Strona główna Aktualności Z miasta Będą montowali progi zwalniające. ZDM ma już wykaz ulic

Będą montowali progi zwalniające. ZDM ma już wykaz ulic

38
Ulica Podmiejska.
W naszym mieście przybywa progów zwalniających. Jedne już się pojawiły, jak na ulicy Jasnej, inne będą niedługo montowane.

Zajmuje się tym Zarząd Dróg Miejskich. Urzędnicy mają już sporządzony wykaz ulic, na których z powodu takiej przeszkody trzeba będzie zdjąć nogę z gazu.

Progi zwalniające to inicjatywa samego ZDM. Ale nie tylko, bo jak usłyszeliśmy od dyrektora Andrzeja Barańskiego, postulują o nie również mieszkańcy.

– Otrzymujemy informacje, że kierowcy notorycznie przekraczają prędkość, że urządzają sobie wyścigi. Stąd prośby o podjęcie działań, które by to ograniczyły – mówi dyrektor.

Trzy progi zwalniające zostaną wkrótce zamontowane na ul. Podmiejskiej – za krańcówką autobusową (jadąc w kierunku Chechła) oraz na wysokości numerów 107 i 91. Na razie ustawiono znaki, które będą o nich informować (jeszcze zasłonięte). Jeden próg ma pojawić się na ul. Siennej, w grudniu.

Montaż następnych jest przewidziany w pierwszym kwartale przyszłego roku. Gdzie? Na ul. Cichej – jeden, na ul. Krakowskiej – dwa, na ul. Targowej – dwa. Możliwe, że kolejne progi będą też zamontowane na ulicach Żniwnej i Świerkowej (po jednym).

Za jakiś czas należy spodziewać się ich jeszcze w trzech innych lokalizacjach: na Wiejskiej przy Miodowej, na Miodowej przed skrzyżowaniem z Wiejską oraz na Skośnej przed Wiejską. Pojawią się przy okazji budowy dróg rowerowych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ale osoba wydająca decyzje o zamontowaniu progów, świadoma jest, że UE właśnie pracuje nad przepisami zakazującymi stosowania progów zwalniających jako wyjątkowo szkodliwych dla środowiska? I te wszystkie progi trzeba będzie zdemontować a pieniądze zostaną wyrzucone w błoto!

Jak masz info, daj linka bo zaciekawiłeś/aś mnie

Jestem pewien, że kierowcow bardzo to ucieszy. Hulaj dusza, hulaj wiatr, można znowu gnać! 😉

Tych progów należy nie motywować i wszystkie inne zdjąć..czas poszerzać ulice, upłynniać ruc i przestać utrzymywać stare/nie aktualne ograniczenia prędkości.

To załatwi jeden ” wyrok” tzw TK i temat rezolucji z głowy😂😁

ale tu właśnie chodzi o przektęt by wyłudzić te pieniądze z UE ,kogo to obchodzi ,że trzeba bedzie zdejmować ważne by w kieszeniach sie zgadzało…

Proponuję jeszcze na ul Łaskiej od 15 płk Wilków do Wiejskiej z trzy progi zamontować.

A ja proponuje żebyś sobie w kuchni zamontowała ze dwa cobyś nie wylała zupy w drodze do stołu.

Kurła….. Piękna riposta. Brawo

Ja bym zlikwidował asfalt. Kierowcy nie umieją jeździć to na furmanki z nimi

Mamy nierówne drogi. więc je remontujemy, żeby jeździć szybciej, żeby nie trzęsło itd. Następnie montujemy progi żeby trzęsło i żeby jeździć wolniej… Jeżeli jest jakaś obca cywilizacja, która nas podgląda, to zapewne skupia się teraz na znalezieniu logiki w naszych działaniach.
I jeszcze będzie odcinkowy pomiar prędkości na… S8!

Powinny ewentualnie być na Łaskiej w okolicach Lidla gdzie prawie co noc odbywają się wyścigi.

A może zamiast progów, lepiej doświetlić przejścia dla pieszych? To na pewno zwiększyłoby bezpieczeństwo. A może załatać dziury w drogach dla bezpieczeństwa kierowców?

Czy montaż progów był w jakikolwiek sposób konsultowany z mieszkańcami domów, na wysokości których będą one zamontowane? Każdy przejazd przez próg to hałas i dodatkowe spaliny (przy ruszaniu). Dostawczaki i tak mają progi w “poważaniu”.

Urzędnicy i ci “mieszkańcy-sygnaliści” o tym nie pomyśleli. Bardzo szybko mieszkający przy takich progach zwalniających zmienią zdanie, gdy przyjdzie im latem spędzać czas w domach z zamkniętymi oknami. Doświadczenie pokazuje, że natychmiast po przekroczeniu takiego progu większość kierowców dynamicznie dodaje gazu, co jest równoznaczne z hałasem (który przecież ma być przez takie progi zwalczony) i większą chwilową emisją spalin.

