Strona główna Aktualności Komunikacja Autobusem za 65 groszy. Nieważne, z kim

Autobusem za 65 groszy. Nieważne, z kim

0

Dzieci w wieku od 4 do 7 lat, którym nie przysługuje już prawo do bezpłatnych przejazdów autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Pabianicach, mogą od dzisiaj podróżować nimi bez ograniczeń za niewielką opłatą. 

Wchodząca w życie zmiana jest odpowiedzią na postulaty mieszkańców. Na czym polega? Dotychczas z biletów z ulgą w wysokości 75% mogły korzystać te dzieci, których rodzice lub opiekunowie prawni posiadali Kartę Pabianiczanina. Jeśli jednak dziecko jechało autobusem, będąc pod opieką babci, dziadka, rodzeństwa czy innego członka rodziny, taka ulga mu nie przysługiwała. Teraz bez względu na to, z kim będzie podróżowało, koszt jego jednorazowego przejazdu wyniesie 65 groszy. 

– Jest to możliwe dzięki zmianom w regulaminie Karty Pabianiczanina, umożliwiającym wydawanie takich kart dzieciom, które mają od 4 do 7 lat. Wcześniej ten wiek wynosił 7 lat. Został więc obniżony – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Kartę Pabianiczanina można wyrobić w Biurze Kart Miejskich przy ul. św. Jana 4. Ulgi na  jej podstawie dotyczą przejazdów autobusami MZK.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o