Strona główna Aktualności Z miasta Awantura o uchodźców

Awantura o uchodźców

18

Radni z Klubu Koalicyjnego Radnych nie zgodzili się na przyjęcie stanowiska Prawa i Sprawiedliwości ws. ewentualnego przyjęcia uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Radni z KKR nie zgodzili się na przyjęcie stanowisko w takiej formie jak przygotował go PiS. Wnieśli własne poprawki. Mianowicie słowo uchodźcy zastąpili słowem „migranci ekonomiczni”. Dodatkowo do stanowiska dołożyli niezwiązane z tematem apele m.in. do premier Beaty Szydło i odpowiednich ministrów o przekazanie Pabianicom środków na pokrycie kosztów związanych z wprowadzeniem reformy edukacji, wprowadzenie ustawy o powstaniu metropolii łódzkiej i jak najszybsze rozpoczęcie budowy S14.

– Z kota zrobili psa i odwrócili go do góry nogami – skwitował Adam Kaczorowski z PiS.

Radni z KKR próbowali wyjaśnić różnice między uchodźcą a migrantem ekonomicznym. – Ci pierwsi uciekają przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię czy też narodowość. Tymczasem ci drudzy uciekają z kraju ze względu na złe warunki życia czy bezrobocie – tłumaczyli w poprawce.

– Chciałbym przypomnieć, że Jezus Chrystus też był uchodźcą – argumentował Piotr Duraj, który wywodzi się z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wtórowała mu radna Iwona Marczak, która jako przykład osoby sprzyjające uchodźcom podała Papieża Franciszka. Wspomniała też o uchodźcach z Czeczeni.
– Czy mamy jakieś gwałty, napady. Czy coś się dzieje, to są muzułmanie również – argumentowała radna.

– Zachęcam do obejrzenia reportaży oraz zwrócenie się do policji o statystyki dotyczące przestępczości zorganizowanej wśród osób, które przybyły do nas z tego kierunku. Może być pani zaskoczona – skwitował radny Piotr Różycki.

Stanowisko zostało przyjęte w formie zaproponowanej przez większościowy KKR. PiS nie głosowało.

Słusznie zauważył radny Piotr Majchrzak z KKR, że samorządy nie mają na razie wpływu na decyzje dotyczące poruszonego tematu. Ale z drugiej strony to jego klub poparł stanowisko ws. budowy S14, choć na to samorząd też nie ma wpływu.

– Stanowisko spełnia role opiniodawczą – wyjaśnił Różycki.

Stanowisko radnych PiS

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli kkr pokazało swoją twarz … Mój głos już stracili

Pani Laguna otworzyła buzię do mówienia a fe to takie dla niej nienaturalne.

Posady i Stołki mogą przyjąć swoje uchwały w niedalekim Sieradzowowie bo tam jeszcze mają większość.

Ściemniacze z kkr … !!! Weźcie sobie uchodźców do siebie do domu jak tak jesteście za ich przyjmowaniem !!!

@Jerzy L jak ja cię lubię mordo, peło w mieście Pabianice na stołkach siedzi, je, śpij w stołki pierdzi, trzymają stołki nawet w lodówce, Całe Peło to jeden wielki ociosany taboret zwany stołkiem. Na aukcje z tymi stołkami jest ich tyle, że kasiory wystarczy na dwa torowiska do Łodzi i trzy tramwaje pełne stołków. Zróbmy referendum w herbie pabianic musi być stołek.

KKR zagłosował za nie przyjmowaniem migrantów ekonomicznych a PiS wstrzymała się od głosu.

Jestem stanowczo za przyjęciem uchodźców! Każdy jeden powinien mieć zdjęte odciski palców i powinien zostać sprawdzony i sfotografowany…- dla bezpieczeństwa.
Każdy z nich który zaakceptowałby takie warunki powinien mieć zapewnione schronienie przed wojną!
Nie do końca rozumiem ludzi którzy są przeciwni… Jakby w Polsce była wojna i napie…by kałasznikowymi i zrzucali bomby to ogrom ludzi szukałoby schronienia po za krajem!!!
Ciekawe jakby się czuli Ci co są teraz przeciwni uchodźcom jakby nie mieli gdzie uciec przed wojną tylko z tego powodu że inni uważaliby że przyjecie Polaków jest niebezpieczne bo Polacy są tacy i owacy….!

Himalaje hipokryzji, czerwoni uwielbiają wybiórczo powoływać się na papieża Franciszka Jezusa..

