Strona główna Aktualności Polityka Ciebiada: jestem nauczony ciężkiej pracy

Ciebiada: jestem nauczony ciężkiej pracy

29

Krzysztof Ciebiada, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Pabianic opowiada o sobie i swoich planach dotyczących Pabianic.

Ma pan dobrze prosperującą firmę, dom, ładny samochód. Po co to panu?
Trochę jak pytanie czy nie boję się być prezydentem, ale ktoś mądry powiedział, że nasi przodkowie walczyli za wolność i my też powinniśmy mieć jakiś wkład w naszą przyszłość. W życiu osiągnąłem już wiele i teraz swoją energię chcę spożytkować jako prezydent. Jako obywatel tego miasta widzę, że dotychczasowe władze nie radzą sobie z powierzonym zadaniem.

Z czego to wynika?
Układ w mieście jest tak skostniały, że każdy kryje swoje wpadki i niepowodzenia. Nie ma żadnej odpowiedzialności. Sprawy finansowe są tuszowane, nikt nikogo nie rozlicza.

Pan będzie rozliczał?
Nie będzie miejsca dla nierobòw. Ale dla ludzi uczciwie pracujących, mających pomysły zawsze znajdzie się miejsce w pierwszym szeregu. Pieniądze po złych kierownikach i dyrektorach przeznaczę na pomoc rodzinom wielodzietnym.

Jakie pabianiczanie maja potrzeby?
Tu nie ma perspektyw. Brak pracy generuje większość problemów.

Jak sobie z tym poradzić?
W Brzezinach burmistrz Marcin Pluta z PiS-u poradził sobie z problemem braku pieniędzy na inwestycje. Zatrudnił jedną kompetentną osobę do pozyskiwania środków unijnych. To przykład tego, ze jeżeli ktoś jest świetnym specjalistą będzie doceniony.

U nas też będzie ktoś taki?
Tak. Rozmawiałem z burmistrzem, który zaoferował pomoc. Oni tam mają innowacyjne projekty. Właśnie wzięli z unii 13 milionów na ogniwa fotowoltaiczne do wytwarzania energii elektrycznej. Zamontowane zostaną na 5 budynkach użyteczności publicznej. To jeden z wielu przykładów.

Wróćmy do pana doświadczenia w biznesie.
Jestem nauczony szanować pieniądze. Niektórzy ludzie pracujący całe życie w budżetowce nie wiedzą, że każdą złotówkę ogląda się kilka razy. Czas spojrzeć na sprawy miasta świeżym okiem. Trzeba otworzyć drzwi, które do tej pory były zamknięte. Przekonałem się, że można rozmawiać z firmami, które chcą u nas inwestować. Ale do tego trzeba mieć doświadczenie w rozmowach z przedsiębiorcami. Może nie jestem świetnym mówcą, nie umiem ładnie opowiadać, ale jestem nauczony ciężkiej pracy.

Podczas kampanii spędził pan dużo czasu na rozmowach z mieszkańcami. Co z tego wynika?
Ludzie są zmęczeni tą władzą. Władza nie chce słuchać pabianiczan. Władza nie wychodzi do ludzi. Zapomnieli, że to mieszkańcy dali im mandat zaufania.

Jeżeli pan dostanie ten mandat, czego mieszkańcy mogą się spodziewać?
Uporządkowanie sprawy strefy ekonomicznej to podstawa. Następstwem będą nowe miejsc pracy. To będzie mój priorytet. Tak jak obiecałem podczas konwencji zmienię metody zarządzania w Pabianickim Centrum Medycznym. Chcę przywrócić pabianiczanom świadomość, że to miasto należy do nich. Bez ich pomocy nie wyobrażam sobie być prezydentem. Namawiam też do głosowania na kandydatów do rad z list Prawa i Sprawiedliwości. Mamy na listach bardzo wartościowych ludzi. Razem z nimi mogę zmienić to miasto. Bez nich może się nie udać.

Co ma pan na myśli mówiąc o przywróceniu świadomości?
Chcę spotykać się z mieszkańcami na otwartych, tematycznych spotkaniach przynajmniej dwa razy w miesiącu. Będę przeprowadzał referenda w najważniejszych dla miasta sprawach. Przykładem może być przejecie długu szpitala. Będę współpracował ze wszystkimi, którzy chcą dobra tego miasta niezależnie od opcji politycznej. Musimy być ponad podziałami.

