Strona główna Aktualności Aktywnie w Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Aktywnie w Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej

0

Jesień daje o sobie znać w pełni swej okazałości. Jak radzić sobie z brakiem słońca, krótkimi dniami i chandrą? Z propozycją wielu interesujących zajęć oraz wydarzeń, nie tylko dla seniorów, przychodzi Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. 

– Dbamy o to, by nasi mieszkańcy, mimo chłodnej aury, wyszli z domów. By pozostali aktywni, uśmiechnięci i na przekór trwającej jesieni i zbliżającej się zimie, nie tracili wiosny w sercu. Oczywiście wszystkie nasze zajęcia prowadzone są z zachowaniem reżimu sanitarnego. Podczas spotkań, w naszych salach przebywać może określona ilość osób. Dbamy także o dezynfekcję rąk oraz o to, by w częściach wspólnych uczestnicy zajęć stosowali maseczki ochronne – informuje Agnieszka Wójcik z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Co ważne, wszystkie zajęcia w domach kultury, dla mieszkańców Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej są bezpłatne lub za symboliczną opłatą. Wycieczki zorganizowane, jak np. wspólne wyjazdy do kina, na basen, czy do teatru to łączny koszt biletu wstępu do danej instytucji oraz przejazdu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku wejść grupowych, jakimi właśnie są atrakcje organizowane dla mieszkańców Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, cena jest znacząco niższa.

 

– To doskonała możliwość nie tylko na przeżycia kulturowe, ale i społeczne i towarzyskie. Dzięki wspólnym wyjazdom, seniorzy mają okazję do nawiązania nowych znajomości, a nawet przyjaźni. Wyjazd do teatru w gronie aktywnych, wesołych osób to zdecydowanie świetna propozycja na jesienne dni.

W zasobach Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, od wielu już lat prężnie działają trzy domy kultury: Dom Kultury „Barak”, mieszczący się przy ul. Brackiej 27a, Osiedlowy Dom Kultury działający przy ul. Łaskiej 46/48 oraz Spółdzielczy Dom Kultury przy ul. Orlej 45.

W „Baraku” oferta zajęć dedykowana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom.
To właśnie tu najmłodsi artyści mogą rozwijać swoje umiejętności aktorskie, należąc do Teatrzyku Młodego Aktora. Również dzieciom dedykowane są lekcje nauki języka angielskiego, nauka gry na gitarze lub keybordzie, warsztaty rysunku i malarstwa czy warsztaty działań twórczych. Również w „Baraku” rodzice wraz ze swoimi dziećmi korzystać mogą z konsultacji i terapii pedagogicznej oraz logopedycznej.

A co dla dorosłych? To m.in. lekcje języka angielskiego, gimnastyka relaksacyjna, aerobik, joga, próby zespołu wokalnego, Klub Seniora „Jarzębina” oraz „Deco – Pasja”, czyli zajęcia z technik zdobniczych dla Pań.

Szczegółowy harmonogram zajęć Domu Kultury „Barak”, dni oraz godziny zajęć, dostępne są w TYM linku.

Równie bogatą ofertę mieszkańcom Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej oferuje Osiedlowy Dom Kultury.
To właśnie tu nasze pociechy w ramach zajęć „Mały Turysta” dowiedzą się, jak czytać mapę, co to jest kompas i do czego służy, jak zbudowana jest ziemia i jaka jest jej historia.
Dla miłośników muzyki, zarówno tych dużych, jaki nieco mniejszych, ODK przy ul. Łaskiej oferuje zajęcia z nauki gry na instrumentach. W placówce dużym zainteresowaniem cieszą się również zajęcia w pracowni malarstwa i rysunku.
A co dla dorosłych ? M.in. tenis stołowy, koło filatelistów, numizmatyków i kolekcjonerów, joga, spotkania Klubu Seniora „Brzoza”, Klub Miłośników Brydża, próby śpiewu, koło fotograficzne.

Szczegółowy harmonogram zajęć Osiedlowego Domu Kultury, dni oraz godziny zajęć, dostępne są w TYM linku.

W Spółdzielczym Domu Kultury z pewnością zadbamy o kondycję fizyczną. To właśnie przy ul. Orlej 45 mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej mogą uczestniczyć w wielu zajęciach stawiających na aktywność ruchową i zdrowy tryb życia. Do wyboru mamy zatem: trening „Brzuch, uda, pośladki”, „Talia, brzuch”, aerobik, gimnastykę odchudzającą i usprawniającą, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. W SDK regularnie spotykają się także członkowie Klubu Seniora „Złota Jesień” oraz zespół wokalny o tej samej nazwie.

Co ciekawe, to właśnie w Spółdzielczym Domu Kultury możemy skorzystać z tzw. pogotowia językowego.
To specjalistyczna pomoc w przypadkach, takich jak wakacyjny wyjazd za granicę czy odwiedziny obcojęzycznej rodziny. Pogotowie językowe powstało tu z myślą o osobach, które nie są zbyt biegłe w posługiwaniu się językiem angielskim i chciałyby polepszyć w tym zakresie swoją komunikację.

Szczegółowy harmonogram zajęć Spółdzielczego Domu Kultury, dni oraz godziny zajęć, dostępne są w TYM linku.

– Gorąco zachęcam do korzystania z naszej oferty – mówi Agnieszka Wójcik z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy będą czerpać radość, wiedzę i inspirację z zajęć, jakie dla nich prowadzimy. Zachęcam także to kontaktu z poszczególnymi domami kultury, by dopytać o warunki uczestnictwa w zajęciach.

 

REKLAMA