Strona główna Dzieje się Sport Aleksandra Shelton (dawniej Socha) została reprezentantką… USA

Aleksandra Shelton (dawniej Socha) została reprezentantką… USA

12
Pabianiczanka, wieloletnia reprezentantka Polski w szermierce zmieniła nazwisko i … reprezentację narodową. Teraz będzie walczyła u boku Amerykanów. 

Aleksandra Socha przyjęła nazwisko męża, czyli Shelton, choć przez jakiś czas posługiwała się dwoma nazwiskami. Teraz jest już tylko Shelton i co ciekawe, od około miesiąca nawet na Facebook’u publikuje posty jedynie w języku angielskim.

W amerykańskich barwach zadebiutowała 25 stycznia na zawodach w Salt Lake City. Jak podają sportowefakty.pl, pabianiczanka miała kłopoty z uzyskaniem zgody na przejście do innej reprezentacji bez 3-letniej karencji.

„Shelton zwróciła się do Polskiego Związku Szermierczego z prośbą o jej skrócenie. Zgoda zostałaby wydana jedynie w przypadku opłacenia przez amerykańską stronę ekwiwalentu w wysokości ponad 40 tysięcy euro. Amerykanie nie chcieli jednak zapłacić. Ostateczni udało się jednak osiągnąć porozumienie” – czytamy na stronie.

Aleksandra Shelton na zawodach w Salt Lake City zajęła 25. miejsce.

Pabianiczanka cztery razy reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich. Zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w 2003 roku. W 2004 i 2008 roku wywalczyła złoto na mistrzostwach Europy. Do tego ma również dwa srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw Starego Kontynentu. Jako sportowiec klubu wojskowego służyła w polskiej armii. Ma stopień kaprala.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pewnie polski związek nie chciał się zgodzić na kolejną turystykę olimpijską.
Kasę za transfer powinni jednak wziąć jak za piłkarza.

Powodzenia w nowych barwach!

Czy ty widzisz co piszesz?? Urodzona jako Polka i rezygnuje z reprezentowania naszego kraju, a ty życzysz powodzenia. To jakby w czasie wojny podawać rękę i gratulować tym co przechodzą na stronę wroga. Nawet języka zapomniała już że po angielsku pisze. Dla mnie patologia i trochę w dupce się poprzewracalo. Hajs w głowę uderzył.

dla mnie nie jest już kobietą(nie napiszę kim) nie piszcie o niej nigdy, wstyd

Popieram. Wstyd i tyle. Niech tu nigdy nie wraca.

Ktoś robi karierę, a Epainfo zjadliwie nakręca spiralę nienawiści przeciwko tej Kobiecie. To prywatna decyzja tej Pani kogo reprezentuje, epainfo jest nieobiektywne. Szukacie sensacji na siłę, ciekawe jak się ona poczuje po takim obrzydliwym artykule..

Zatrważający jest poziom hejtu, zawiści i nienawiści widoczny w tych komentarzach. Ludzie przerażacie.

Pani Olu ,wszystkiego dobrego na nowej drodze życia i sukcesów życzę,….. proszę się nie przejmować maluczkimi i ich wpisami, zapewne deklarują się jako praktykujący katolicy , ale są tylko zwykłymi zakompleksionymi, wścibskimi i nienawistnymi ludźmi, o czym świadczą ich wpisy

Kogo to k&#@! obchodzi!!!!???Przestancie o niej pisac bo my mamy na nia i calal ta szermierke wyjeb%$@haha

Nie piszcie o niej, wyrzekła się Polski.

Artykuł jest wg mnie jak najbardziej w porządku. Tak samo jak zachowanie Aleksandry. Nie ma co się denerwować za czyjeś decyzje. Wielu Polaków pracuje w zagranicznych firmach reprezentując je. Drodzy państwo czytający, zajmijcie się sprawami wokół siebie, nie ma sensu oceniać czyjąś decyzje o zmianach barw,nazwiska czy obywatelstwa.