Strona główna Na sygnale Wypadki 72-latka potraciła 16-latkę

72-latka potraciła 16-latkę

19
Nastolatka ze złamaną nogą trafiła do szpitala w Łodzi. Została potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Grota Roweckiego przy ul. Gryzla. 

Do wypadku doszło około godz. 10.00. 72-letnia kierująca jechała Toyotą Yaris w stronę ul. Nawrockiego i nie zauważyła przechodzącej przez przejście szesnastolatki. Uderzenie było na tyle silne, że auto wygląda jak po kolizji z innym pojazdem.
Poszkodowana dziewczyna na sygnale została odwieziona karetką do szpitala w Łodzi. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 

REKLAMA

19
Dodaj komentarz

1600
6 Wątki komentarzy
13 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
14 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karina

Nie wiem jak mogła jej nie zauważyć? Przecież te przejścia zostały specjalnie doświetlone dla poprawy bezpieczeństwa i doświetlenia pieszych! Masa ludzi nad tym rozwiązaniem pracowała i miało być bezpieczne!

obserwator

Dzwonili z fabryki chipsów Lays żeby kierująca oddała prawo jazdy bo promocja się skończyła. Tak na poważnie to w tym wieku proponuje spacerować a nie stwarzać zagrożenie dla innych użytkowników drogi oraz siebie samej.

Szept odbytu

Może pomylili się i zamiast kartki na cukier dostała prawo jazdy.

Karina

Tak sobie zawczasu zażartowałam z tych ciągle rozpisujących sie pod każdym wypadkiem znafców. żeby dać światło, poduszki, rondo itd 🙂 Akurat w tym miejscu (tych pasów) była spora jakiś czas temu debata, spotkania radnych w kamizelkach, prasa itd. Każdy coś wnosił. A jak widać za dnia, w słoneczny dzień i tak ktoś przywali. Dopóki ludzie nie nauczą się wchodzić na pasy kiedy auta przejadą, oraz kiedy kierowcy będą się rozglądać i zawczasu za tego pieszego myśleć, to będzie do takich kolizji dochodzić. Właśnie przed chwilą na świetlickiego przepuszczałąm madkę z curką na rowerach po pasach . Madka pojechała jak na… Czytaj więcej »

StopIdiotom

A kolejna madka to wszystko opisała

..,, Dopóki ludzie nie nauczą się wchodzić na pasy kiedy auta przejadą…,,
Gratuluję pomysłu w mieście wielkości Warszawa bądź nawet większym, europejskim mieście gdzie nieprzerwanie ciągnie się sznur samochodów.

Oiciec

Ale ortografia aż kłuje w oczy… Jak jeździsz tak jak piszesz to aż strach.

Karina

Bardziej skupiałam sie na kierowaniu autem podczas jazdy, niż pisaniu poprawnie na smartfonie. W końcu piszemy tu o bezpieczeństwie i rozwadze na drodze.

Ciekaw czy Ci którzy piszą że w tym wieku powinni spacerować A nie prowadzić auto czy macie prawa jazdy ? I czy wy jak będziecie mieli te lata odstawicue jazdę autem . A mogła nie zauważyć może słońce ja oslepilo albo dziewczyna była na wysokości słupka i bum .

Zbyszek

Dwie zasady kierowcy:
1) Nie widzę – nie jade. Tyczy sie gwałtownych deszczów, slonca itp.
2) Mam świadomość martwego pola za slupkiem oraz wynikającego z slepej plamki na oku, dlatego zawsze nalezy wykonac ruch głową, a nie tylko oczami.

sześciesiątka

ciekawi mnie Twa teoria? Jeśli paczę w prawo i mam słupek (na „przedniej szybie”) zasłaniający część drogi, to jak mam skręcić głową aby to martwe pole wyeliminować?

RafałPAB

BABY NA TORY A BABCIE W KAPCIE A NIE ZA KIEROWNICE SIĘ PCHAĆ

gacy

Niewidomi to powinni jeździć komunikacją miejską a w pewnym wieku to człowiek powinien być badany chociaż raz w roku po to żeby było wiadomo czy może jeszcze prowadzić samochód