Strona główna Sport Piłka nożna „Cinek” i „Krycha” pogrążyli kolegów

„Cinek” i „Krycha” pogrążyli kolegów

0

Dwie bramki 18-letniego wychowanka PTC i świetna postawa w bramce jego rok starszego kolegi dały trzy punkty rezerwom Zawiszy Rzgów w meczu z zespołem z ul. Sempołowskiej.

Zawisza II Rzgów – PTC Pabianice 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 – Marcin Kaczmarkiewicz 6. min, 2:0 – Marcin Kaczmarkiewicz 73. min.

Już na początku meczu „fioletowi” mogli objąć prowadzenie, ale zabrakło im szczęścia. Po akcji Piotra Szynki i dograniu w pole karne strzał Artura Klimka zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez 19-letniego wychowanka PTC – Krystiana Wawrzyńskiego.

Minutę później niewykorzystana sytuacja się zemściła, a w zasadzie to pabianiczanie sami sprowokowali akcję bramkową rywali. Bartosz Znojek z sobie tylko znanego powodu zaczął kiwać się z rywalem w polu karnym i stracił piłkę. Rywal po przejęciu futbolówki dograł na pustą bramkę do Marcina Kaczmarkiewicza (na zdjęciu jeszcze w barwach PTC) i wychowanek „fioletowych” bez trudu otworzył wynik spotkania.

Po kwadransie znów w roli głównej był wychowanek PTC, ale grający w barwach Zawiszy. Tym razem strzał Rafała Cukierskiego z ostrego kąta obronił Wawrzyński. Chwilę później szczęście dopisało „fioletowym”, bo piłka po rzucie rożnym zatrzymała się na poprzeczce bramki Wilczyńskiego. W 27. min znów Wawrzyński zatrzymał groźną akcję PTC tym razem świetnie broniąc strzał Szynki w dalszy róg.

Jeszcze przed przerwą mieliśmy dwie dogodne okazje, po jednej dla obu drużyn. Najpierw napastnik Zawiszy minął dwóch obrońców PTC i powstrzymał go dopiero Adam Wilczyński, a w ostatnich minutach Wawrzyński zatrzymał ręką przed polem karnym strzał Cukierskiego i ku zaskoczeniu wszystkich obejrzał jedynie żółtą kartkę.

Kwadrans po wznowieniu pabianiczanie byli bliscy wyrównania, ale znów zabrakło jedynie szczęścia. Z rzutu wolnego jak z armaty huknął Przemysław Bartyzel, a piłka trafiła w spojenie. Dziesięć minut później znów Wawrzyński powstrzymał szarżującego Szynkę.

W 73. min Kaczmarkiewicz wbił drugą szpilkę wykańczając akcję partnerów i trafiając na 2:0. Ta bramka w zasadzie zakończyła już emocje w tym spotkaniu. W samej końcówce „Cinek” mógł skompletować jeszcze hat-tricka, ale górą był Wilczyński.

PTC: Wilczyński – Kopka (46. min, Ziółkowski 46′), B. Znojek, Kaźmierczak, Bartyzel – Cukierski (65. min, Furtak), Sikorski, Kling (46. min, Stuchała), Jabłoński (75. min, Bednarkiewicz), Klimek – Szynka.

Żółta kartka: Sikorski.

źródło: fioletowi.com