Strona główna Aktualności Z miasta Co ze strefą płatnego parkowania po remoncie Zamkowej?

Co ze strefą płatnego parkowania po remoncie Zamkowej?

50
Strefa płatnego parkowania została zlikwidowana pod koniec września 2020 roku, tuż przed rozpoczęciem przebudowy centrum miasta. 

Po zakończeniu inwestycji pabianiccy kierowcy narzekają na mniejszą ilość miejsc parkingowych w centrum. Problem ten mogłaby rozwiązać strefa płatnego parkowania.

Parkomaty nie pojawią się jednak co najmniej do 30 września 2025 roku. Taka uchwałę w lutym podjęła rada miejska.

– Uchwała jest obowiązująca i na tę chwilę nie są planowane zmiany – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach?

Czy parkomaty w centrum są potrzebne? Dajcie znać w komentarzach.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie są potrzebne

Parkomaty na tory!

parkomaty zupełnie nie rozwiążą problemu braku miejsca do parkowania. Tylko dodatkowo wkurzą już sfrustrowanych kierowców poszukujących miejsca. nie dość że wydadzą więcej na wachą poruszając się w kółko szukając miejsca, to jeszcze nakaże im się dodatkowo za to zapłacić. Nie wszyscy woża dupę bo im tak wygodnie. Ja ostatnio zapitalałem z pół kilometra z papirami do US! ani to wygodne, ani bezpieczne.

dlatego wlasnie parkomatry zwonilyby miejsce pod US. Jesli pracownik ECHO/US/itp zostawia tam samochod na caly dzien za free, to nie masz gdzie zaparkowac – proste! jesli byloby 10zl/1h od 2h postoju, to gwarantuje duza dostepnosc miejsc. Tak sie robi w cywilizowanych miastach, dajac szanse na zalatwienie spraw w centrum szybko i skutecznie – ktos przyjezdza na pol dnia – albo placi, albo szuka taniej i dalej od centrum.

Tragedia. Pół kilometra. Nic tylko się pochlastac. Dla ciebie to najlepszym rozwiązaniem byłoby US Drive

polecam ci 10 skoroszytów dokumentacji . kasę fiskalną pod pachę i dymaj się z tą reklamówką jełopie. Bo jakaś urzędarzyna chce cię skroić na karę, z której wyda kase na twoje biedne dzieci. (ogólnikowo piszę).

Strasznie cię ten Urzad Skarbowy męczy. Już pisałeś to samo, biadoląc na remont Zamkowej. Znów ci kazali te skoroszyty nosić. Uwzięli się na ciebie biedaczku.

On to noszone skoroszytów przewidział 8 miesięcy temu, co widać w załączonym komentarzu z 30 listopada. Teraz mu się te czarne myśli spełniły. Tylko skoroszytów mniej mu kazali przynieść, ale w zamian musiał nosić kasę pod pachą. Ciekawe co następnym razem wymyśli. Biedaczysko 😁🤣😁🤣🤣🤣😁🤣😁

Screenshot_20230812-075617~2.png
Last edited 1 miesiąc temu by Hipotetycznie

Pan zapitalał, natomiast niektórzy woleliby zaparkować na wjeździe do bramy, na środku chodnika, na przystanku czy też innych niedozwolonych miejscach, byleby jak najbliżej celu. Najlepiej jakby się dało wjechać samochodem do budynku.
Niestety zgadzam się z tym, że parkomaty nie rozwiążą problemu. Ludzie i tak będą parkować, nawet bez ważnego biletu 🙂

Co to znaczy „wachą”?

Jakiś ty głupi to benzyna potocznie …..a co znaczy potocznie ?

Czy „wydadzą więcej na wachą”, jełopie, oznacza „wydadzą więcej na benzyną”?

Toś frajer, bo z parkingu Echo jest niewiele ponad 200 metrów

w te i we fte 🙂

Co to jest pół kilometra ?

Proszę zacząć nosić ludzi pół kilometra na własnych plecach… Po zakończeniu zapytam się” co to pół kilometra jest ? „.

