Strona główna Aktualności Komunikacja Co dalej z rondem?

Co dalej z rondem?

7

Jest plan starostwa dot. poprawienia bezpieczeństwa i usprawnienia konstrukcji wyspy środkowej przy krańcówce na Bugaju. Szykuje się remont.

Słynne na całą Polskę pabianickie rondo wciąż ma problemy. Chodzi o odpadające separatory (zdjęcia z dzisiaj). Sprawę planowanej modernizacji wyspy poruszył podczas czwartkowej sesji powiatowej radny Włodzimierz Stanek.

– Chciałbym wiedzieć jakie działania zaplanowano w sprawie wyniesienia wyspy środkowej – pytał radny. – Czy nie zafunduje nam pan znów występów w ogólnopolskich mediach? – dopytywał starostę, Krzysztofa Haburę. – Kto będzie za to bezpośrednio odpowiedzialny?

Za powodzenie modernizacji odpowiedzialny ma być sam starosta.

– Nasze rondo pinezkowe doświadcza podobnych problemów, co inne ronda tego typu, dlatego też zrezygnujemy zupełnie z jego małych elementów – mówi Habura. – Zostaną zastąpione przez granitową opaskę, a sama wyspa zostanie wyniesiona razem z obszarem zieleni w jej centrum. Co najważniejsze, główny efekt, czyli bezpieczeństwo został osiągnięty.

Dokumentacja w tej sprawie ma być gotowa w przeciągu miesiąca. Jej koszt wyniesie 5 tysięcy złotych. Szacuje się, że jeszcze przed wakacjami rondo zostanie przebudowane.

O sławie pabianickiego ronda oraz wizycie ogólnopolskich mediów w naszym mieście pisaliśmy we wrześniu. Artykuł dostępny TUTAJ.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułBartek „Ugotowany” w niedzielę
Następny artykułZ Grot Alles do kadry
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nasze HABURONDO :D:D:D
A zamknąć drogi z każdej strony i kwietniki betonowe postawić a na środku ronda biedronka z lądowiskiem dla helikopterów hahahaha takie będzie nasze Haburondo

Dla haburunia zrobienie takiego placka to tak jakby lotnisko budował 🙂 Znów pewnie spartaczą jak ostatnio !!!

Czy ten basen co ten Pan od ronda chciał budować też miał być okrągły ?

A kiedy zerwą te paski przed rondem, które niemiłosiernie tłuką?

Wystarczyło by wymalować wyspę i po sprawie. Znaki poziome zobowiązują. Ustawić z dwa patrole i kasować za niestosowanie się do oznaczeń.
I pomyśleć że są takie ronda wymalowane i zobowiązują.
http://www.lm.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=703306&start=45

No proszę. 60 000 koła wywalone na bubel. dołożą kolejne 40 na coś co od początku powinno być zrobione jak każde rondo ( sieradz, zduńska )Brawo Wy! Aż żal ściska że politycy nie są wywalani za niegospodarność i przepuszczanie naszej kasy. Kolejny szwindel na ogrodzeniu stadionu. metr bieżący płotu z podmurówką 80 zł.. długość remontowanego płotu nie przekroczyła 50 metrów. Za ogrodzenie zapłacono 30 000. Bezcenne że ktoś przytulił 20 000.

@Ke? lepiej się zamknij bo ktoś usłyszy i zrobi kolejny prawny w majestacie prawa szwindel ustawowy. Już mamy nepotyzm czyli zatrudnianie swoich rodzin i znajomych bo konkursy już nie obowiązują więc czas na zniesienie przetargów w zamówieniach publicznych. Wtedy sobie wybiorą swoich i będą im płacić z dwadzieścia razy tyle.

Dobra zmiana, najlepsza od 25 lat jakie spotkały Polskę. Dobra zmiana.