Strona główna Aktualności Z miasta Ceny paliw rosną z godziny na godzinę

Ceny paliw rosną z godziny na godzinę

30
Niepokojąca jest sytuacja na rynkach paliw co widać na lokalnych stacjach benzynowych. Ceny rosną w zawrotnym tempie. 

Od czwartku kierowcy dosłownie oblegają stacje benzynowe. Do późnych godzin wieczornych do dystrybutorów ustawiały się kolejki, niektórzy tankowali paliwo do potężnych zbiorników na wodę, a nawet beczek. To samo jest w piątek rano.

Wczoraj o godzinie 17.00 na stacji Orlen przy ul. Kilińskiego za litr benzyny PB95 musieliśmy zapłacić 5,56 zł, dziś o godz. 9.00 cena skoczyła do 5,71 zł. Olej napędowy w ciągu kilkunastu godzin zdrożał z 5,69 zł do 5,84 zł.

Przypomnijmy, że to ceny z 8 a nie 23-procentowym vatem. Gdyby obowiązywała normalna stawka podatku VAT za litr oleju napędowego płacilibyśmy już 6,65.

Tymczasem prezesi i rzecznicy spółek takich jak Orlen czy Lotos zapewniają, że paliwa nie zabraknie.

– Dostawy są w pełni zabezpieczone, a ceny stabilne. Paliwa nie zabraknie! Fakenews-y i sianie paniki to element rosyjskiej wojny informacyjnej” – napisał w czwartek na Twitterze rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ludzie masowo zaczęli wykupywać paliwo więc ceny wzrosły.
Prawo popytu i podaży zadziałało.

Tak to wygląda
Ciekaw jestem co zrobią jak im braknie w bakach
Nie będą tankować czy co ?

Po co takie artykuły, które wpisują się w rosyjską propagandę i tylko nakręcają spiralę Panie Jach?

Niech Pan jeszcze dopisze, że na konkurencyjnym portalu reklamują w tym momencie narzędzia do uciech cielesnych 🙂

A miało być tak pięknie paliwo bez watu a tu jak zwykle kicha…….

A dotyczy???? Nie pchajmy łap między drzwi. Zarówno UPAina jak i sowiety to nasi odwieczni wrogowie. Bądźmy tym razem mądrzy przed szkodą zamiast po… Czy może znów kolejny łomot nas musi otrzeźwić. Jak Pan myśli Panie Przemku????

Pan mocno obniża loty. I piszę to z żalem, bo EPAinfo było dla mnie powiewem świeżości, czymś dla czytelników innych mediów niż papierowe. Od pewnego czasu Pan bardzo gwiazdorzy i sprawia wrażenie sfrustrowanego. Nie tędy droga Panie Jach.
Czym wpisuje się Pan w rosyjską propagandę – „ceny paliw rosną z godziny na godzię”, „niepokojąca sytuacja na rynku paliw”, „ceny rosną w zawrotnym tempie”. Idąc za portalem autocentrum: 20 lutego Pb95 5,36zł/litr, 24lutego 5,46zł/litr. Dzisiaj tankowałem po ~5,70zł/litr. Gdzie to zawrotne tempo? Wystarczyło ubrać to inaczej w słowa i nie wyglądałoby to jakby szukał Pan taniej sensacji.

Pan dalej nie rozumie. I to jest tragiczne.

Hehe przecież nie braknie wam tego paliwa
Tak jak covid srowid się zaczoł to kolejki po srajtaśme komiczne się zrobiły 😂

panie , papier do d ma podobno pójść w górę. ja nie czekam lecę kupić!

Jakie stabilne ceny jak od wczoraj cena ponad 40 groszy za litr poszła w górę

Wyślijmy na Ukrainę sanepid. Niech nakładają na rosyjskich żołnierzy kwarantannę, a policję, żeby dawała mandaty za brak maseczki. W końcu mendziarnia z kobitkami od sprawdzania czystości będzie mogła się wykazać.

Ludzie przez własną głupotę nakrecają ceny paliwa a nie sytuacja na Ukrainie.

dokładnie!

Ludzie to idioci. Sami nakręcacie tę spiralę. Zaraz zaczną wykupować papier toaletowy, kaszę, makrony i drożdże jak na początku pandemii.

Jak drożdże, to i cukier i będzie ok.

ooo drożdze, zapomniałem o drożdzach!

@Anja, etam, Monika.
Wreszcie inteligentne komentarze. SZACUNEK.

Tankujcie więcej, to będzie po 20 zł. Jesteście chorzy na głowę? Po co wam tyle paliwa? Nadmiernym popytem powodujecie lokalne podwyżki! Właściciel stacji musi zamówić dodatkowe zaopatrzenie bo kupujecie jak nienormalni! A to kosztuje i spirala się nakręca! Przestańcie siać panikę na miłość boską!

A władze Pabianic to żyją? Zachowują się jak strusie czy jak automaty do coca coli? Może jakiś komunikat do mieszkańców? Może by tak uspokoić ludzi? Zapomniałem do ratusza z jednego końca Pabianic jedzie się godzinami! Może Pan struś Grzegorz przemówi? Może przewodniczący rady miejskiej ma coś do powiedzenia? Może ktoś ze sztabu kryzysowego żyje? Czy tylko raz na pół roku włączy syreny i do domu? Jak radni, podpiszą listę i do domu, dobrze, że niektórzy wgl przychodzą listę podpisać. Może podpiszą w grudniu za cały rok siedzenia w domu.

To kółko wzajemnych adoracji i biznesów.

Obyście Pabianiczanie nie wybrali więc pana Mackiewicza do Sejmu Najjaśniejszej RP w 2023 roku.

Orlen przy Kilińskiego pusty. 95 brak, własnie zalałem 98 za 6,01 bo tylko to było.

Rozumiem że wczoraj i dziś to chyba już wszyscy do pełna zalali. To ja podjadę w Poniedziałek – będę sam na stacji. Chyba, że część już bak wyjeździ na jakimś rondzie.

Niech światło jeszcze włączą na zapas…debile.

Trzeba zauważyć że szykujemy się do wojny, zobaczcie ile wojsko teraz zużywa paliwa, nie dziwcie się że drożeje, trzeba czekać na normalność i tyle

Wiadomość z ostatniej chwili Januszom i Grażynom właśnie kończy siię zapas papieru toaletowego, ryżu i makaronu, mąki, cukru etc. który zakupili przed pierwszą falą pandemii. Przewidywany zmasowany atak na dyskonty. Kupujący proszeni są o nałożenie podczas zakupów środków ochrony osobistej ( kasków, nakolanników, nałokietnikówv) ZWiK informuje.Wody nie powinno zabraknąć, ale wskazane jest napełnienia wanien i większych garnków do pełna. Gotówki jest pod dostatkiem, ale jak donoszą zakłady drukarskie Glapiński zwiększył zamówienia o 500 %. Też nie braknie. Tylko czym ją dowiozą do bankomatów ? Dlatego uprasza się tych, którzy jeszcze nie mają zapasu paliwa o jak najszybsze nadrobienie zaległości. Przemysł… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Jacek