Pierwszego dnia grudnia 2019 roku odbyła się czwarta edycja Łódzkiego Biegu Mikołajów. Na starcie stanęło ponad 600 biegaczy, a w śród nich jedenastoosobowa delegacja Azymutu Pabianice.

Na 10,5 kilometrowej trasie zawodnicy z naszego miasta nie mieli sobie równych, wygrywając w klasyfikacji drużynowej. Do wyniku tego wliczano czasy czterech najlepszych biegaczy z danego klubu (w tym minimum jednej zawodniczki).

Na sukces Azumutu złożył się rezultat 41 minut i 40 sekund oraz zajęcie szóstego miejsca przez Kingę Królik. Pozwoliło to również pabianiczance na zwycięstwo w kategorii kobiet, wyprzedając drugą zawodniczkę o prawie 10 minut. Do tego na dwunastej lokacie (pierwszej w kategorii M16) z czasem 44 minut i 9 sekund uplasował się Konrad Płóciennik. Piętnasty na mecie (44 minuty i 11 sekund) zameldował się za to Jan Sztranek. Dało mu to również drugie miejsce w kategorii M16. Jedno miejsce za Janem ze stratą czterech sekund bieg ukończył Maciej Andrzejczak, czym wskoczył na najniższy stopień podium kategorii M16.

Świetne miejsca zajęły również Magdalena Jaśkiewicz (68. w klasyfikacji generalnej oraz 3. wśród kobiet) z czasem 51 minut i 23 sekund oraz Julia Krempińska (86. w klasyfikacji generalnej oraz 1. w kategorii K16) z czasem 53 minut i 1 sekundy.

W kategorii młodzieżowej zdecydowane zwycięstwo kolejny raz odniósł zaś Kacper Kurowski, pokonując rywali w biegu na dystansie 600 metrów z czasem jednej minuty i 43 sekund. Triumf ten jest o tyle imponujący, że zdobywca srebrnego medalu stracił do Kacpra aż 11 sekund. Widać zatem, że nasz biegacz jest na najlepszej drodze do osiągnięcia wielu kolejnych sukcesów.