Strona główna Aktualności Polityka 6,5 tys. podpisów u prezydenta. Będzie referendum?

6,5 tys. podpisów u prezydenta. Będzie referendum?

9

Działacze klubu Twój Ruch Pabianice złożyli u prezydenta Grzegorza Mackiewicza 6,5 tys. podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum na temat zlikwidowania straży miejskiej.

Od 26 marca działacze klubu Twój Ruch z Pabianic zbierali podpisy pod petycją do prezydenta Grzegorza Mackiewicza w sprawie przeprowadzenia referendum na temat likwidacji Straży Miejskiej. Wczoraj, 15 maja złożyli w Urzędzie Miejskim 6500 podpisów popierających tą akcję.

– Straż Miejska to krzywe zwierciadło patologii kraju. Zamiast poprawy bezpieczeństwa jest patologia, której nie można dłużej finansować. Wypaczona została pierwotna idea straży miejskiej. Straż miejska miała odciążyć policję w takich sprawach jak chuligaństwo, picie alkoholu oraz nieobyczajne zachowania w miejscach publicznych. Dziś wiadomo jednak,że to tylko koncert życzeń – mówił na dzisiejszej konferencji przewodniczący klubu Twój Ruch Pabianice, Dawid Grzegorzewski.

Inicjator zbiórki podpisów negatywnie ocenił sposób pracy straży miejskiej w naszym mieście, a także to w jaki sposób jest oceniania.

– W straży miejskiej pracują często ludzie niedowartościowani i mocno sfrustrowani. Podstawowym źródłem patologii straży miejskiej jest system punktowego rozliczania gdzie strażnik chce wykazać się jak największą liczbą mandatów, lecz ilość mandatów nie za wiele mówi nam o danych funkcjonariuszu. To społeczeństwo powinno mieć prawo oceny. W Ameryce co jakiś czas ocenia się komendantów. Zły szeryf zostaje natychmiast zwolniony. To samo powinno mieć miejsce tutaj w Polsce. Strażnicy bardzo często są również z nadania partyjnego. Reprezentują szyldy danej partii, a to nie partia lecz umiejętności powinny decydować o pracy w straży miejskiej – dodał Grzegorzewski.

Co dalej w kontekście informacji sekretarza miasta Pawła Rózgi odnośnie niespełnienia warunków formalnych oraz czego oczekują organizatorzy zbiórki podpisów?

– Decyzję pozostawiamy prezydentowi Pabianic. Jeżeli straż miejska zostanie to wystawiamy jej żółtą kartkę. Będziemy bacznie przyglądać się  jej działaniom. W przeciwnym razie zmuszeni będziemy powtórzyć akcję i żądać referendum. Chcemy również spotkania z prezydentem i przeorganizowania pracy straży miejskiej jeżeli dalej będzie funkcjonować. Jesteśmy zadowoleni widząc nasze efekty zbierania podpisów. Od 2 tygodni można wreszcie zobaczyć piesze patrole straży miejskiej, stoją też przed sklepami z dopalaczami co bardzo nam się podoba. Cieszymy się, że chociaż część naszych postulatów została zauważona i będziemy przyglądali się dalszej pracy strażników – powiedział na zakończenie przewodniczący klubu Twój Ruch w Pabianicach.

REKLAMA
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wszystko jest możliwe – Palikot wypadnie z polityki!

Mam nadzieje że ten pan co zbierał podpisy i dane osób podpisujących wprowadził zgodnie z przepisami ochronę danych osobowych w swojej grupie? Inaczej wykazałby się podobnym ignoranctwem jakim obarcza pracowników straży miejskiej. pomijając fakt iż zbieranie podpisów bez wprowadzonej polityki bezpieczeństwa danych i informowania o niej osób składających podpisy jest KARALNE! miłego łikendu p. G. 🙂

Pan G to ma ubiór w sam raz na polityka 😀

Uważam ze ta formacja tylko na samym początku jej funkcjonowania względnie działała na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście . Obecnie pozostawiam wiele do życzenia. Uważam też ze dużo lepiej było by zatrudnić więcej policjantów w Pabianicach i dofinansować tą formacje aby strzegła praworządności w naszym ukochanym mieście aniżeli dalej finansować straż miejską. Jak widać inne miasta zrezygnowały z usług straży miejskiej a przestępczość nagle nie wzrosła co widać w statystykach . Dodam ze nie należę do formacji politycznej która zbierała podpisy odnośnie likwidacji SM . Wydajmy publiczne pieniądze na to co faktycznie poprawi bezpieczeństwo .

A wiesz jakie grosze zarabiają strażnicy miejscy, a ile trzeba zapłacić policjantowi?
A swoją drogą to policja nigdy nie ma czasu na zajmowanie się „pierdołami” bo niestety zdarzyło się że pan policjant dyżurny nie miał ochoty wysłać patrolu na interwencję, a straż miejska przyjechała i załatwiła sprawę.

jakby jeden z drugim się uczył kiedy był na to czas to by groszy nie zarabiali

dobry kamuflaż Dawid 😛 Twoje teksty poznam na kilometr

Jakież było moje zdziwienie jak pod SDHem podbiegł do mnie małolat z rozbieganym wzrokiem „mówiąc” – „jkprszekajkjhsd jsdfsdflaks pospidsy zlwoaniem traszy mmmskiej?” Formy pytającej sam się domyśliłem. Jak spytałem czy mam zadzwonić po policje bo chyba przedawkował usłyszałem tylko „knije too psierladaj”. Szacun Panie Palimost.

Straż miejska jest potrzebna, tylko niech spełnia swoją rolę. Nie widziałam na przykład nigdy, żeby kogoś ukarała za niesprzątanie psich kup, którymi jest usyfione całe miasto ;/