Strona główna Aktualności Polityka Czy zaśpiewają „We are the champions”?

Czy zaśpiewają „We are the champions”?

3

Sojusz Lewicy Demokratycznej przedstawił kandydatów w wyborach samorządowych. Partia liczy na 10 mandatów w mieście.

To spore oczekiwania, bo w ubiegłych wyborach z list SLD do rady miejskiej weszły 4 osoby. Jak partia chce poprawić wynik? Podczas piątkowej konwencji wyborczej w Miejskim Ośrodku Kultury zaprezentowani zostali kandydaci do rad. – Udało nam się złożyć listę z osób kompetentnych i ambitnych – mówiła Aleksandra Stasiak, radna miejska.

Kandydaci do rady miejskiej to prawdziwy przekrój pabianickiej społeczności. Są emeryci i studenci. Osoby po studiach i z wykształceniem zawodowym. O reelekcję stara się tylko Aleksandra Stasiak. Rafał Boczkiewicz, który był radnym przez 8 lat zakończył działalność polityczną, a Radosław Januszkiewicz kandyduje do rady powiatowej.

Mocnym kandydatem może być Tomasz Jura, wieloletni działacz SLD, były rzecznik prasowy starosty Grzegorza Janczaka. Ciekawe CV otwierające drzwi do rady miejskiej ma zapewne 45-letnia Lidia Stawińska, która ukończyła studia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ oraz studia podyplomowe w zakresie legislacji lokalnej. Od 25 lat jest zawodowo związana z samorządem terytorialnym, pracuje w Urzędzie Gminy Pabianice.

W okręgu nr 15. kandyduje 35-letnia Agata Jaros. Ma wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie zarządzania zespołami pracowniczymi na kierunku zarządzanie i marketing. Pracuje w prywatnej firmie handlowej. Jest członkiem Rady Osiedla w Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na listach SLD jest też m.in. nauczyciel wf-u, absolwentka inżynierii chemicznej i procesowej, położna, handlowiec, listonosz i fryzjer.

Na pięciu listach wyborczych do rady powiatowej SLD wystawił 46 kandydatów. Wśród nich są obecni radni: Robert Kraska, Teresa Bednarska, Halina Bakus, Bogdan Piotrowski. Ponadto kandydują m.in. Wiesław Madejski – były wiceprezydent Pabianic, Katarzyna Żupaniec – 31-letnia koordynator biura w prywatnej firmie, Małgorzata Lichnowska – absolwentka Marketingu i Zarządzania łódzkiej Wojskowej Akademii Medyczne, Edward Rogalewicz – emerytowany nauczyciel, wieloletni samorządowiec czy Dariusz Chober – 42-letni inżynier mechanik, przedsiębiorca w branży poligraficznej.

Na zakończenie konwencji z głośników popłynął najpopularniejszy utwór zespołu Queen. – We are the champions, tak powiemy po 16 listopada – powiedział na koniec Robert Kraska.

Lista kandydatów do rady powiatowej.

Lista kandydatów do rady miejskiej.

Zobacz wystąpienie (program wyborczy) kandydata na prezydenta.

REKLAMA
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ha ha ha radna ma być koordynator biura bez zęba na przodzie! Też ci gładka

Stare twarze w SLD. Od lat niezmiennie: Rogalewicz, Piotrowski, Kraska, Bednarska, Jura… Co osiągnęli do tej pory, że chcą zostać ponownie wybrani? Przez 3 ostatnie lata mało się słyszało o ich działalności. Słaby skład.

Od kiedy to na WAM jest zarządzanie i marketing??? Pani kandydatka ma ukończoną prywatną „uczelnię”, a magistra dorobiła na „zdrowiu publicznym”.