Strona główna Dzieje się Atrakcje na Lewitynie. Dla dzieci i młodzieży

Atrakcje na Lewitynie. Dla dzieci i młodzieży

0

Czym może zakończyć się nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą? O tym będą mówić policjanci, strażacy i strażnicy miejscy podczas akcji profilaktycznej, jaka jest przygotowywana z myślą o dzieciach i młodzieży. 

Odbędzie się ona w najbliższy poniedziałek (13 sierpnia) na Lewitynie. Wezmą niej udział m.in. uczestnicy półkolonii, nie tylko tych organizowanych w Pabianicach, jednak mile widziani są wszyscy.

W ciągu półtorej godziny, gdyż właśnie tyle potrwa akcja, przewidziano nie tylko pogadanki. W programie również pływanie na rowerkach wodnych, pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokaz ratownictwa wodnego, przedstawienie o tematyce profilaktycznej oraz upominki dla uczestników.

– Przebieg imprezy chcemy nagrać dronem, a następnie stworzyć krótki spot, który będzie przedstawiać wspólne działania służb i społeczeństwa w trakcie wakacji – wyjaśnia inspektor Cezary Petrus, komendant KPP w Pabianicach.

Początek o godz. 10. Policji, straży pożarnej i straży miejskiej pomogą w akcji pracownicy Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Polskiej Grupy Energetycznej.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o