Totalnie spierdzielony projekt. Szeroka jezdnia z ograniczonym pasem ruchu, chodnik szerszy niż cała jezdnia i miejsca parkowania równolegle. Projektował to eko terrorysta ( chociaż z takim betonem i brakiem roślinności mogę się mylić) albo jakiś pociotek z urzędu, który nie ma w ogóle wyobraźni ale stanowisko jest. Teraz dorzucą opłaty. Nasze miasto jest bardzo przyjazne rozwojowi przedsiębiorstw u nas w mieście.

Gdyby miejsca parkingowe były skośne, to taki trol jak ty pisałby: projektował to jakiś idiota. Łatwo wjechać, ale nie ma żadnej możliwości żeby tyłem wyjechać na pas ruchu.
Pomijam to, co napisałeś, że teraz dorzucą opłaty. To potwierdza, że nie przeczytałeś wcale artykułu i że jesteś zwykłym TROLEM. Każdy twój wpis to potwierdza.

Jak prawko wyjęte z paczki czipsów. To lepiej nie wsiadaj za kółko jak nie potrafisz wyjechać ze zwykłego miejsca parkingowego. Ale chyba trafiłem na rodzinkę powiązana z projektem bo ubodło. Ale jak jest problem z parkowaniem to nic dziwnego, że z projektowaniem też słabo.

Czyli jak z tym wprowadzeniem opłat? Doczytałeś już?

Właściwie centrum miasta nie posiada miejsc parkingowych. Został parking Echo i bocznych ulic. gdzie i tak znaleźć miejsce to sztuka. Byłem w ZUSie a parkowałem przy hali na Orla. Dlaczego na Zamkowej zrobiono miejsca parkingowe równolegle do jezdni. Tragedia wjechać tragedia wyjechać no chyba że po francusku lub włosku ale szkoda auta.

Gdybyś zaparkował na Zamkowej, bo by było więcej miejsca, do ZUS miałbyś tyle samo, co spod hali na Orlej.

Można by było odpowiednio zaprojektować ulicę i zwiększyć ilość miejsc parkingowych, ale nie lepiej je likwidować i dziwić się że ludzie parkują gdzie się da (co nie znaczy że można i że się powinno). Mimo to jest pewne rozwiązanie – zmienić lokalizację ważnych punktów takich jak urząd skarbowy, czy stanu cywilnego na miejsca bardziej dogodne – z miejscami parkingowymi i komunikacją miejską.

Nie widzę problemu. Są ścieżki rowerowe, ciągi piesze, dojeżdża nam wszędzie tramwaj i autobus! Ludzie nie macie co narzekać!

Oczywiście, że trzeba”narzekać”. Sprawawa tyczy się dyskryminacji kierowców. Czemu ktoś zmusza ludzi do roweru ? A jak by Pan się poczuł jak by Pana zmuszano do ciągłego biegania z punktu A do B.. też można o uzasadnić, że jest piękny chodnik i na dodatek samo zdrowie, więc można ! ale czy na pewno jest to rozwiązanie dla każdego ?? Może czas przestać patrzeć na swój czubek nosa ?

„Może czas przestać patrzeć na swój czubek nosa ?” Powiedział dyskryminowany samochodziarz, któremu nie podoba się to, że rowerzyści mają drogę dla rowerów, tak jak on ma jezdnię dla swojego złomka.

Last edited 1 miesiąc temu by Karol

Gdzie napisałem, że nie podoba mi się drogą dla rowerów ? Manipulowanie i uciekanie od tematu-pozion expert.

To w takim razie napisz konkretnie, o co ci chodzi.

Wystarczy jeszcze raz przeciytac komentarz wyżej.. ze zrozumieniem.

Wystarczy napisać dlaczego jesteś dyskryminowany na Zamkowej. Bo twój komentarz tego nie wyjaśnia.

