Strona główna Aktualności Z miasta Chodniki już są. Czekamy na asfalt

Chodniki już są. Czekamy na asfalt

11

Remont ulicy Siennej, zgodnie z zapisami umowy między Włodanem i Zarządem Dróg Miejskich, powinien zakończyć się dzisiaj. Jednak ze względu na aurę nie udało się dotrzymać terminu.

– Rano rozpoczęliśmy prace przy podbudowie z kruszywa, ale deszcz uniemożliwił ich prowadzenie. Będziemy je kontynuować, gdy tylko pogoda się poprawi. Oprócz podbudowy musimy jeszcze wyregulować studzienki kanalizacyjne i położyć dwie warstwy asfaltu. Zajmie to najwyżej kilka dni – poinformował Janusz Nawrocki, dyrektor techniczny firmy Włodan.

To jedna z największych i najdroższych inwestycji. Kosztuje 1 733 000 złotych. Maszyny wjechały na ul. Sienną 17 lipca. Asfalt zostanie wylany na odcinku od Smugowej do numeru 23B.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co ze Świętokrzyską między Moniuszki a Orlą? Świętokrzyska jest starszą ulicą a od ponad 10 lat czekamy na remont! Kocie łby, chodniki nierówne od korzeni drzew, dziury jak w serze szwajcarskim!

najprawdopodobniej w 2019, ale plany się zmieniają

To,że jest w planach to wiemy natomiast co roku wydłużają nam termin remontu jakby nie była pilna, żenada. Może jak stanie się tragedia to wtedy zaczną myśleć, niestety.

W tym roku na świętokrzyskiej planowany jest tylko Runmageddon 🙂

no faktycznie ma być Runmageddon w listopadzie,Świętokrzyska czeka na zawodników

Nie doczekasz się nikt nie ma interesu w remoncie twojej ulicy.

A co z gruntowych ulicami na Zatorzu (Glebowa, Cedrowa, Dereniowa, Kalinowa) dziury dzień po równania, przy takiej pogodzie jak mamy za oknem są takie ze z powodzeniem można sobie urwać zawieszenie. Do tego na ul. Cedrowe w nocy jest tak ciemno ( brak oswietlenia) że trudno idąc nie wejść w wszechobecne błoto. Proponuję aby Pan Prezydent przeprowadził inspekcji tych ulic najlepiej wieczorem, zobaczy jak czują się mieszkańcy tych ulic.

Owszem nawet ulice zostały porównanie przy pomocy rowniarki jednak już następnego dnia (przy takich pogodach jak za oknem) błoto jest taki że nie sposób przejść i przejechać a dziury pojawiły się ponownie. Samo równanie niestety ale nie przyniesie żadnych efektów, trzeba nawieść szlaki, kruszywa to jest szansa że prace będą miały jakies realne przełożenie na stan tych ulic oraz wielu innych podobnych na Zatorzu.

To samo co ze Świetokrzyską na tych ulicach nie mieszka żaden ważniak z PO ani nikt z ich rodziny. Przeprowadź się tam gdzie mieszkają.

Sienna gate ciąg dalszy. Za publiczne pieniądze remont na którym korzysta w 90% prywatny przedsiębiorca. Temat wałkowany od 2006 roku. Prokuratura jak zwykle głucha i ślepa.