Strona główna Aktualności Polityka Ci radni pokazują, jak żyć oszczędnie

Ci radni pokazują, jak żyć oszczędnie

6

Radni miejscy muszą pokazać swoje portfele, paski wypłat i posiadane nieruchomości. Jak wynika z niektórych oświadczeń majątkowych, część z nich to mistrzowie oszczędzania.

Wydawałoby się, że radny Adam Kaczorowski, uważany często za właściciela popularnej w mieście restauracji, ma spore dochody miesięczne. Tymczasem pan Adam w minionym roku jako zwykły pracownik tejże restauracji zarabiał miesięcznie 2 000 zł na rękę. Zdaje się, że jego budżet znacznie poratowała dieta radnego – 11 880 zł rocznie i 8.000 zł pochodzące ze sprzedaży Peugeota 207. Czy za 2 000 złotych ciężko radnemu przetrwać do „pierwszego”?

– Cóż jestem singlem, nie mam wielu zobowiązań finansowych, ani mieszkania czy domu na własność, co też wiąże się z wydatkami – tłumaczy.

Zagłębiając się w analizę oświadczenia majątkowego można dojść do wniosku, że radny
Kaczorowski jest bardzo oszczędnym człowiekiem. Sporo odłożył ze skromnej pensji.
Pracownik restauracji „Kaczorowski” ma w garażu 3-letniego quada Can-Am Outlander wartego ponad 30 000 zł i 10-letnie Alfa Romeo Mito (wartość ok. 15 000-20 000 zł), a na koncie spore oszczędności – 30 550 zł i papiery wartościowe za blisko 13 000 zł.

– Ja nie żyje od czterech lat, tylko od ładnych kilkudziesięciu – dodaje 47-letni radny. – Moje oszczędności to jest coś, co się nawarstwiło. Kiedyś wykonywałem inną pracę, miałem inne zobowiązania zawodowe. W oświadczeniu jest to co się dzieje u mnie teraz. Mój stosunek pracy, samochód, wszystko jest wykazane. Podpierałem się również kredytem, który szczęśliwie spłaciłem, więc nie ma już o nim informacji – wyjaśnia Adam Kaczorowski.

Jak wynika z oświadczeń majątkowych (dostępne od 2015 roku), radny Kaczorowski pensję na poziomie 2000 złotych otrzymuje co najmniej od 4 lat. W tym czasie wartość jego pojazdów wzrosła o ok. 35 000, spłacił kredyt o wartości 33 000 zł i nabył papiery wartościowe za 6 500 zł.

Adam Kaczorowski

1 230 zł to średni dochód miesięczny, pochodzący z umowy o pracę, nowej radnej Alicji Jóźwiak, która od lat uczy pabianiczan jogi. Ale znana w mieście joginka nie jest właścicielem szkoły z jej nazwiskiem w nazwie.

– Jestem zatrudniona w łódzkiej firmie Perfect Balance. Pabianicką szkołę jedynie firmuję swoim nazwiskiem – wyjaśnia.

A niski dochód, jak tłumaczy instruktorka, to wynik długiego przebywania na zwolnieniu lekarskim z powodu złamanej nogi w kostce. Rachunek jest jednak prosty. Odejmując 20% procent wypłaty za zwolnienie lekarskie – radna Jóźwiak nie zarabia więcej niż najniższa pensja krajowa. Jak na instruktorkę z uprawnieniami, wieloletnim doświadczeniem i licznymi szkoleniami to niewiele.
Jak wynika z jej oświadczenia majątkowego, radna potrafi jednak gospodarować pieniędzmi i jest oszczędna. Ma 26 762 zł zaskórniaków (współwłasność małżeńska). Jest też właścicielką dwóch działek, jednej o powierzchni 0,8260 ha (grunty rolne), wartej 80 000 zł i działki 3000 m² wycenionej na 240 000 zł. Pani Alicja jest również współwłaścicielką działki z domkiem letniskowym o powierzchni 805 m², wartej 89 000 zł oraz mieszkania 62,4 m², wartego 200.000 zł (współwłasność małżeńska). Spłaca też kredyt hipoteczny. Jeździ 17-letnim Lexusem.

Alicja Jóźwiak

7.000 zł oszczędności, 5-lenia Skoda Octavia w garażu i dochód w wysokości 480 zł pochodzący z umowy zlecenia to majątek 25-letniego Aleksandra Wójtowicza.
Świeżo upieczony radny to absolwent kultury fizycznej na Uniwersytecie Łódzkim, II Liceum Ogólnokształcącego i gimnazjum a’Paulo. Pracuje jako handlowiec.

– Akurat jestem w trakcie zmiany pracy – tłumaczy. – W grudniu mój jedyny dochód pochodził z umowy zlecenia, a w oświadczeniu przedstawiona jest moja sytuacje jednie z tego miesiąca. Myślę, że w lutym będę miał już stałą pracę.

Aleksander Wójtowicz

Wszystkie oświadczenia majątkowe radnych można przejrzeć na stronie UM.

6
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
5 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
4 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kulfon

Szanowna redakcja sie bardzo przylozyla do analizy cudzych portfeli

Kat

Ty czytasz, czy obrazki oglądasz ?
Szanowna Redakcja nie zaglądała w prywatne portfele. To są oficjalne dane.
A nie bulwersują cię przypadkiem portfele ” dwórek ” prezesa i samego prezesa NBP ?

Kulfon

Nie interesuje mnie kto ile zarabia. Ot co. Dasz wiarę?

Kat

To twój biznes, ale po co niepotrzebnie mącisz bez powodu. Nie pytałem, czy cię interesuje.

Pytek

To po co czytasz ?

król julian

Czytając oświadczenia majątkowe radnych jest w śród nich kandydat na ministra Finansów w rządzie PIS , nowy radny PIS Pan Katecheta Gęs z pracy katechety dorobił się dwóch domów, dwóch działek , mieszkania a więc majątku o łącznej wartości prawie 1 milina złotych i co jest dziwne nie ma żadnego kredytu do spłacenia – po prostu CUD wniosek nasuwa się sam trzeba związać się z Kościołem na Piaskach