Strona główna Aktualności Z miasta Będzie czysto na trawnikach

Będzie czysto na trawnikach

1

W przyszłym tygodniu Urząd Miejski złoży zamówienie na zakup odkurzacza do zbierania psich odchodów, który nadaje się też do sprzątania niedopałków papierosów, śmieci i opadłych liści.

 

Wydział Ochrony Środowiska zrobił rozeznanie w ofertach. Wybrał odkurzacz komunalny, który ma pojemność 520 litrów jest wyposażony w dwusuwowy silnik o mocy 3 KM. Do obsługi przez jednego operatora, może też współpracować z kosiarką samojezdną, traktorkiem i quadem. Ma zdecydowanie większą pojemność i moc niż dwa inne modele dostępne na rynku (noszony na plecach i ciągnięty na kółkach), co ułatwi sprzątanie. Kosztuje 14.785 zł (10 tys. zł z budżetu miasta przeznaczyła uchwałą Rada Miejska, pozostałe pieniądze są wygospodarowane z budżetu wydziału ochrony środowiska).

Urządzenie będzie własnością miasta, obsługiwane przez pracowników Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej. W ramach zakupu czterech pracowników ZDiZM  zostanie przeszkolonych przez producenta z obsługi odkurzacza. Może być użyczany spółdzielni mieszkaniowej, administratorom i zarządcom nieruchomości. Odkurzacz tylko pomoże w utrzymaniu czystości na chodnikach, skwerach czy placach zabaw, ale nadal najważniejsze jest przekonanie mieszkańców, żeby dbali i sprzątali po czworonogach. Zwierzęce odchody można wrzucać do zwykłych ulicznych koszy na śmieci.

Informacja UM

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

pytanie dlaczego wlasciciele psów musza płacić podatek za swoich pupili a wlasciciele koto swinek rybek i innych zwierzatek nie posiadaja tego obowiazku, gdzie ida te pieniazki !!! rozumiem ze wlasnie na zakup i utrzymanie tego typu maszyn ?