Strona główna Aktualności „Agrafki” ruszają na pomoc. Potrzebujesz jej? Dzwoń!

„Agrafki” ruszają na pomoc. Potrzebujesz jej? Dzwoń!

0
fot. Agrafka
Wolontariusze z naszego miasta znów intensyfikują działania związane z epidemią koronawirusa. Dziś została wznowiona „Agrafkowa Pandemia Pomocy”. Przede wszystkim z myślą o seniorach, dzieciach, młodzieży i osobach przebywających na kwarantannie. 

Na czym ma polegać to wsparcie?

– Bogatsi o doświadczenia z ostatniego lockdownu nastawiamy się w tym trudnym czasie na trzy rodzaje działań – mówi Agnieszka Jaksa, koordynator „Agrafki”.

#DbamOSiebieiSeniora to pomoc w zakupach. Zamówienia na nie będą przyjmowane telefonicznie, a potrzebne artykuły czy leki dostarczane bezpośrednio do domów (z zachowaniem środków ostrożności). Działania wesprze straż miejska, która pomoże w dotarciu do potrzebujących.
Telefon: 535 735 755 (Sandra Jędrych)

Dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którym nauka zdalna przychodzi z trudem, wolontariusze wznawiają akcję #ZdalniePoMOCni. Pomogą w realizacji zadań, zrozumieniu zagadnień i sprawdzą prace domowe przed wysłaniem ich do nauczyciela.
Telefon: 516 121 763 (Ignacy Kaźmierak), e-mail: agrafka@onet.eu

#4ŁapyDoPomocy to z kolei pomoc osobom, które mają psy, ale nie mogą wyprowadzać ich na spacer ze względu na kwarantannę. W takich sytuacjach również można liczyć na wolontariuszy.
Telefon: 570 294 830 (Aleksandra Wilczyńska, behawiorystka zwierząt)

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments