Strona główna Aktualności Ale mają boisko! Nowy obiekt kosztował 1,5 mln złotych

Ale mają boisko! Nowy obiekt kosztował 1,5 mln złotych

15
fot. Urząd Gminy w Lutomiersku

Murawa jak na Stadionie Narodowym, bieżnia z czterema torami i skocznia do skoku w dal i wzwyż – tak wygląda nowy obiekt sportowy w Lutomiersku.

– Stadion jest już po odbiorze technicznym i podobnie jak inne obiekty sportowe na terenie Gminy Lutomiersk udostępniony jest mieszkańcom nieodpłatnie – informują urzędnicy.

Pierwszeństwo korzystania z nowego obiektu będą mieli uczniowie Szkoły Podstawowej podczas zorganizowanych zajęć z wychowania fizycznego i SKS’u. W pozostałym czasie z bieżni można korzystać bez ograniczeń. Pierwszeństwo korzystania z płyty boiska i terenów przyległych ma Klub Sportowy Sokół w ramach prowadzonych rozgrywek oraz treningów drużyn seniorów i juniorów. Płyta nie będzie jednak czynna co najmniej do polowy października. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na 28 września o godz. 9.00.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Obiekt w obecnym stanie wygląda bez porównania lepiej niż Włókniarz, o „stadionie” PTC nie wspominając.

W Lutomiersku nie mają Mackiewicza dlatego wszystko wygląda lepiej 🙂

A co mają w Pabianicach? PObudujemy, zrobimy, planujemy : ))))) Brawo Macki i do widzenia 21 października

Kolejna inwestycja otwierana na siłę „pod wybory”, bo po co ludzi wpuszczać na gotowy stadion miesiąc wcześniej, kiedy jeszcze jest ciepło i nie pada?

Inna sprawa – ciekawi mnie, gdzie te baterie słoneczne na latarniach mają AKUMULATORY? Ktokolwiek widział taką latarnię, wie, że na dole jest skrzynka, która w dzień się ładuje, a nocą zasila lampę. Pewnie fotoogniwa są dla picu, albo na górze jest sama blacha, a ogniwa ktoś ma już na swoim prywatnym dachu 😛

Co do pytania o latarnie, to zależy od modelu. Producenci robią zarówno latarnie ze skrzynkami gdzie są akumulatory oraz takie gdzie akumulator jest schowany pod ziemią.

U nas raptem ścieżki asfaltują i o parku wodnym ściemę wstawiają. Kiełbasa wyborcza aż kipi 🙂

Przed meczami reprezentacji Polski z Ukrainą i San Marino na Stadionie Narodowym pojawi się nowa murawa. Nie poleży jednak długo – zniknie zaraz po piłkarskich emocjach. Według spółki PL.2012+, zamawianie trawy na konkretne mecze to jedyne wyjście. W marcu na Stadionie Narodowym rozegrane będą dwa mecze eliminacji do Mistrzostw Świata w Brazylii. By mogły się odbyć, potrzebna jest nowa murawa. Ma być montowana już w najbliższy weekend. Kosztowała 729 tysięcy zł., nie poleży jednak długo. – Będzie zdemontowana po meczach naszej reprezentacji z Ukrainą i San Marino. Jest to jedyny możliwy i korzystny sposób z punktu widzenia ekonomicznego. Kupiliśmy murawę… Czytaj więcej »

Więc chyba zupełnie inaczej niż na narodowym

Może zainteresuje kogoś wątek ceny. Lutomiersk – nowoczesne boisko za bieżnią, trybunami, oświetleniem za 1,5 mln. Pabianice – asfaltowa alejka wokół stawu na Lewitynie za 1,8 mln ? Ktoś coś ? się wypowie ?

Pytanie do Super inwestora Piotra A

A gdzie boisko i oświetlenie? 😀 HIT!!!! Tuba wyborcza anie dziennikarstwo 🙂

No i co? My będziemy mieli paliwo tańsze o 30%! 😀

Stadion ładny, tylko szkoda go drużyny, która tłucze sie w 7 lidze i nie wygrali jeszcze meczu !, pobliski Kazimierz jest w 6 lidze z kiepskim stadionem….