Strona główna Dzieje się „Agrafka” na podium. Jest najlepsza w całym regionie!

„Agrafka” na podium. Jest najlepsza w całym regionie!

4
fot. "Agrafka"
Pomagają nie dla nagród, ale z tego, że ich działania zostały zauważone i docenione trudno byłoby się nie cieszyć. Grupa „Agrafka”, bo o niej mowa, wygrała na poziomie regionalnym konkurs „Wolontariusz i Koordynator Roku Korpusu Solidarności”.

Jego organizatorem był Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Pod koniec ubiegłego tygodnia ogłoszono wyniki. Nasi wolontariusze nie mieli sobie równych – to, co robią na co dzień skłoniło sześcioosobowe jury do przyznania im pierwszego miejsca. Wcześniej musieli wypełnić formularz zgłoszeniowy i opisać w nim, na czym polega niesiona przez „Agrafkę” pomoc (m.in. z uwzględnieniem zrealizowanych projektów).

– Nie spodziewaliśmy się zwycięstwa, ale też nie ukrywamy, że dało nam wiele radości. Dla nas to wyróżnienie znaczy bardzo wiele. Poza tym jest również promocją Pabianic – mówi Agnieszka Jaksa, koordynator „Agrafki”.

Indywidualny sukces odniósł natomiast Grzegorz Janicki, jeden z wolontariuszy, który zajął w konkursie trzecie miejsce (można było do niego zgłaszać zarówno grupy, jak i pojedyncze osoby).

Dla naszych wolontariuszy konkursowe zmagania jeszcze się nie zakończyły – jako jedyni z województwa łódzkiego staną wraz z najlepszymi z innych województw do walki o zwycięstwo na szczeblu ogólnopolskim.

„Agrafka” liczy obecnie 43 osoby. Większość stanowią uczniowie szkół średnich, ale w grupie jest też wielu studentów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo dla młodych ludzi Proszę uważać na polityków bo te hieny będą chcieli „przytulić” wasz sukces i przypisać sobie. Kochani dalej tak trzymać „niech moc będzie z wami „

Gratulacje!!!

W pełni zasłużone zwycięstwo. Bardzo kreatywni, sympatyczni i gotowi do różnej pomocy młodzi ludzie. Zaskakują pomysłami, chęciami i zarażają innych. Prowadzeni przez „niezatrzymaną” koordynator Agnieszke Jaksę. Zawsze ma nowe pomysły, siłę i motywację. Nie zatrzymuje się. BRAVO jestem dumna, że działacie w Pabianicach. Zostańcie sobą, zuważajcie na siebie pomagając w pandemii. GRATULUJE KAZDEMY WOLONTARIUSZOWI.

Widać jakieś „JahTy”.
Lubię to!

Last edited 5 miesięcy temu by Mihał