Strona główna Aktualności Z miasta Amerykańscy żołnierze w Pabianicach

Amerykańscy żołnierze w Pabianicach

13

Amerykańscy żołnierze noc z 27 na 28 marca spędzili w pabianickim Hotelu Włókniarz.

Od wczoraj konwój żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych znajduje się w województwie łódzkim. W piątek około godziny 13.00 dotarł do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie na stałe stacjonują Amerykanie z sił powietrznych.

Konwój żołnierzy z 3. Szwadronu 2. Pułku Kawalerii armii amerykańskiej przemierza Polskę w ramach operacji „Rajd Dragonów”. Żołnierze z USA zakończyli ćwiczenia w Polsce i krajach bałtyckich. Teraz wracają do koszar w niemieckim Vilseck. Do pokonania mają prawie 1800 km. Trasę rozpoczęli bowiem w zeszłą sobotę w Estonii.

Dwie ciężarówki armii amerykańskiej od wczoraj zaparkowane były przed pabianickim Hotelem Włókniarz, część z żołnierzy w naszym mieście spędziła ostatnią noc. Około godziny 9.00 żołnierze wyruszyli w dalszą drogę.

Autorem zdjęć jest Adam Osiński.

REKLAMA
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kiedyś byli ruscy okupantem teraz amerykanów się sprowadza. Polska kraj ofiara trzech sąsiadów Niemiec Ukrainców i Rosjan kraj który nawet nie umie wyprodukować rakiety przeciw lotniczej i liczy na to ze inni mu sprzedadzą lub wypożyczą. Jako obywatel nie mam zamiaru za ten syf umierać i jak wróg stanie u bram zrobie to co zrobiły polskie elity te potępiające komunizm dołączę się do wroga dla korzyści tak jak oni to robili dla tytułów i stołków. Jak jakiś polaczek do mnie strzeli to będzie terrorystą i się go zlikwiduje wyklętego terrorystę. A jak mi się nie chce bronić tego kraiku rzekomej… Czytaj więcej »

Najlepiej wyjedź na zachód (co się będziesz narażał). Ja zostanę w kraju i będę go bronił ile się da.

To wyjeżdżaj zza granice, pussy nam tutaj nie potrzeba 🙂

Jak wróg stanie u bram HA HA. Do Łasku jest w linii prostej max 20 km. Jak wróg stanie u bram to ostatnie co być może zobaczysz to blask i nie będzie to światełko na końcu tunelu może jeszcze poczujesz przez ułamek sekundy swąd spalonego mięsa z twojej własnej d.. Piszesz o dogadywaniu się? a kto się z tobą bedzię dogadywał? nawet dla ewentualnego najeźdźcy będzie zwykłą konfiturą bez narodu w sercu, takich nie szanuje nikt. Jeżeli piszesz to co sądzisz to dla mnie już jesteś tylko papierowym obywatelikiem taki polaczkiem. Co ty jeszcze robisz w tym kraiku ? Zwiedzaj… Czytaj więcej »

O znalazł się prawdziwy obywatel z krwi i kości. Będziesz walczył o każdy centymetr polskiej ziemia potem będziesz patrzał jak ja oddają właścicielom. O co chcesz walczyć o żydowskie kamienice? kościoły i domy klera i jego rodzin? o dorobek ryzyka z Torunia? o markety i obcy kapitał? możliwość powrotu polskiego rządu z emigracji na dawne stołki? O co? O państwo co ogranicza własny przemysł obronny do minimum by obcy kapitał zasilać? 26lat minęło zero polskiego samolotu bojowego zero projektu pocisków rakietowych a polska korweta jak zostanie ukończona to będzie przestarzałą technologią. Walczyli Polacy o co więcej polski było za ucisku… Czytaj więcej »

Ehh czeka nas poważna dyskusja Zdzisiu, nie bierz do siebie bo to przykład, Jak ktoś da ci na ulicy w twarz to będziesz chciał mu oddać ? Czy nie ? bo kler bo kamienice bo huty sprzedane? Jak ci czterech ruskich skrzywdzi zonę, dziewczynę, córkę to będziesz się z nimi dogadywał żeby w d..ke było ciepło? Opisujesz znaną wszystkim rzeczywistość jak prawdę objawioną. Może sięgnij po taką, która była jeszcze gorsza np. międzywojenna. Biedy syf smród fabrykancka spuścizna XIX w. Lekarz? Nie masz kasy zapomnij. Łapówki ? Na porządku dziennym, przestępczość? To samo adekwatnie do czasów. Era nie masz talara… Czytaj więcej »

Panie Hornik Zdzichu ma rację za Kopaczową i Brunka chcesz umierać czy za Prymasa….? Twój patriotyzm jest nieracjonalny…za co chcesz umierać za BIEDRONKA NISKIE CENY…pozdrawiam i życzę rozumu

W dużym skrócie, właśnie dlatego możesz pisać na forum używając „ą” i „ę” , że ktoś kiedyś za ten kraj zginął. Wojna to nie wieczorek z piwkiem i kolegami na xbox-ie .Nie walczysz dla bronków i kopaczy tylko o przetrwanie. Widziałeś zdjęcia z rejonu konfliktów zbrojnych, wojen? Tego życzysz sobie swojej rodzinie i znajomym? Brak prądu, wody, jedzenia, powszechny bandytyzm żołnierzy i lokalnych cwaniaczków, gwałty, okaleczenia. Tak to widzisz ? Wiem wiem zawsze możesz wyjechać a co jak się na samolot nie załapiesz? a co jak nie dojedziesz do granicy, zniszczone drogi-brak paliwa. Wreszcie jak będziesz patrzeć w oczy swoim… Czytaj więcej »

święte słowa a potem i tak bohaterstwo zostanie zepchnięte na ostatni plan a na pierwszy wysuną się elity polityczne i będą bardzo szczegółowo opowiadać jak na bankietach przeżywali los polski i rodaków. Jak ten rządek na emigracji 1939-1990.
Tak im los polski leżał na sercu tak bardzo że z dala się trzymali.

Za groby rodziców,kroplę wody z morza za widok Giewontu…

Dlaczego nie było wcześniej informacji o takim czymś…. Szkoda….

Przyjechali bronić mosir przed kotrola lic. Hodaka i nielic. Madaja :))

Możesz być ateistą możesz być anty patriotą ale to ma się nijak do wypisywania wyżej bredni. Bez urazy ale wnioskuje, że bladego pojęcia nie masz jak wygląda świat i co się dzieje dookoła ciebie. Powiedz zrozumiesz ty wreszcie, że Polska to nie Tusk, Bieńkowska i inne gadziny tylko Polska to ty? Mylisz przyziemną potrzebę egzystencji, z poczuciem własnej godności czy przynależności narodowej. Najlepszy przykład to właśnie Ruskie !!! Smród, brud, bezprawie totalne, wierchuszka z bezmózgich ludzi cepów a jednak za kraj ginąć pójdą mimo wszystko, Czy np. Serbowie naród biedny i dumny w walce o swoją narodowość morderczy. Co kraj… Czytaj więcej »