Strona główna Dzieje się Sport Azymut piątym klubem w Polsce po 3 biegach na Klubowych Mistrzostwach Polski

Azymut piątym klubem w Polsce po 3 biegach na Klubowych Mistrzostwach Polski

0

Mistrzowskie zmagania tego sezonu zaczęły się dopiero pod koniec lata i to na dodatek od drugiej, a nie pierwszej rundy Klubowych Mistrzostw Polski.

Trzydniową rywalizację w Warszawie i okolicach zawodnicy rozpoczęli biegiem sprinterskim nocnym, w którym zdobyli aż cztery złote medale – Julia Krempińska (kategoria K18), Katarzyna Konc (kat. K45), Jan Sztranek (kat. M18) i Tomasz Tkaczuk (kat. M40), jeden srebrny – Piotr Krempiński (kat. M40) oraz jeden brązowy – Franek Krempiński (kat. M14). Natomiast w TOP 6 znaleźli się: V miejsce – Katarzyna Mazur (kat. K35), Adam Wiśniewski (kat. M12), Tomasz Pabiach (kat. M35), VI – Oskar Wesołowski (kat. M14), Konrad Płóciennik (kat. M20). Natomiast na trasach popularyzacyjnych VI miejsce wywalczyli Marcin Krawczyk (kat. Średnia) oraz Adam Krochmal (kat. Długa).

Dodatkowo złoty medal wywalczył wychowanek Azymutu – Michał Olejnik (kat. M21).

Drugiego dnia rozegrany zostały bieg na dystansie średnim, podczas którego sukces sprzed kilku godzin powtórzyła Julia Krempińska, zdobywając swój drugi złoty medal, a jej klubowi koledzy – Konrad Płóciennik oraz Tomasz Pabich sięgnęli po srebrne krążki. Ponadto na wysokich miejscach swoje zmagania zakończyli: VI miejsce – Oskar Wesołowski, V – Maria Pabich (kat. K21), Katarzyna Konc, Jerzy Durma (kat. M 14), a na VI miejscu uplasował się Piotr Krempiński. Dodatkowo w kategorii popularyzacyjnej na trzecim miejscu uplasował się Marcin Wiśniewski (kat. Krótka).

Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w biegu sztafetowym (tzw. sztafecie pokoleń), w którym pierwsza sztafeta UKS Azymutu Pabianice w składzie Maria Pabich, Jan Sztranek Franek Krempiński, Tomasz Tkaczuk, Oskar Wesołowski, Julia Krempińska i Mariusz Pabich zrobiła wszystko, żeby zdobyć medal, ale w tym roku trochę zabrakło. Zakończyli zmagania na czwartym miejscu tracąc do medalu tylko 2 minuty i 8 sekund.

Wyniki, międzyczasy, gpsy, a także mapy i zdjęcia można znaleźć na stronie zawodów.