Strona główna Aktualności Polityka Ciebiada wierzy w pabianiczan

Ciebiada wierzy w pabianiczan

14
Krzysztof Ciebiada jest prywatnym przedsiębiorcą. Ma szwalnie w Woli Zaradzyńskiej.

Krzysztof Ciebiada przy okazji omawiania budżetu obywatelskiego przyznał, że grodzenie i zamykanie parku im. Słowackiego na noc to zły pomysł.

– Nie można traktować pabianiczan jak potencjalnych wandali – mówił kandydat. – Mieszkańcy muszą mieć większą swobodę i możliwość decydowania o Pabianicach.

Dlatego tematem głównym konferencji prasowej zorganizowanej przez Prawo i Sprawiedliwość był budżet obywatelski. Radny miejski Dariusz Wypych przypomniał, że klub radnych PiS już pod koniec 2012 roku przedstawił pomysł wdrożenia takiego budżetu. Następna próba była w lipcu 2013 roku.

– Projekt został złożony na ręce prezydenta i zaprezentowany klubom radnych – tłumaczył Wypych. – Niestety, nikt nie wykazał entuzjazmu. Dopiero teraz podczas kampanii wszyscy zaczynają mówić o naszym pomyśle. – Stawiam pytanie panu Dychcie i koalicji radnych, dlaczego przez ostatnie 2 lata nie poparli naszej inicjatywy? – kontynuował Ciebiada.

Działacze PiS przygotowali projekt uchwały w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu budżetu partycypacyjnego miasta na 2015 rok. – Do dyspozycji mieszkańców przeznaczylibyśmy około 2 milionów złotych. Każdy mieszkaniec mógłby dać propozycję rozdysponowania pieniędzy. Pabianiczanie to władza najważniejsza. Zapomina się o tym – mówił kandydat na prezydenta.

Przypomnijmy, że prezydent Zbigniew Dychto postanowił ogrodzić i zamykać na noc park im. Słowackiego. Na jego decyzję wpłynęły maile od mieszkańców (WIĘCEJ).

[yop_poll id=”6″]

REKLAMA
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nigdy w życiu

Kiełbasa wyborcza wyborowa w najczystszej postaci.czemu na konferencjach pisu jest tylko tych dwóch panów, niezle zaplecze fachowców w postaci pana Wypycha którego wyrzucano z każdego stanowiska jakie zajmował w mieście

Pan Ciebiada chyba najdalej był w Łodzi. W największych miastach zachodniej europy, największych miastach ameryki północnej, nowe, wyremontowane parki są strzeżone i zamykane na noc. Skutecznie ogranicza to wandalizm, bo na całym świecie, nie tylko w Polsce są idioci.

W Łodzi część parków i to dużych też jest zamykana na noc z wiadomych powodów.

No to ja się pytam po co mamy straż miejską. Wobec tego ją zlikwidujmy , czy straż miejska ma służyć tylko i wyłącznie do wystawiania fotoradarów i łapaniu na ograniczeniu prędkości do 40. Niech się wezmą do roboty!!!. Jak nie będą pilnować to i w dzień wandale będą dewastować. Większa kontrola !! Popieram ten pomysł ale przecież zaraz będzie dopisywanie , że to PIS wymyślił to musi być to złe. Taka jest mentalność niektórych ludzi. Nie ważne czy dobry pomysł czy nie ale jak ktoś z PIS-u coś zaproponuje to z góry musi być złe.

A ten znowu swoje – a napierdzielać we wszystkich i spoglądać jaki to ja piękny, mądry i cudowny jestem. Człowieku gdybym był kimś takim jak Ty obrażającym wszystkich to bym nie mógł spojrzeć na siebie w lustro. Bym się opluwał każdego ranka. Wszyscy w PISie jesteście tacy sami. Nawalacie we wszystkich. DNO!!! Jedno wielkie dno!!!!

Oj panie Ciebiada zle to widzę. Jak się przychodzi do nowej instytucji to na początku trzeba rozeznać sytuację. Przecież ludzie których chce Pan reprezentować już powiedzieli w demokratycznej ankiecie, że chcą ogrodzić park tak jak jest w całej Europie. Kropka. Pytanie do Pana czy Pana dom, czy Pana firma są ogrodzone? Dlaczego? Dlaczego prywatnie jest Pan rozsądny i stawia sobie płot, zamyka bramę na klucz a jak mówi jako kandydat na prezydenta to już nie? Tak na marginesie ten płot i bramy miasto dostaje za darmo. Co Pana głos mówi tym darczyńcom. Czy jest Pan gotowy płacić za swoje pieniądze… Czytaj więcej »

Straż miejska nie pracuje w nocy z powodu… oszczędności (kuriozum!)!
W Łodzi i innych pięknych miastach są piękne parki m. in. dlatego, że są zamykane w nocy.
Gdybyśmy mieli kulturę przebywania w takich miejscach w dzień, to można byłoby zostawić je otwarte i na noc.
Przykro mi, ale taka jest prawda. Pracuję w centrum i codziennie rano musimy sprzątać „nieczystości nocne” po mieszkańcach!
W końcu będziemy mieć troszkę bardziej uporządkowany park, w którym będziemy robić zdjęcia, pójdziemy na spacer z rodzinką… i może usiądziemy na trawie:)

Panie Ciebiada, ja gwarantuję,że nie zagłosuję na Pana ani ja, ani nikt z moich bliskich. To jest chore co Pan robi … to się nazywa kampania wyborcza ? Ok, są słupy udostępnione do wyklejania plakatów wyborczych, ale zmarł mi tata ostatnim czasy i co ? Nekrolog zaklejony Pana plakatami … zresztą nie tylko ten nekrolog, bo wszystkie inne również. Dlaczego nikt nie ukaże tego Pana ? Albo niech Pan zmieni ekipę od rozklejania plakatów, ale ogarnie tych ludzi 😛 Powodzenia …

O ja bym w nocy z wielką chęcią to zdarl ale wiatr za mnie to robi…ale jak nie będzie plakatów to wydrukuje nowe za nasze pieniądze

Zgadzam się ze wszystkimi Komentarzami jeżeli pan uważa ((((po tym jak wybijają wiaty na przystankach a wybite je wg. Portalu ok.30 jeżeli się mylę proszę mnie poprawić))))to gratuluję rozumu, a po za tym mieszkańcy wyrazili swe zdanie… A jeżeli pan swoją juz nie będe mówił co chce zostawić park na noc to za własne pieniądze za wandalizm idiotów…no ale przed wyborami trzeba dać oczywiście o sobie znac

Wg.pogłoski straż miejska mają rozwiązać w całej Polsce i ma zostać policja bo jak cytuje((nie wypełnia swoich potrzeb-)))

A Pabianiczanie nie

„Jak ci bida startuj na prezydenta”. Ani ja , a także nikt z mich bliskich nie odda głosów na szemrane persony. Ani na Ciebiadę ani na nikogo z PiS. Co zrobił dla miasta Ciebiada??? To że jest od 2 lat w PiS, o wiele za mało aby ubiegać się o ten zaszczytny Urząd. Niech sobie szyje ciuchy w Ksawerowie akuratne stanowisko dla niego. U siebie ten warsztat niech otwiera, lub kupi tereny leśne jak taki biznesmen i udostępnia. Zarób i dysponuj mieniem własnym Ciebiada, Pan Prezydent Zbigniew Dychto zrealizował wolę mieszkańców Pabianic, i to jest to na czym nam zależy.… Czytaj więcej »