Strona główna Aktualności Polityka Były radny został wiceprezesem

Były radny został wiceprezesem

18
Radni powiatowi: Tomasz Pierzchała i Piotr Ambroziak
Choć nie dostał się do ponownie do rady powiatu jego kariera nabrała tempa. Piotr Ambroziak z PiS został wiceprezesem w Przedsiębiorstwie Komunalnym Gminy Konstantynów Łódzki.

Jest to nowe stanowisko, gdyż dotychczas zarząd był jednoosobowy.

Piotr Ambroziak to były radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości, który z niepowodzeniem startował w ubiegłorocznych wyborach. Z posiedzeń rady zna obecnego burmistrza Konstantynowa – Roberta Jakubowskiego, który wtedy był wicestarostą.
Nowy wiceprezes pracował dotychczas jako logistyk w jednej z pabianickich hurtowni budowlanych. Ma licencjat z marketingu, magistra z logistyki. Skończył też kierunek: administracja i zarządzanie dla kadry kierowniczej na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych. Jako radny był członkiem aż 5 komisji.

Kwalifikacji nowemu wiceprezesowi odmówić nie można. Za co więc będzie odpowiedzialny i jaką otrzyma pensję? Te pytania wysłaliśmy dziś rano zarówno do Gminnego Centrum Informacji, które pełni rolę biura prasowego ratusza i do PKGŁ. Niestety, nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Były prezes Tomasz Sadzyński zarobił w 2017 roku 168 tys. złotych.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułSzykują się zmiany na ul. Waltera Jankego. Jest projekt
Następny artykułOni wiedzą, „O co biega”
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No i co to za sensacja???? Że z PiS? Panie Przemku, w koalicji lewacko-lyberalnej 90% to prezesi, dyrektorzy naczelnicy, etc… Jakubowski był zastępcą Habury (PO), teraz został burmistrzem (nie z PiS – dla jasności), więc nie za bardzo kumam tekstu. Jedyny wydźwięk to, że jak z PiS nie może dostać posady, a jak z PO jest OK? Powtórnie życzę panu w 2019 r. obiektywizmu, redaktorze… Swoją drogą obaj ci młodzi ludzie są inteligentni, grzeczni i w porządku. Uważam, że właśnie tacy powinni zajmować miejsca starych partyjnych kacyków co to nie wiedzą kiedy odejść (patrz: powiat p-cki)

Pan się nie przejmuje i dalej robi swoje.
Tacy osobnicy niemile widzą tego rodzaju artykuły.
Bolszewicka arogancja, jak widać, zbłądziła z wierchuszki już pod strzechy…

Można, jasne, że można. Tylko jest pan zwyczajnie tendencyjny i złośliwy. Nie przypominam sobie, by pan z taką ochotą „zwyczajnie informował” o stołkach zajmowanych przez PO kiedykolwiek, a jest tego sporo. No ale w sumie to pana portal. Może pan stać po której stronie pan chce. Uważam jednak, że ten zawód wymaga (nadal) rzetelności i obiektywizmu. Bez tego sam się pan opowiada po jednej ze stron i tak też inni będą pana widzieć. Pana wybór. Szkoda, że w Pabianicach nie ma niezależnych mediów ale cóż.

PIS poparł Jakubowskiego w wyborach burmistrza, wycofując własnego kandydata. Nadszedł czas spłaty długu, to chyba jasne.

Oooo Jarek odpalił rakiete po odejsciu z klubu. No tak, burmistrz go oszukał i rodziców 😀

I pewnie za nich też może poręczyć ojciec rydzyk

PZPR przy tych gościach to był mały pikuś!

Wszędzie sami radni. Słyszałem taką plotę że nawet w naszym MZK pracuje jako kierowca jakiś radny.

Dobre sobie!
Swoją drogą, każdy radny to, po prostu, zwykły człowiek, który społecznie udziela się Mieszkańcom.
Poza tym trudni się on zwyczajną pracą, coby rodzinę wykarmić. I nie jest ważne, czy to budżetówka, czy prywatna firma! Praca to praca, służba miastu to służba miastu.
A diety dostają po to, żeby w momencie sesji Rady Miejskiej „odbić” za straty materialne (nie można wtedy być w pracy, co oczywiste).

Radnych mamy wszędzie pełno. 🙂 Ale w MZK to raczej nie.

Też mi się wydaje że to plota. Wracałem z pracy 1 i usłyszałem jak 2 kierowcy jadący do pracy albo z pracy rozmawiali o tym że któryś z kierowców w MZK został radnym. To było z dobry miesiąc temu, jak nie lepiej. I skojarzyłem widząc ten artykuł. Ile w tym jest prawdy nie mam pojęcia.

Nomalnie, megasensacja… Obecni radni KC PO to w większości prezesi i co?????

Dzieciaku. Jeszcze ci się znudziła ta zabawa literkami KC PO?
Czas najwyższy dorosnąć.

wafel, widać, że cię mierzi to KC PO. I baaaaardzo dobrze gimbusie 🙂

no tak były radny bo po pierwszej kadencji tyle zrobił że w drugiej dostał 20 głosów a teraz wiceprezes i jak ma być dobrze w tym kraju jak stołki dostają partyjniacy z doświadczeniem 0000000 a mądrzy po szkołach bezpartyjni lądują za kasą lub przy taśmie chory kraj chorych ludzi jednak słowianie odstają intelektem od ludów zachodnich .Możecie się obrazić ale prawda w oczy kole

Jakby mu się jeszcze pracować chciało… gdziekolwiek ale pracować, a nie uprawiać politykę jak zboże. Coś zrobi na początku, czekając na plon rozwija wizję 100 ton z hektara, po czym mówi że mamy taki klimat, że dobrze, że w ogóle coś wyrosło.

@Tołdi, @Ananke. Macie rację,że to nie jest żadna sensacja! Może więc lepiej zająć się śledzeniem coraz to nowych informacji o biznesowo-partyjnych powiązaniach na szczytach obecnej władzy, wręcz samego prezesa, bo ci na dole robią to co góra, tylko w mniejszej skali. Tak było i za poprzednich rządzących, ale to co się dzieje aktualnie, dzieje się na skalę niespotykaną dotychczas. Były afery Rywina, hazardowa, podsłuchowa, starachowicka i wiele innych zakończone procesami i skazaniami tylko dlatego, że istaniała niezależna prokuratura, sądy i instytucje państwowe nie zawłaszczone przez jedną partię! Dziś widać jak na dłoni po co było potrzebne podporządkowanie PIS prokuratury, sądów,… Czytaj więcej »