Strona główna Aktualności Cztery wahadła na trasie, Dłutów rozkopany

Cztery wahadła na trasie, Dłutów rozkopany

14
Ciężki sprzęt, robotnicy i możliwość jazdy tylko jedną nitką jezdni – tak jest na fragmencie drogi wojewódzkiej nr 485. W związku z jej przebudową sytuacja zmieni się tam nieprędko. Prace systematycznie się jednak posuwają…

Ruch wahadłowy odbywa się teraz w czterech miejscach. To Pawlikowice/Pawłówek, Huta Dłutowska, Budy Dłutowskie i Dłutów, gdzie z powodu inwestycji zamknięto również ulicę Główną, czyli drogę, która prowadzi do Mierzączki Dużej.

– Na wszystkich tych odcinkach wykonawca przedsięwzięcia prowadzi roboty związane z układaniem podbudowy. Równolegle trwają one przy drogach dojazdowych – wyjaśnia Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. – Wcześniej trwało usuwanie kolizji z podziemną infrastrukturą, m.in. wodociągową. Ten etap został już zakończony. Natomiast w Hucie Dłutowskiej jest kontynuowana budowa przepustu.

Na szybką likwidację wahadeł nie ma co liczyć, bo nawet jeśli będzie położony asfalt na jednej nitce jezdni, drogowcy przeniosą się na drugą… Długość całego przebudowywanego odcinka od ronda w Pawlikowicach do Dłutowa wynosi 8 kilometrów.

– Termin zakończenia inwestycji upływa na koniec września 2020 roku – dodaje rzecznik.

REKLAMA
Poprzedni artykułMuzycy dali czadu! To była udana impreza
Następny artykułSinice na Lewitynie. Czy będziemy mogli się kąpać?
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na budowie nic się nie dzieje. Brak ludzi i sprzętu !!!

Warto by było aby redakcja monitorowała czy prace są wykonywane tak jak pisze rzecznik Wojewódzkiego Zarządowi Dróg w Łodzi w Pawlikowicach /Pawlowek prace stoją nic się nie dzieje ha ha ciekawe czy wyrobią się w zaplanowanym terminie pozdrawiam i ponawiam prośbę o monitoring epainfo

Też mnie to zastanawia, jak oni chcą zdążyć. Druga rzecz, że dziś np.panowie drogowcy zablokowali sobie drogę w Hucie od strony Dłutowa żeby ominąć wahadło i wjechać do wsi. Generalnie drogowy armageddon

Ukraińcy wolą się uczyć niemieckiego.. 😉

Dojazd z Dłutowa do Pabianic do pracy na 8 rano to masakra. A wcześniej trzeba jeszcze dookoła do przedszkola i szkoły w Dłutowie dzieci odstawić. Ciągła gonitwa z czasem na trasie i nerwy. Objazdy przez Hutę, kurzy się i na dodatek same dziury. Samochód bardzo cierpi. Nie da się nie kurzyć w taki upał, gdy jest tak sucho. A najbardziej to wkurza mnie to, że stajesz na jednych czerwonych światłach, ok rozumiem, ale potem powinno się już trafiać na zielone (mniej więcej oczywiście). A tu zawsze pasmo czerwonych świateł. Sygnalizacja świetlna powinna być skoordynowana czasowo. A roboty faktycznie idą wolno,… Czytaj więcej »

To wyjedź wcześniej skoro wiesz, że są utrudnienia to nie będziesz musiał bezmyślnych gonitw na trasie urządzać

Ja gonitw nie urządzam, napisałam że ścigam się z czasem, a nie z innymi autami. (Czytaj – patrzę jak szybko mijają minuty na egarze, a ja stoję) Poza tym, niestety nie jestem tak wolna jak ty, że mogę wyjechać wcześniej, jedno dziecko w przedszkolu, drugie w szkole, ul. Główna łącząca szkole z przedszkole zamknięta przez wahadło, objazd bocznymi drogami, w których stoją samochody, bo wahadło !!! Szkoła zaczyna lekcje 8:05, rano przed lekcjami świetlicy nie ma, dyrekcja prosi by nie przyprowadzać dzieci tak wcześnie, więc może spróbuj wczuć się trochę w sytuację innego człowieka, a nie tylko swoją. Na szczęście… Czytaj więcej »

Hutę da się objechać, tylko ludziom trochę się kurzy, aż tabliczkę wystawili, by wolniej jeździć! 😉 Współczuję szczerze, ja nie przekraczam 30stki 🙂

Wczoraj napisałem ale nie ukazało się : prace na odcinku Pawlikowice /Pawlowek stoją w miejscu Prosiłem redakcje o monitoring Prosił bym również o informacje czy gaz ziemny w gminie Dlutow nabrał mocy i jest podany termin kiedy zacznie się inwestycja Redacja informowała o gminie Pabianice iż prace rozpoczęły się pozdrawiam

Szanowna redakcjo ☺ podbijam temat gazu w Dłutowie. Przydałyby się jakieś informacje o tej inwestycji. Droga fatalna.. kiedyś będzie jednak ładnie, byle zrobili to porządnie, a nie tak że po jednej zimie dziury.

Roboty stoją w miejscu, pracowników nie widać. Budowa przepustu w Hucie stoi od 3 tygodni, nic się tam nie zmienia. Wahadła ustawione na 5-6 minut, z tego 2 minuty jazdy.
W tym tempie skończa we wrześniu 2022.

Pokaż listę Przeciągnij w dół, aby odświeżyć… Od: mar_pab 11:51 Wójt Gminy Dłutów – Pani Grażyna Maślanka-Olczyk śpi. Mieszkańcy Huty mają dość bierności władz. Już w 2017 byliśmy na spotkaniu z Panią Wójt, prosząc o podjęcie przez gminę działań mających na celu ograniczenie możliwości objazdu planowanej do modernizacji drogi wojewódzkiej 485. Niestety Wójt Gminy nie podjęła skutecznych działań w tym temacie. Na kolejnym spotkaniu byliśmy na przełomie zimy i wiosny tego roku. Wójt Gminy przekazała nam informację, że drogami gminnymi Huty Dłutowskiej będzie poprowadzony objazd drogi wojewódzkiej, a sama droga wojewódzka zostanie zamknięta na czas modernizacji. Wójt miała wydać pozytywną… Czytaj więcej »

Pani Wójt Dłutowa na wiele spraw rozkłada ręce. Nie wiem, jak to możliwe że znowu ma kadencję. Chyba ludzie z przyzwyczajenia głosowali… Sam fakt jak można się było godzić na odciecię dwóch połówek Dłutowa od siebie. A co do Huty informujcie proszę o akcjach, chętnie się dołączę.

Wszelkie apele, żądania, pisma należy kierować do ZDW. Im tego więcej, to być może wezmą się do pracy.
Swoją drogą, na portalach lokalnych mogłyby się ukazywać, takie mniej więcej, dzienne relacje, zwłaszcza, gdy plac budowy jest pusty…