Strona główna Dzieje się Sport 6 medali Azymutu

6 medali Azymutu

1

Zawodnicy pabianickiego klubu wrócili do domu z tytułami.

W ostatni weekend w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Sprinterskim Biegu Na Orientację. W sobotę zostały rozegrane biegi sztafetowe, gdzie w kategorii S70 tytuł wicemistrzowski wywalczyła para Maria Pabiach i Tomasz Tkaczuk.

Natomiast w niedzielę, podczas indywidualnego biegu sprinterskiego zawodnicy Azymutu zdobyli kolejne medale. Miłą niespodziankę sprawiła Julia Krempińska, która wygrała kategorię K16. W M18 tytuł wicemistrzowski zdobył Konrad Płóciennik, jego koledzy klubowi byli blisko podium: Dawid Zając 5. miejsce oraz Dawid Kalisiak 6. miejsce.

W kategorii K35 zwyciężyła Maria Pabich, a w K40 Katarzyna Konc. M35 zdominował Tomasz Tkaczuk, pokonując o ponad minutę wielokrotnego reprezentanta Polski Wojciecha Dwojaka.

Mistrzostwa Polski w Sprincie były równocześnie ostatnią rundą Eliminacji do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się na Słowacji na przełomie czerwca i lipca. Zakwalifikowało się do nich trzech zawodników z Pabianic:

Julia Krempińska w kategorii K16. Jest to jedyna w Polsce zawodniczka, która jako czternastolatka biega w kategorii do 16 lat.

Na drugim miejscu kwalifikacje ukończyła zawodniczka do lat 18 – Kinga Królik, która z powodu skręcenia stopy nie mogła wystartować w Mistrzostwach Polski.

Natomiast w kategorii M18 na trzecim miejscu uplasował się Konrad Płóciennik.