TAK! Dla rowerów! Niech w każdą pogodę załatwiając sprawy urzędowe lub nakręcając PKB zakupami które będą w stanie załadować na swój pojazd, poczują się jak znienawidzeni kierowcy samochodów! O obowiązkowym OC na rower, corocznych przeglądach opon, hamulców, oświetlenia, kasku, gaśnicy i różańca już rozwodzić się nie będę 😉

A mnie parkomaty odpowiadały! Przynajmniej pod każdym urzędem znalazłem miejsce do parkowania. Jak komuś szkoda wydać złotówkę czy dwie na parkomat to niech pieszo chodzi!

Krótko, zwięźle i na temat.

BRAWO rado miejska oby tak dalej

Część miejsc parkingowych na ulicy Zamkowej zajmują pracownicy Urzędu lub sklepów. Jeśli były by wprowadzone opłaty za parking na pewno łatwiej by było znaleźć miejsce do zaparkowania i załatwienia sprawy.

Oczywiście, że nie i jest to najgupsze myślenie.. jednoczese można wprowadzić płatny parking wyłącznie dla urzędników pracujących w budynkach „przy zamkowej”..

Mieszkańcy Pabianic mogą na pieszo przyjść do centrum lub dojechać komunikacja miejska a nie tylko furkami się wodzić
Korona nie spadnie

Równie dobrze Pan może nosić mieszkańców na swoich plecach. Korona Panu nie spadnie.. lecz warto pomyśleć, że auto jest po to by oszczędzać czas..

Urzędasy na swoje parkingi wewnętrzne, reszta jak chce dupę wozić to niech płaci jak zwykły człowiek. Tak samo uczniaki, ma kilka przystanków do szkoły ale dupę mu wozić wygodniej i żeby zaszpanować 20-letnim gruchotem przed kolegami. Kiedyś przy – 20° zapierdalało się się przez pół miasta albo nawet do Łodzi i jakoś żyje do dzisiaj. Określić strefę bezpłatnego parkowania np. Do 500 metrów dla każdego mieszkańca, wydać tabliczki za szybę i po problemie

Widzę, że Stanki i Różyckie nie próżnują w komentarzach. Szkoda, że tak ochoczo jak tu krytykują nową Zamkową nie wypowiadali się w temacie zablokowania przez Pisiorow budowy tunelu na Lutomierskiej. I w temacie bezczelnego wydania przez nich 15 milionów z naszych podatków pięćdziesiąt metrów dalej, na przystanek kolejowy.

Na takie lewackie pomysły mam tabliczkę ,, ZAOPATRZENIE,,

Która, oczywiście zgodnie z ustawą o ruchu drogowym, pozwala parkować na zakazie?

Dużo czasu upłynie do momentu kiedy to powstanie strefa płatnego parkowania. Bo po zmniejszeniu ilości miejsc parkingowych, dochód z opłat nie pokryje kosztów. Chyba, że strefa zostanie rozszerzona na wiele sąsiednich ulic a i cena za 1 godz. parkowania zostanie znacznie podniesiona.

Przepraszam najmocniej, a czasem na skrzyżowaniu Kilińskiego/Zamkowa nie stoi piękny znak D-44 „strefa płatnego parkowania”?

Nie musisz przepraszać

Thx, zatem cofam.

Wyższe podatki dla mieszkańców Pabianic , wyższy podatek w palliwie , wyższe mandaty , wyższe ubezpieczenia i jeszcze płacisz za parking tak się leci po bandzie niech płacą lemingi , to urząd powinien zapewnić parking dla swoich podatników a nie jeszcze płacisz za parking to może wejście do urzędów też niech będzie płatne to zmniejszy to na pewno kolejki przy kasach zwłaszcza w skarbowym

Czy parkomaty są potrzebne to źle zadane pytanie! To pytanie sugerując mające na celu obalenie władzy miasta. Zadajemy poprawnie pytanie : czy parkomaty w Pabiankcach: a są potrzebne, b są niepotrzebne. Oczywiście kolejność a i b trzeba poddać losowaniu przez niezależna komisję międzynarodową.

Strefy płatnego parkowania rozwiążą problem parkowania,Bareja wiecznie żywy..Socjalizm bohatersko walczy z problemami,które sam tworzy….

Pierwsze 3h parkowania gratis!