Strona główna Aktualności Z miasta Dawna żwirownia jak wysypisko śmieci (ZDJĘCIA)

Dawna żwirownia jak wysypisko śmieci (ZDJĘCIA)

1
Zdjęcie z 2015 roku

Wyrobisko poeksploatacyjne przy ul. Żwirowej miało być rekultywowane. Niestety, staje się wysypiskiem śmieci.

Miejsce za Laskiem Miejskim znane jako tzw. żwirownia przez wiele lat było wyrobiskiem skąd czerpano piach i żwir, ale i miejscem zabaw oraz wycieczek rowerowych dla dzieciaków z Bugaju. Od dłuższego czasu stało się wysypiskiem odpadów.

Żwirownia podzielona jest na dwie części: NOWA WOLA ZARADZYŃSKA i WOLA ZARADZYŃSKA I. W marcu 2014 roku teren znajdujący się przy ul. Żwirowej 68/76 (WOLA ZARADZYŃSKA I) został sprzedany firmie „PLAN&BUD” Sp. z o.o. w formie użytkowania wieczystego. Niedawno firma wygrała drugie przetarg na drugą cześć żwirowni, ale jeszcze nie dopełniła formalności.

Okazuje się jednak, że  zezwolenia na przetwarzanie jakichkolwiek odpadów firma nie uzyskała.

– Aby możliwe było wypełnianie wyrobiska poeksploatacyjnego odpadami obojętnymi, w tym masami ziemnymi, niezależnie od wydanych decyzji rekultywacyjnych, wymagane jest uzyskanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów, o czym firma „PLAN&BUD” Sp. z o.o. była informowana wielokrotnie. Ze względu na pojemność wyrobiska organem właściwym do wydania takiego zezwolenia dla firmy „PLAN&BUD” Sp. z o.o. jest marszałek województwa. Z informacji posiadanych przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Pabianicach wynika, iż do dnia dzisiejszego firma „PLAN&BUD” Sp. z o.o. go nie uzyskała – informuje Joanna Kupś, rzecznik prasowy starosty.

Oznacza to, że firma nie ma pozwolenie nawet na zwożenie w to miejsce gruzu, nie mówiąc już o odpadach jakie można tam znaleźć. W związku z przetwarzaniem odpadów na wyrobisku „WOLA ZARADZYŃSKA I” bez wymaganego zezwolenia Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Łodzi prowadził wobec firmy PLAN&BUD” Sp. z o.o. postępowanie w sprawie nałożenia administracyjnej kary pieniężnej.

Poproszono również Komendę Powiatową Policji w Pabianicach o przeprowadzenie kontroli samochodów wjeżdżających na teren wyrobiska.

 

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czas się zająć tym tematem…