 

art. promocyjny
REKLAMA
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

BRAWO! Właśnie o to chodzi ! Ma Pan mój głos i całej mojej rodziny ! TAKIE PREZYDENTA NAM TRZEBA !!!!

Lubię ludzi którzy nie czytają wszystkich artykułów, nie interesują się, nie chodzą na debaty…. a potem komentują 🙂

I bład – byłam na debcie 🙂
Interesuje się chodź nigdzie nie kandyduję.

pfff pitu, pitu… obiecanki cacanki. I tak prezydentem nie zostanie… no chyba ze dostanie poparcie od miłośników buraków 🙂

Kuna !!! wołaj kunia do stajni bo ci interneta płoszy.

Mieszkańcu, aleś sypnął żarcikiem… no naprawdę, boki zrywać.

nie ma co skreślać za wcześnie człowieka trzeba dać mu szansę a później rozliczać bo co obecnej władzy to jest się do czego przyczepić oni juz pokazali na co ich stać

To kim on w końcu potrzebuje być ? Czy pojawi się na wszystkich listach jakie dostaje ? I pojedzie na rowerze na Kołymę…jeszcze z kilkoma kolesiami którzy tylko potrafią Powiedzieć I Skłamać…Ale co tam katolikom wolno kłamać, bo oni pójdą do konfesjonału i się wyspowiadają z grzechów…potem jeszcze sypną wielebnemu na tacę (najlepiej w kolbiko bo przecież wciąż się buduje!!!) i chulaj dusza, piekła nie ma…

„Będę przeprowadzał referenda” tylko pan zapomniał, że referenda kosztują. Niech pan zapyta Tkacza. Ja też chcę dobra tego miasta, ale jakoś nie widzę współpracy z panem.

Można Tkacza zapytać !! Daleko nie trzeba szukać wisi na dopalaczach

głosujmy na urzędników i pracowników miejskich spółek, prezesów miejskich spółek, którzy po objęciu mandatu stają się nietykalni a nic się w tym mieście nie zmieni
niektórzy z nich pozałatwiali robotę małżonkom, poupychali w miejskich spółkach dzieci
i tylko pięknie mówią, mówią, mówią….
czas na zmiany, których niektórzy tak się boją

Oczywiście, że nauczony ciężkiej pracy. Prowadzi własną firmę i z tego się utrzymuje, a ilu darmozjadów w urzędach wiszą na etatach tylko żeby ZUSu nie płacić od działalności? A i tak w godzinach pracy robią swoją prywatę.

Do ja
to był nie tylko Hofman, np. pan JERZY WENDERLICH SLD od 5.08.2014r. do 9.08.2014r. pobyt w Manili
z tytułu Filipińsko -Polska grupa parlamentarna na kwotę 22 098,15 zł. Myślę, że jest rekordzistą, jeśli chodzi o koszt pobytu w delegacji( oficjalne dane z protokołów
w internecie).

Jako żem z pisuaru wyciekł niedawno (bo inni stchórzyli….) jestem dobry w mówieniu o niczym, tzn. lubię mówić tak aby nic z tego nie wynikało…po prostu bredzić bo ciemnota nie wykształciuchów i tak to kupi…no więc jak pytają mnie o potrzeby to ja im odwalam o perspektywach… Zatem pamiętaj prosty człowieczku – potrzeby są teraz, a perspektywy są na kiedyś ! Jeśli już mylisz teraźniejszość z przyszłością to cytując Twojego klasyka… „spieprzaj dziadu”…

P.S. wybrałem najkrótszą odpowiedź – na dłuższe brak mi cennego czasu !

Panie Ciebiada -ludzie którzy nie mieli ambicji osiągnąć wyższe wykształcenie , żeby rozszerzyć swe horyzonty umysłowe a mają ambicje by zostać prezydentem?To nie te czasy ,że nie matura a chęć szczera itd…Ale PiS Pana wrabia w pośmiewisko!

MAM JUŻ DOŚĆ OBECNEJ WŁADZY W PABIANICACH I CO WAM DAŁ MĄDRALA DYCHTO I WYPACYKOWANY MACKIEWICZ STUDIA MAJĄ I DOJĄ KASĘ DLA SIEBIE A DLA PABIANIC NIC NIE ZROBILI PANIE CIEBIADA JA GŁOSUJĘ ZA PANEM !!!!!