Jeżeli tak bardzo chcecie przyjąć uchodźców. to dlaczego nie przyjmiecie ich u siebie w domu? Przecież Jezus był uchodźcą? Nie przyjmiecie Jezusa? Pierwsi głosują a do domu nie wezmą. Są miasta w Polsce, w których już są uchodźcy. O jednym był reportaż w telewizji. i wygląda to tragicznie. No i przykład Jezusa najlepszy. Dlaczego nie chcą ich ludzie? Może dlatego że niektórzy czytali koran i wiedzą z czym to się je? A może dlatego że Jezus nie przyjdzie z pasem szahida. Ci ludzie nie chcą się asymilować. Nie chcą pracować. I nie że nie przyjąłbym uchodźcy czy imigranta. Polska przyjmuję… Czytaj więcej »

Marian – nie mam nic przeciwko przyjęciu uciekinierów/migrantów, jakkolwiek ich zwał – problem tkwi tylko w jednym i nie bardzo rozumiem postępowanie naszego Rządu, który naraża się na oskarżenia, sankcje, itp – wystarczy postawić jeden warunek – przyjmiemy określoną liczbę uchodźców, przy DOKŁADNYM, sprawdzeniu kto to jest i czy nie ma powiązań z siatką terrorystyczną, ciekawe co wówczas wymyśliłby Pan Juncker, Schulz i inne głąby ciągnące wszystkich po kolej bez jakiejkolwiek kontroli…

To niech Pan Duraj i Pani Marczak podadzą adres zamieszkania i ugoszczą „ekonomicznych” migrantów. Jak dostaną koktajle mołotowa na śniadanie od „emigranta” to zaczną inaczej mówić? A Pan Duraj to tyle ma wspólnego z Chrytusem co ja z Gomułką.

Niejaki Anders Behring Breivik nie był uchodźcą, a był terrorystą. Nie był muzułmaninem, a posiadał skrajnie prawicowe poglądy. On rozumiem, wkomponowuje się w pro Pisowką politykę??? Póki co żaden muzułmanin w tym kraju nikogo nie zamordował, w przeciwieństwie do katolika (których ponoć 98% jest w tym kraju). Nasi migranci ekonomiczni mają się dobrze w Europie Zachodniej i to wam pasuje. Oni wg PiS też nie powinni zostać tam wpuszczeni. gdyż odbierają miejsca pracy, pobierają zasiłki.
PiS nie potrzebnie straszy polaków przed tym co obce. Pewnie prezes powinien przestrzec przed kontem w banku bo tego nie zna.

Kościół kat. ma tyle lokali to przyjmie u siebie. Kasą też sypnie na uchodźców, oczywiście nie sięgając do kieszeni podatników. Ponoć oni lubią pomagać. Najgorzej, że nie za swoje

Jezeli ktos chce ich przyjmowac niech to robi u siebie w domu. Ludzie to jest PROSTE.
Niemcy, Francja, Szwecja to najlepsze przyklady gdzie wygrywa milosc, brak akceptacji dla ksenofobii i rasizmu i co w zamian ? gwalty, przemoc, TERRORYZM.
Kazdy kto ma troche oleju w glowie nie powinien sie nawat zastanawiac, rozwazac itp. Powinnismy murem mowic stanowcze nie.
A co do Jezusa hmm powiem tam, wez cie sobie bezdomnego z dworca do swojego domu na pare dni (gorszy bo swoj ?). Wasza milosc do blizniego zos tanie blyskawicznie zweryfikowana

Do aaaa – czytaj ze zrozumieniem, Pani Marczak i Pan Duraj są przeciw przyjmowaniu migrantów ekonomicznych.

Ja bym temu lewakowi czy pani Marczak administracyjnie dokooptował jakąś rodzinkę muslimską do mieszkania! Jak tak chcą to niech biorą, a nie bez sensnu kłapią dziobami!

Ateiści z SLD przypominają sobie o Jezusie jak im wygodnie do własnych politycznych celów. Ale już zapomnieli jak sprzedawali Polskę, jak pozwolili na budowę licznych supermarketów z zagranicy, jak rozkradali i sprzedawali za bezcen polskie przedsiębiorstwa, które można było zmodernizować. Sami lewackie kanalie doprowadziliście do tego, że tylu Polaków musiało wyjechać za granicę.

Do debila „daaal”
Niejaki Anders Behring Breivik jest masonem: http://masonictimes.blogspot.com/2011/07/anders-behring-breivik-freemason-that.html
Katolików jest mniej niż 98% w tym kraju, którym tak gardzisz łajzo.