Strona główna Sport Sport młodzieżowy Azymut przywiózł znad morza worek medali

Azymut przywiózł znad morza worek medali

0

Podczas gdy lekkoatleci walczyli w Aleksandrowie Łódzkim, sekcja BnO spędziła weekend nad morzem biorąc udział w jubileuszowym XXV Pucharze Bałtyku.

Z zawodów tradycyjnie zawodnicy z UKS Azymutu Pabianice przywieźliśmy worek medali i kilka bardzo dobrych miejsc w najlepszej szóstce klasyfikacji generalnej.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wywalczyły Hanna Pabich (kategoria K10), Maria Pabich (kat. K21E) i Małgorzata Biniecka (kat. K21S). Na drugim uplasowali się Katarzyna Konc (kat. K45), Oskar Wesołowski (M14) oraz Marcin Krawczyk (kat. Open). Natomiast na trzecim rywalizację zakończyli Jerzy Durma (kat. M14), Tomasz Pabich (kat. M35), a także Marcin Wiśniewski (kat. Open). Dodatkowo zaciętą walkę na ostatnim etapie stoczyła Marika Kozuń (kat. K14), której zabrakło tylko 26 sekund do podium i ostatecznie musiała zadowolić się 4 miejscem. Tuż za podium swoje zmagania zakończyli również Franek Krempiński (kat. M14), a także wracający po kontuzji weteran Tomasz Tkaczuk (kat. M40). Na piątym miejscu uplasowała się Magdalena Janiak.

W ten weekend kolejna wyprawa nad morze orientalistów z Azymutu. Tym razem będą walczyć w zawodach Grand Prix Pomorza, które w tym roku odbędą się na Helu.