Byly konsultowane z osobami korzystajacymi z chodnikow przy tych drogach – nie zawsze mieszkaniec co ma okna na prog, korzysta z chodnika – bo np jezdzi tylko autem z parkingu podziemnego. A zrozumiale jest, ze bezpieczenstwo jest wartoscia wyzsza niz ewentualny hałas.

dlatego jestem za tym aby wybudować tor do upalania aut i dodatkowo nauki jazdy. Może masz wolne przed chatą? bezpieczeństwo wartością wyższą niż hałas!

A kiedy chodnik dla pieszych na ul Podmiejskiej ??

Moniuszki okolice szkoły nr 2 !!!!

Właśnie te wyremontowane nawierzchnie nie służą do rozwijania niesamowitych prędkości. Mają poprawić komfort jazdy. Niestety część osób to rozumie a część nie. Dlatego stawiane są progi. Oczywiste jest, że każdego z nas to denerwuje ale nie byłoby tego tematu gdyby wszyscy stosowali się do ograniczenia prędkości. Mieszkam przy ulicy Reymonta i uważam, że tutaj również przydałyby się dwa albo trzy. Sorry ale niejednokrotnie byłem świadkiem jak debile rozwijali na tej krótkiej ulicy prędkość bliską 100km/h lub jeszcze większą. Przejechanie tej ulicy z prędkością zbliżoną do setki pozwala na zaoszczędzenie 10sek a komuś może zniszczyć życie. Proponuję skasować wszystkie progi a… Czytaj więcej »

👍

Bardzo mnie cieszą progi zwalniające, dzięki nim będzie bezpieczniej.

Dziury zrobić, a później “inwestować w progi!

Wszystkim krytykującym takie zabiegi polecam wpaść na ul.Podmiejską i zweryfikować czy da się bezpiecznie tutaj przejechać z prędkością ~120-130 km/h. Mamy tu jednego pana przedsiębiorce, który z fejkową naklejką S6 na klapie swojego Audi lubi poginać mniej więcej takimi prędkościami. Uważam, że to świetny zabieg na drogach typowo osiedlowych.

Proponuję założyć progi na kazdej ulicy co 10 metrów. Mechanicy samochodowi będą Wam wdzięczni, a ja osobiście nakładę na skrzynię samochodu złom i o północy będę po nich jeździł.

Na wszystkich pabianickich ulicach powinin jeździć niezbędny dla mieszkańców tramwaj a wolne miejsca na jezdni uzupełnić “kocimi łbami”. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na budowę 70 następnych wielorybów takich jak w Parku Wolności cokolwiek ta nazwa oznacza. Smutne, zaniedbane miasto z nieprzejezdnym Centrum na odcinku 3 kilometrów.

Wszędzie robi się proste równe drogi…. I łata dziury, a tu widzę że nie tędy droga. Proponuję nie naprawiać dróg, dać znak ubytki w drodze. I stawić ograniczenie do 20. W 99% przypadków robi się progi gdzie nigdy nie było zdarzenia drogowego. Osoba decydującą o montażu powinna rypnąć się w łepecyne i przeanalizować sytuację. Dzięki progom zwalniającym mamy więcej dwutlenku węgla przez redukcję biegów w aucie.

Bardzo potrzebny jest również na Nawrockiego przy Szkole!!!

Na Szynkielewskiej też by się przydał bo za…..ją po tym nowym asfalcie

Najbardziej przeszkadzają tym co najszybciej jeżdżą 😀

Przeszkadzają tym co nie chcą płacić za remont zawieszenia 😉 Jeśli popierasz progi to i akceptujesz płacenie moich i innych faktur za naprawę 😁

ej, seba – ale wiesz, że wystarczy po prostu zwolnić i wtedy zawieszenie nie odczuwa aż tak bardzo tych progów?

Po co progi zwalniające , wystarczy studzienki kanalizacyjne umieścić w torze jazdy samochodu , jak np. na Myśliwskiej .

Nasze miasto ma bardzo dużo ulic z dziurami zwalniającymi . Nie trzeba zakładać progów , wystarczy nie robić NIC – czyli to co do tej pory

Takiego progu nigdy bym nie chciał koło własnego domu.od dostawczaków po ciężarówki prawie żaden kierowca nie zwalnia a dodatkowo smród z rozpędzanych osobówek pozbawionych katalizatorów czy dpf-ów.

Sami jesteśmy sobie winni. Jest ograniczenie 50 to walimy 70 bo nikt nie widzi. To teraz będą progi bo jednak ktoś widział. Miasto progi montuje ale kiedy są już zużyte nie progów nie wymienia. Dlaczego?

Czas zwiększać limity i rozwijac infrastrukturę.. cofamy się do średniowiecza ??

Na Skośnej! Komedia.