Strona główna Styl życia Brak dostępu do Internetu – jak rozwiązać problem z Internetem?

Brak dostępu do Internetu – jak rozwiązać problem z Internetem?

0

Brak dostępu do Internetu naprawdę może wyprowadzić z równowagi. Nie ma co ukrywać, że współcześnie nasze życie koncentruje się na wirtualnym świecie – oglądanie filmów, słuchanie muzyki, kontakty służbowe i prywatne, nauka, a coraz częściej praca zdalna. Kiedy mamy problem z Internetem może to bardzo pokrzyżować nasze plany. Dowiedz się, co robić, gdy jest połączenie, a nie ma internetu oraz poznaj najczęstsze problemy z Internetem.

Brak Internetu – restart routera

Czasem zdarza się, że podczas korzystania z Internetu połączenie przerwane. Pierwszym krokiem do przywrócenia połączenia powinien być restart routera.

  1. Odłącz kabel zasilający router od gniazdka sieci elektrycznej.
  2. Odczekaj ok. 30 sekund.
  3. Podłącz router do gniazdka.
  4. Poczekaj kilka minut, aż kontrolki przestaną migać, na włączenie pełnego routera.
  5. Spróbuj połączyć się ponownie do Internetu na komputerze.

Jeśli reset pomoże, a problemy pojawią się powtórnie, to warto pomyśleć nad uaktualnieniem oprogramowania, ponieważ to może wyeliminować problem.

 Brak Internetu – żółty wykrzyknik

Otwórz: Centrum sieci i udostępniania -> Zaawansowane ustawienia karty sieciowej | wybierz to z lewego panelu -> PPM na swoje połączenie -> Właściwości -> Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) -> Właściwości. Tam wybierasz opcję Użyj następującego adresu IP: i uzupełniasz. Adres IP bierzesz z routera.

Najczęściej ten sposób pomaga na problemy z Internetem, jeśli jest to ciągły problem powinieneś spróbować odinstalować kartę sieciową oraz jej sterowniki i zainstalować wszystko od nowa.

Brak dostępu do Internetu – problem z komputerem

Jeżeli mimo prób transfer dalej jest słaby lub w ogóle nie działa, to włącz okno właściwości sieci. Przy polu  „Aktywność” wyłącz wszystkie aplikacje, które mogą łączyć się z internetem. Jeżeli wartość danych się zwiększa (szczególnie wysłanych), to może oznaczać problem wirusami w postaci trojanów, adware i spyware. Warto skorzystać z programów, które zeskanują komputer usuną niechciane i destrukcyjne programy.

Brak Internetu w komputerze.. ale tylko jednym

Wifi jest zakłócane przez wiele urządzeń działających wokół, najbardziej odczuwalne jest to w blokach mieszkalnych. Gdy połączenie wraca po chwili lub dopiero po ponownym uruchomieniu routera, a inne komputery mają dostęp do Internetu, jest to zazwyczaj spowodowane konfliktem połączeń na konkretnych kanałach. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zmiana kanału pracy w naszym routerze lub uruchomienie funkcji automatycznego wyboru pierwszego wolnego kanału.

Sprawdź w site survey czy są takie AP w pobliżu na podobnych kanałach i nadające sygnał o podobnej sile. Spróbuj testowo zmienić lokalizację twojego kompa (drugi koniec pokoju, inne pomieszczenie), aby wykluczyć pracę w miejscu o silnych interferencjach lub zniekształceniach sygnału. Jeśli objawy znikną, to już wiadomo co zrobić – zmienić kanał routera i najlepiej zmienić jego lokalizację na inną.

 Brak dostępu do Internetu co jakiś czas

Gdy łącze internetowe szwankuje, lub działa zbyt wolno, to może oznaczać awarię po stronie operatora lub dostawcy usługi. Jeśli pomimo kontaktu z dostawcą problem nadal się pojawia, jedynym wyjściem jest jego zmiana. Najlepiej wybrać takiego, który ma najlepszy zasięg w naszym miejscu zamieszkania jak np. Internet UPC bez zobowiązań, oferujący prędkość nawet do 500 Mb/s bez dodatkowych limitów.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o