Strona główna Dzieje się Biegiem, z kijkami, rowerem. Świętowanie na sportowo

Biegiem, z kijkami, rowerem. Świętowanie na sportowo

0
11 listopada na sportowo? Pabianicki klub „O co biega” organizuje tego dnia „Bieg, Marsz i Rajd Niepodległości”. I zaprasza do udziału w wydarzeniu wszystkich, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu. 

Impreza odbędzie się po raz piąty. Rozpocznie się tuż po godz. 10.30 na Starym Rynku rozgrzewką, którą dla biegaczy, miłośników nordic walking i rowerzystów poprowadzi klub Formownia. Później, podobnie jak we wcześniejszych edycjach, uczestnicy zaśpiewają hymn, zostanie też utworzona „żywa flaga”.

W liczącą 11 kilometrów trasę, w celu uczczenia 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, planują wyruszyć o godz. 11.11. Mile widziane są biało – czerwone stroje.

– Na trasie zaplanowaliśmy kilka przystanków z informacjami historycznymi, dotyczącymi naszego miasta. Natomiast na mecie (również na Starym Rynku – przyp. red.) na uczestników będą czekały pamiątkowe medale i posiłek. Nie zabraknie też atrakcji, wśród nich legionowego karaoke – wyjaśnia Jolanta Owczarek, rzecznik prasowy klubu „O co biega”.

Udział jest bezpłatny. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia uczestniczyło 260 osób.

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o