Strona główna Sport Koszykówka Defeciński jak w transie (ZDJĘCIA)

Defeciński jak w transie (ZDJĘCIA)

0

Koszykarze PKK’99 walczący o awans do drugiej ligi pewnie wygrali we własnej hali z rywalami z Łodzi. Rewanż już w środę.

PKK’99 – ŁKS SMS MG13 Łódź 84:61 (24:15, 17:17, 22:14, 21:15)

Mecz zaczął się od sporych emocji, bo sędziowie w pierwszej kwarcie wyrzucili z na trybuny trenera Wiesława Wincka. Po małym falstarcie nasi przegrywali 5:9, ale swój niedzielny koncert rozpoczął Robert Defeciński. Nasz rozgrywający zdobył w całym meczu 32 punkty.

Po pierwszej kwarcie wydawało się, że PKK’99 uzyskując 9-punktową przewagę będzie spokojnie prowadzić mecz ku zwycięstwu. Tak było przez pierwszą część drugiej kwarty kiedy gospodarze doprowadzili do prowadzenia 32:16, ale nagle łodzianie złapali wiatr w żagle. Na minutę i 15 sekund przed końcem pierwszej połowy było już tylko 34:27. Na przerwę koszykarze schodzili przy stanie 41:32.

Druga połowa to dominacja pabianiczan. Obie kwarty zostały wygrane przewagą odpowiednio 8 i 6 punktów, co pozwoliło uzyskać świetny wynik końcowy. Bardzo dobry mecz zagrał również Mikołaj Raczyński, który nie oszczędzał się w starciach z przeciwnikami i zdobył 14 punktów. To jego rekord w dotychczasowych występach w trzeciej  lidze.

W środę pabianiczanie jadą do Łodzi na mecz rewanżowy (gra się do dwóch zwycięstw). Lepsza drużyna zostanie mistrzem województwa łódzkiego i wystąpi w finale strefowym, gdzie zmierzy się z drużynami z województwa kujawsko-pomorskiego. Następnie będzie finał ogólnopolski, więc przed naszą drużyna jeszcze długa droga do drugiej ligi.

PKK’99: R. Defeciński 32, M. Raczyński 14, K. Orłowski 10, D. Jędrzejewski 8, M. Lewandowski 6, M. Marciniak 6, K. Krulik 4, K. Łągiewczyk 2, A. Stępnik 2, P. Chlastawa, A. Ratajczyk, S. Wojciechowski.