Strona główna Aktualności Polityka Ciebiada: dotrzymuję słowa

Ciebiada: dotrzymuję słowa

0

O programie Geotermia dla Pabianic oraz wyborach do parlamentu mówi pabianiczanin Krzysztof Ciebiada, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Geotermia dla Pabianic wydawała się nierealna. Pan pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych.

– Owszem, pracuję od ponad roku nad projektem „Geotermia dla Pabianic”. Uzyskałem niezbędne dane i wyniki badań, które potwierdziły moją koncepcję. Po objęciu stanowiska dyrektora ds. innowacji w Zakładzie Energetyki Cieplnej, odbyłem wiele spotkań ze specjalistami w zakresie geotermii. Mam na koncie wiele wyjazdów w miejsca, gdzie stosuje się te innowacyjne rozwiązania.

Ostatnio poznaliśmy efekt Pana pracy. Jest firma, która chce zainwestować w Pabianicach.

– Moje starania zaowocowały zaawansowanymi rozmowami ze spółką Geothermal Energy Resources. Firma chce zainwestować tu 160 mln złotych. Mogę zapewnić, że  budowa basenów geotermalnych w naszym mieście jest już przesądzona. Trwają jeszcze rozmowy o geotermii grzewczej, dzięki której obniżylibyśmy emisję szkodliwych gazów pochodzących z kotłowni węglowej.

Dzięki tej inwestycji, Pabianice mogłyby się rozwinąć.

– Baseny termalne w naszym mieście to rozwój infrastruktury oraz postęp ekonomiczny. To także promocja i reklama Pabianic.Pozwolę sobie zacytować Prezesa firmy Geothermal: „Jesteście mieszkańcami jednego z niewielu miast, gdzie jest taka możliwość. Można powiedzieć, że pabianiczanie są szczęściarzami.”

Startuje Pan w wyborach do Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jest Pan 7 na tej liście. Dlaczego wyborcy powinni oddać na Pana swój głos?

– W 2011 roku, w czasie kampanii w wyborach do senatu, przejechałem większość miejscowości powiatu pabianickiego, łaskiego oraz zgierskiego. Spotkałem kilka tysięcy osób. Ludzie opowiadali mi o swoich problemach i trudach życia codziennego. Niestety, dziś po 4 latach rządów Platformy Obywatelskiej, większość z tych problemów jest aktualna. Jestem gotowy do służby publicznej, będę działał rzetelnie, konsekwentnie na rzecz szybkiego i solidarnego rozwoju naszego regionu. To bardzo ważne, żeby Pabianice miały swojego przedstawiciela w parlamencie. Ludzie ze Zgierza czy Sieradza nam nie pomogą w rozwiązywaniu lokalnych problemów.

 

Krzysztof Ciebiada ma 47 lat. Od zawsze związany z naszym regionem. Wychował się w rodzinie o tradycjach patriotycznych i katolickich. Od 27 lat jest w związku małżeńskim z żoną Dorotą, z którą ma córki:  19-letnią Anię i 15-letnią Karolinę. Wspólnie z żoną od ponad 20 lat prowadzi rodzinne przedsiębiorstwo. Jest zaangażowany w działalność społeczną i charytatywną.

Sfinansowane przez KWW Prawo i Sprawiedliwość.
REKLAMA
Poprzedni artykułDłutów rządzi w okręgówce
Następny artykułRekord pobity. 1924 resuscytacje w pół godziny
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments