Strona główna Sport Koszykówka Brąz koszykarzy

Brąz koszykarzy

0

Na 3. miejscu w tym sezonie rywalizację w 3. Lidze Mężczyzn zakończyli koszykarze PKK’99 Pabianice.

ŁKS Szkoła Gortata – PKK’99 Pabianice 57:83 (15:19, 18:24, 16:29, 8:11)

Tym samym podopieczni trenera Wiesława Wincka nie obronili tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem. W tym sezonie najlepsza okazała się Ósemka Skierniewice, a do turnieju strefowego awansował ponadto KKS Pro-Basket Kutno.

Pabianiczanie w rewanżu „małego finału” podobnie jak w pierwszym meczu nie dali łodzianom zbyt wielkich szans. O ile do przerwy ŁKS złożony z samych graczy z roczników 1998-99 jeszcze próbował dotrzymywać kroku (33:43), to po przerwie nasi zawodnicy rozwiali nadzieje na wyrównanie stanu rywalizacji. Pod koszem rywali szalał niezawodny Kuba Orłowski, a kroku dotrzymywali mu Bartek Frątczak oraz Mateusz Grabowski. Trzecią kwartę PKK wygrał różnicą 13 oczek i przed ostatnią odsłoną prowadził 72:49. Ostatnią kwartę w sezonie pabianiczanie też wygrali powiększając jeszcze rozmiary zwycięstwa i pieczętując zdobycie brązowych medali.

ŁKS: Wołowski 12, Dróżdż 9, Klonowski 9, Jarosiński 8, Stadnicki 7, Karpiak 5, Kujawa 3, Kamiński 2, Morzyszek 2, Czernielewski, Zimny, Bechciński.

PKK: Orłowski 26, Grabowski 11, Placek 8, Frątczak 8, Szczerkowski 7, Szymański 6, Stępnik 6, Ratajczyk 4, Chlastawa 3, Jędrzejewski 2, Szmidt 2.