Strona główna Aktualności Były szef naszej policji w zupełnie nowej roli

Były szef naszej policji w zupełnie nowej roli

6
Po rozstaniu z policyjnym mundurem 57-letni Cezary Petrus, były komendant naszej policji, znalazł nowe zajęcie – w Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Powierzono mu tam funkcję kierownika do spraw organizacyjnych. Pracę zacznie w najbliższy poniedziałek. 

Z formacją, w której służył wiele lat pożegnał się definitywnie w połowie marca bieżącego roku, po tym, jak miesiąc wcześniej odwołano go ze stanowiska szefa mundurowych. Nie chciał być zwykłym policjantem, a liczba przepracowanych lat pozwoliła mu na przejście na emeryturę. Teraz sprawdzi się w innej roli.

Obejmowane przez niego stanowisko jest nowością.

– W ostatnim czasie została zmieniona struktura organizacyjna CSiR i pojawiła się potrzeba, by takie utworzyć – tłumaczy Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu.

Konkurs ogłoszono 9 października. Były komendant policji miał w nim jednego kontrkandydata. Wygrał, bo jak napisano w uzasadnieniu „przygotowanie formalne, w tym ukończone studia podyplomowe oraz ukończone liczne kursy, doświadczenie zawodowe oraz bardzo dobra znajomość wewnętrznych uregulowań CSiR sprawiły, że pan Cezary Petrus był najlepiej przygotowanym kandydatem na stanowisko kierownika ds. organizacyjnych w CSiR”.

Co znajdzie się w zakresie jego obowiązków? W ogłoszeniu o naborze widnieje osiemnaście punktów, wśród nich m.in. organizacja imprez sportowo – rekreacyjnych, dowozów autobusowych na basen, kąpieliska sezonowego, sporządzanie relacji i sprawozdań z zawodów, przygotowywanie bazy i organizacja letniego wypoczynku w „Ośrodku nad Stawem”, udostępnianie obiektów sportowych, tworzenie grafików dla szkół…

Umowa z Cezarym Petrusem została zawarta na trzymiesięczny okres próbny. Urzędnicy nie chcą zdradzić, ile będzie zarabiał.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Yeplem. Ponad 10 tys emerytury i biedak musi dorobic. Niezly hit na halloween.

Pani Dyrektor Krysiu Pani już pakuje walizeczkę pan petrus zawłaszczy wszystko. Chyba nie sadzi Pani, że interesuje go tak marne stanowisko jak jakiś kierownik do spraw zbędnych 🙂 będzie się działo w CSiR

Współczucia dla tych którzy będą musieli pracowac z tym obywatelem

Joker, czy to jest twoja nowa baza? A Konstantynów to nowe Gotham City?

Pewnie nie wszyscy się zgodzą ale jeśli ktoś idzie na uprzywilejowaną emeryturę czyli nie musi robić do 65 roku życia to powinien mieć zakaz legalnej pracy, albo jedno albo drugie

Odzwyczaił się chłop od roboty no i jak teraz bratać się ze zwykłymi robolami w mundurach, wstyd. Lepiej wskoczyć na ciepły stołek i brać miejską budżetową pewną kasę . A młodzi wykształceni ludzie dalej czekają w kolejce w pośredniaku. Śmieszy mnie stwierdzenie o doskonały przygotowaniu w temacie Centrum Sportu i Rekreacji. To może dlatego wykrywalność w Policji nie jest najlepsza skoro wyżsi oficerowie tej formacji robią magisterke z takich tematów. WSTYD !