie to grzech części odwiedzających. Niedawno ktoś zdemolował jedną z ławek ułożonych wzdłuż ścieżki w 2014 roku za sprawą radnej Grażyny Wójcik (WIĘCEJ). Ławka w tym roku została wbetonowana, ale to nie przeszkodziło wandalom w jej zniszczeniu. Musieli się jednak sporo natrudzić.

– Ręce opadają – podsumowała Grażyna Wójcik. – Te ławki są bardzo potrzebne szczególnie starszym spacerowiczom. Pewnie będziemy ustawiać je do skutku. Smutne, że ludzie są zdolni do takich rzeczy – stwierdziła w rozmowie z EPAinfo.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPożar na nieużytkach. W akcji trzy zastępy
Następny artykułWyrzucił śmieci do rowu. Potem je zbierał…
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Lasek nie miejski a Lasow Panstwowych, ktorzy sa odpowiedzialni za utrzymanie czystosci. Proponuje zalozyc fotopulapki i problem wyrywanych lawek itd sie skonczy – taka inwestycja dla LP to nie jest zbyt duzo – czy redakcja podejmie temat z zarzadca terenu, tj LP??

Ci którzy to niszczą to debile co nieosiągneli niczego w życiu…

Witam, moim skromnym zdaniem w dużej części śmieciarzami są właściciele tzw. RODOS, na swych działkach nie mają własnych pojemników na śmieci, a wozić do miasta, szczególnie na rowerach, im się nie chcę, podczas czasu spędzonego w Lasku Miejskim, widzimy że, wśród śmieci dominują fastfoody, pampersy i platonki po jajkach – jedynie edukacja ekologiczna od podstaw może nas uratować

Fakty zaśmiecania, to barbarzyństwo. Edukacja to dupny temat, liczy się kultura narodu !
Polacy, to nadal prymitywy nie tylko pod tym względem naród ( mam na myśli cywilizowane i odpowiedzialne nacje ).

Czy dobrze pana rozumiem, uważa pan, że edukacja nie pomoże ale kultura to już pojawia się nagle? nie bardzo rozumiem w jaki sposób kształtuje się według pana kultura bez edukacji

Dobrze, że pan rozumie nie rozumiejąc.
Nic nie uważam, ja wiem !
KULTURA, to wzór zachowania i myślenia nabyty od pokoleń a pańska edukacja to tylko właśnie nagły substytut, jak każdy inny.