Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Baza dobrego makijażu, czyli jak wybrać podkład idealny?

Baza dobrego makijażu, czyli jak wybrać podkład idealny?

0

Wybierasz się do drogerii i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę? To ważna decyzja, ponieważ może mieć wpływ nie tylko na odbiór Ciebie przez innych ludzi, ale i na zdrowie Twojej cery. Rozważ poniższe wskazówki i gdy następnym razem będziesz planowała zakup fluidu, spróbuj je wykorzystać. Dzięki temu Twój make-up już zawsze będzie dobrze na Tobie wyglądał.

Kieruj się swoim typem skóry

Przed zakupem fluidu zweryfikuj, które z wybranych przez Ciebie opcji nadają się do Twojego typu karnacji. To ważne, ponieważ kierując się tym czynnikiem, możesz ulżyć swojej skórze. Przykładowo do cery tłustej i mieszanej postaraj się znaleźć lżejszy kosmetyk, który nie będzie zatykał porów. Zawsze sprawdzaj też, czy w składzie znajdują się substancje odżywcze, czy witaminy.

Zwróć uwagę na porę roku

W miesiącach zimnych postaraj się wybrać fluidy, które szczególnie dobrze zakryją skórę na Twojej twarzy, przy tym nie wysuszając jej. Powinny też zawierać filtry UV, ponieważ w tym okresie wciąż jesteśmy narażeni na tego rodzaju promieniowanie. Poza tym zimą – jesteś bledsza, więc dobierz kolor podkładu do jaśniejszego odcienia swojej karnacji. Analogicznie latem. Wtedy też postaraj się dobierać lżejsze fluidy. Tego rodzaju kosmetyki mogą być wciąż wysokiej jakości i odznaczać się dobrym kryciem jak np. podkład Estee Lauder Double Wear. Pomimo upału, wilgoci czy wzmożonej aktywności będzie wyglądał naturalnie.

Dobierz właściwy kolor

Pamiętaj, że zadaniem podkładu nie jest nadanie Ci wymarzonego, nowego kolorytu skóry a jedynie wyrównanie obecnego odcienia i pozbycie się przebarwień. Z tego względu postaraj się wybrać ten fluid, którego barwa będzie najbardziej zbliżona do Twojej karnacji. Możesz to zrobić, testując kolor w okolicy nasady swojego kciuka, po wewnętrznej stronie dłoni. To higieniczny sposób, który zapobiega zarażeniu się niechcianej infekcji z aplikatora. Jeśli jednak tester ma formę pompki, wtedy bez obaw możesz wypróbować fluid na swojej żuchwie. Przyjrzyj się testowanemu miejscu na twarzy w oświetlonym miejscu, by w ten sposób wybrać właściwy dla siebie kosmetyk. Bez obaw – zwykle w drogeriach dostępny jest płyn do demakijażu z wacikami, by zmyć potem nadmiar próbek kosmetyków z ciała.

Zastanów się też nad tym, jaki sposób aplikacji jest dla Ciebie najbardziej wygodny. Jest to sprawa indywidualna i ma to wpływ jedynie na Twój komfort użytkowania. Jeśli chodzi o intensywność krycia podkładu, to także jest kwestia gustu i potrzeb. Zwróć jednak uwagę na to, że kosmetyki charakteryzujące się mocnym kryciem zaleca się stosować jedynie na skórze naczynkowej. Osobom z pozostałymi typami cery zaleca się korzystać z lżejszych podkładów, a niedoskonałości wyrównywać za pomocą korektora w odcieniu zbliżonym do fluidu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o