Strona główna Aktualności Polityka Były radny został wiceprezesem

Były radny został wiceprezesem

18
Radni powiatowi: Tomasz Pierzchała i Piotr Ambroziak
Choć nie dostał się do ponownie do rady powiatu jego kariera nabrała tempa. Piotr Ambroziak z PiS został wiceprezesem w Przedsiębiorstwie Komunalnym Gminy Konstantynów Łódzki.

Jest to nowe stanowisko, gdyż dotychczas zarząd był jednoosobowy.

Piotr Ambroziak to były radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości, który z niepowodzeniem startował w ubiegłorocznych wyborach. Z posiedzeń rady zna obecnego burmistrza Konstantynowa – Roberta Jakubowskiego, który wtedy był wicestarostą.
Nowy wiceprezes pracował dotychczas jako logistyk w jednej z pabianickich hurtowni budowlanych. Ma licencjat z marketingu, magistra z logistyki. Skończył też kierunek: administracja i zarządzanie dla kadry kierowniczej na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych. Jako radny był członkiem aż 5 komisji.

Kwalifikacji nowemu wiceprezesowi odmówić nie można. Za co więc będzie odpowiedzialny i jaką otrzyma pensję? Te pytania wysłaliśmy dziś rano zarówno do Gminnego Centrum Informacji, które pełni rolę biura prasowego ratusza i do PKGŁ. Niestety, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Były prezes Tomasz Sadzyński zarobił w 2017 roku 168 tys. złotych.

 

18
Dodaj komentarz

1600
7 Wątki komentarzy
11 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
13 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tołdi

No i co to za sensacja???? Że z PiS? Panie Przemku, w koalicji lewacko-lyberalnej 90% to prezesi, dyrektorzy naczelnicy, etc… Jakubowski był zastępcą Habury (PO), teraz został burmistrzem (nie z PiS – dla jasności), więc nie za bardzo kumam tekstu. Jedyny wydźwięk to, że jak z PiS nie może dostać posady, a jak z PO jest OK? Powtórnie życzę panu w 2019 r. obiektywizmu, redaktorze… Swoją drogą obaj ci młodzi ludzie są inteligentni, grzeczni i w porządku. Uważam, że właśnie tacy powinni zajmować miejsca starych partyjnych kacyków co to nie wiedzą kiedy odejść (patrz: powiat p-cki)

Piotr

PIS poparł Jakubowskiego w wyborach burmistrza, wycofując własnego kandydata. Nadszedł czas spłaty długu, to chyba jasne.

karol

Oooo Jarek odpalił rakiete po odejsciu z klubu. No tak, burmistrz go oszukał i rodziców 😀

StopIdiotom

I pewnie za nich też może poręczyć ojciec rydzyk

pankracy

PZPR przy tych gościach to był mały pikuś!

Jacek

Wszędzie sami radni. Słyszałem taką plotę że nawet w naszym MZK pracuje jako kierowca jakiś radny.

prof_klos

Dobre sobie!
Swoją drogą, każdy radny to, po prostu, zwykły człowiek, który społecznie udziela się Mieszkańcom.
Poza tym trudni się on zwyczajną pracą, coby rodzinę wykarmić. I nie jest ważne, czy to budżetówka, czy prywatna firma! Praca to praca, służba miastu to służba miastu.
A diety dostają po to, żeby w momencie sesji Rady Miejskiej „odbić” za straty materialne (nie można wtedy być w pracy, co oczywiste).

Radnych mamy wszędzie pełno. 🙂 Ale w MZK to raczej nie.

Jacek

Też mi się wydaje że to plota. Wracałem z pracy 1 i usłyszałem jak 2 kierowcy jadący do pracy albo z pracy rozmawiali o tym że któryś z kierowców w MZK został radnym. To było z dobry miesiąc temu, jak nie lepiej. I skojarzyłem widząc ten artykuł. Ile w tym jest prawdy nie mam pojęcia.

Annake

Nomalnie, megasensacja… Obecni radni KC PO to w większości prezesi i co?????

princeofwales

Dzieciaku. Jeszcze ci się znudziła ta zabawa literkami KC PO?
Czas najwyższy dorosnąć.

Annake

wafel, widać, że cię mierzi to KC PO. I baaaaardzo dobrze gimbusie 🙂

adam

no tak były radny bo po pierwszej kadencji tyle zrobił że w drugiej dostał 20 głosów a teraz wiceprezes i jak ma być dobrze w tym kraju jak stołki dostają partyjniacy z doświadczeniem 0000000 a mądrzy po szkołach bezpartyjni lądują za kasą lub przy taśmie chory kraj chorych ludzi jednak słowianie odstają intelektem od ludów zachodnich .Możecie się obrazić ale prawda w oczy kole

Kryspin

Jakby mu się jeszcze pracować chciało… gdziekolwiek ale pracować, a nie uprawiać politykę jak zboże. Coś zrobi na początku, czekając na plon rozwija wizję 100 ton z hektara, po czym mówi że mamy taki klimat, że dobrze, że w ogóle coś wyrosło.

Moderator

@Tołdi, @Ananke. Macie rację,że to nie jest żadna sensacja! Może więc lepiej zająć się śledzeniem coraz to nowych informacji o biznesowo-partyjnych powiązaniach na szczytach obecnej władzy, wręcz samego prezesa, bo ci na dole robią to co góra, tylko w mniejszej skali. Tak było i za poprzednich rządzących, ale to co się dzieje aktualnie, dzieje się na skalę niespotykaną dotychczas. Były afery Rywina, hazardowa, podsłuchowa, starachowicka i wiele innych zakończone procesami i skazaniami tylko dlatego, że istaniała niezależna prokuratura, sądy i instytucje państwowe nie zawłaszczone przez jedną partię! Dziś widać jak na dłoni po co było potrzebne podporządkowanie PIS prokuratury, sądów,… Czytaj więcej »