Do PNP straszny mądrala z Ciebie uważasz się inteligenta a obrażasz innych sam weź się politykę zobaczymy co potrafisz P.Ciebiada chce naprawić nasze miasto ,a nie jak obecna władza grzać stołki i liczyć swoja kasę zapytajcie z ilu źródeł czerpie korzyści finansowe np. P Mackiewicz i jeszcze mu mało

zwracam się do ja
co ty wiesz o programie PiS i P. Ciebiady jesli pomysł jest dobry i się sprawdził to czemu go nie wykorzystać lepiej przypisywać sobie zasługi innych jak robi to obecna władza ,a tuż przed wyborami remontować chodniki w mieście by się przypodobać
mój głos na K. Ciebiadę

nie chce już nygusów i cwaniaczków
popieram P.Ciebiadę

Do fan… Ten wrzód jest też na liście do sejmiku województwa ! I wiesz coo ? Ma to miasto w d…jak cały popaprany PIS ma w d…nasz kraj !!! On chce się dostać na stołek i dostawać kasę za nic nie robienie !!! Kto mi zagwarantuje, że siedząc w urzędzie nie będzie załatwiał biznesów dla swojej firmy ?? Co zawiesi swoją działalność ??? A może przygotowuje jakąś posadkę na przyszłość dla kogoś z rodziny ???

Facet mądrze gada, a wyznawcy Niesiowskiego, TVN-u i Gazety Wyborczej tylko opluwać potrafią faceta,tylko dlatego, że jest z PIS-u

Do fan Chciałbym aby było jasne, nigdy nie należałem do żadnej partii, nie należę i wiem że również w przyszłości żadna partia nie będzie mnie miała w swoich szeregach. Zafajdani polityczni aktywiści są takim samym zagrożeniem dla rozwoju ludzkości jak fanatyczni wyznawcy jakiegoś bożka… Zarówno czerwoni jak i czarni uczynili wiele złego mnie i mojej rodzinie i nigdy na nich nie zagłosuję !!! Jestem w znacznej mierze liberałem i uważam, że takie nadbudowki jak : partie, senat, konkordat, powiaty, związki zawodowe powinny zniknąć !!!! Trzeba też odchudzić sejm i przewietrzyć spółdzielnie, zwłaszcza te mieszkaniowe… BTW…wiem, że wiele jednostek kontrolujących pracę… Czytaj więcej »

Człowiek doszedł do wszystkiego ciężką pracą ,uszanujcie to Żaden z tych kandydatów nie potrafi wydać swojej złotówki ,facet mówi o Geotermii o Strefach I daje przykąłdy tego co potrafił już załatiwć Ludzie od pana Mackiewicza ,strasznie sie boją bo oni nic nie potrafią ,o przepraszam spijać kawe .Żenujące są te wpisy Panie Ciebiada do przodu widocznie te nieroby bardzo się pana boją Ja i moja rodzina odda glos na pana

Geotermia w Pabianicach… A Kuwejt w Rypułtowicach… Gaz łupkowy w Karolewie… Platyna w Jutrzkowicach… A w Klimkowiźnie wybudujemy kompleks większy niż w Uniejowie…I też będzie zd(r)oj…

Puknij się facet w czoło… I to mocno…

Szanowni Państwo, ci w wyższym wykształceniem już rządzili Pabianicami, i co ? Dziś to dynamika, własna kreatywność i ogromne chęci. Pan Dychto cały czas mów, że się nie da. Panie Ciebiada POPIERAM. Tylko jeżeli Pan zawiedzie !!!!!

Nie strasz, nie strasz, bo się z…asz.

KAŻDY MOZE NIE LUBIEC DANEJ PARTI ALE TYLKO PIS NIE NAWIDZI WSZYSTKICH.
Zobaczcie jak prowadzone sa kampanie wyborcze -komietet PIS atakuje wszystko i wszystkich. Takich chcecie ludzi? Co w kazdym widzą NIEPOLAKA zdrajce ect??!!

Nigdy nie bylem za kościołem ale proboszcz z Zatorza jest spokojnym duszpasterzem i jak myślę jednym z najuczciwszych księży w tym mieście. Więc jako światli obywatele już nie mąćmy tego typu frazesami ze kościół z Karniszewic bedzie rządził to nie kościół Kolebgo

Facet ma firmę dobrze prosperującą, może z Pabianic też zrobi dobrą firmę dobrze prosperującą i się wszyscy wyżywią