Strona główna Aktualności Biznes Budują w Ksawerowie. Nie tylko Miele

Budują w Ksawerowie. Nie tylko Miele

7
ul. Łódzka

Na terenie Ksawerowa prowadzonych jest kilka dużych inwestycji budowlanych. Z roku na rok do gminnej kasy będą spływać większe pieniądze z podatku od nieruchomości. 

Inwestycje w Ksawerowie kojarzone są głównie z fabryką Miele, która w błyskawicznym tempie powstaje przy ul. Giełdowej. Potężny budynek widać jadąc obwodnicą Pabianic. Uruchomienie produkcji planowane jest na wiosnę 2019 roku.

Jednak Fabryka Miele to tylko jedna z kilku inwestycji prowadzonych na terenie tej gminy. Jadąc ul. Łódzką w stronę Łodzi, po prawej stronie, widzimy szkielet dużej nieruchomości. Tutaj powstaje budynek magazynowy z częścią biurowo-socjalną. Hala będzie miała 1600 m², część biurowa to 650 m² na dwóch kondygnacjach. Inwestorem jest producent odzieży dziecięcej ze Rzgowa. Przy budowie pracuje około 100 osób.

Tylko z tych dwóch nieruchomości do kasy gminy wpłynie rocznie ponad 130 tys. podatku.

Nieopodal, na ul. Cegielnianej, rośnie kolejna inwestycja. Budynek produkcyjno-magazynowy będzie 2 razy większy niż ten przy ul. Łódzkiej. Inwestorem jest przedsiębiorca z branży papierniczej. Budynek będzie murowany, a zakończenie tego etapu prac przewidziane jest na koniec 2019 roku.

ul. Cegielniana

Jak się okazuje Ksawerów to nie tylko zabudowa przemysłowo-usługowa. Przy ul. Handlowej mają powstać dwa budynki mieszkalne-wielorodzinne. Inwestor 20 listopada otrzymał pozwolenie na budowę.

W ostatnim półroczu Starostwo Powiatowe w Pabianicach wydało około 25 pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych na terenie Ksawerowa.

REKLAMA
Poprzedni artykułUlicą Jutrzkowicką bez wahadła. Już niedługo
Następny artykułKita strzela na koniec rundy
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ksawerów jest super, nie jak te śmierdzące Pabianice=dno i dziura.

To trzymaj się Ksawerowa pajacu i tu nie wjeżdżaj.

Taka prawda, nie ma się czego obrażać. Co niby więcej mamy w Pabianicach. Jest u nas syf bo syf wybieramy. Wszyscy prezydenci, starostwie, prezesi miejskich spułek to ci sami od 30 lat albo ich koledzy i co i nic, dalej ich wybieramy a Pabianice idą na dno. Widzicie jakieś zmiany na lepsze bo ja nie. No chyba że kolejne markety albo 3 chodniki w roku wyremontowane haha, szok. Prawie 60 tys. mieszkańców a miasto na poziomie 20 tys. A ten park ponad milion złotych za nasadzenia i ławki? Grzesiu prowadź nas dalej!

@Ontek
Zmieniłeś ksywkę ?
Waldemar ma rację !
To Alibaba obraża Pabianice.
Wypad na Ksawerów !

Jasne, że macie syf pabianiccy fanatyczny kodziarstwa. Wystarczy, że wiatr zawieje i można dostać piaskiem z zeszłorocznej zimy po oczach o innych śmieciach już nie wspomnę. Ale tacy z was wielcy obrońcy komunistycznych pomników. Łódź to miasto meneli i u was podobnie.

Czy Cygany z Ksawerowa płaca jakieś podatki ? Tak tylko pytam.

Cyganów już w Ksawerowie już prawie nie ma za to w Pabianicach nadal całe klany na Dużym Skręcie co wróciły z Wielkiej Brytanii nowymi samochodami kupionymi za socjal jak powiedzieli angolom jacy to oni prześladowani w Polsce.