Strona główna Aktualności Polityka 6 komitetów do sejmu, 3 kandydatów do senatu (SONDA PRZEDWYBORCZA)

6 komitetów do sejmu, 3 kandydatów do senatu (SONDA PRZEDWYBORCZA)

23
Wybory parlamentarne zbliżają się wielkimi krokami. Komitety wyborcze zarejestrowały już swoje listy. W naszym okręgu nr 11 w wyborach do sejmu (tzw. sieradzki) jest 6 komitetów. W okręgu senackim o numerze 26 mamy trzech kandydatów. Wybory odbędą się 13 października.

Dla niewprawionych wyborców podział terytorialny może być skomplikowany. W wyborach do sejmu powiat pabianicki znajduje się w okręgu nr 11, do którego należą również powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski. Mieszkańcy wymienionych terenów będą mieli 6 list, bo tyle komitetów zarejestrowało się w tym okręgu. Wybierzemy 12 posłów.

Na który komitet oddasz swój głos?

W wyborach do sejmu 2019 zagłosuję na:
 • KKW Koalicja Obywatelska 31%, 335
  335 31%
  335 - 31% procent głosów
 • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość 29%, 318
  318 29%
  318 - 29% procent głosów
 • KW PiS 19%, 210
  210 19%
  210 - 19% procent głosów
 • KW SLD (Wiosna i Razem) 14%, 156
  156 14%
  156 - 14% procent głosów
 • KW PSL (+Kukiz15) 3%, 33
  33 3%
  33 - 3% procent głosów
 • KWW Bezpartyjni i Samorządowcy 3%, 31 Głosy
  31 Głosy 3%
  31 Głosy - 3% procent głosów
Liczba głosów: 1083
9 września 2019 - 15 września 2019
Głosowanie zakończone

Inaczej sprawa wygląda w wyborach do senatu. Tutaj w naszym okręgu nr 26 są 3 powiaty: łaski, pabianicki i zgierski. Jest to okręg jednomandatowy, co oznacza, że wygrywa tylko jeden kandydat. Do wyboru mamy 3 osoby.

Na kogo oddasz swój głos?

W wyborach do senatu 2019 zagłosuję na:
 • Krzysztof Habura (KKW Koalicja Obywatelska) 56%, 438
  438 56%
  438 - 56% procent głosów
 • Maciej Łuczak (KW PiS) 26%, 204
  204 26%
  204 - 26% procent głosów
 • Jakub Filipowicz (KWW Bezpartyjni i Samorządowcy) 19%, 146
  146 19%
  146 - 19% procent głosów
Liczba głosów: 788
9 września 2019 - 15 września 2019
Głosowanie zakończone

Głosować można do końca tygodnia.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPięć kontynentów, jedna książka. Podróże z literaturą w tle
Następny artykułPrzejazd kolejowy placem budowy. A na nim i piesi, i rowerzyści…
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Fajnie by było, gdybyście napisali o kandydatach…

Ja napisałem o pierwszym kandydacie – Rąkowskim, ale redaktor zdecydował, że będzie cenzura. Jak zwykle zaraz napisze, że nic nie wnosiło do dyskusji.

To proszę napisać co jest nieprawdą?

mam pytanie oddałem głos na jednego z kandydatów i nie dodało mojego głosu wręcz przeciwnie zrobiłem to samo z tel to odjeło głos czy tu coś nie jest u was żle ustawione czy tylko głosy na wybranych kandydatów się dodają?
proszę o wyjaśnienie Pana redaktora

Ja nawet nie próbuję, bo wyniki na epainfo znać zanim ankieta ruszy 😀

I znowu psychologia mentalnie słabych ludzi. „Nie mówię głośno (nawet w anonimowej sondzie), że zagłosuję na PiS, bo mądrzejszi ode mnie ludzie, mówią głośno, że na nich nie zagłosują. Podziwiam ich, zazdroszcze ich wiedzy i obycia, ale „darmowa kasa” przemawia do mnie tak mocno, że zagłusza moje sumienie” Taka smutna prawda od kilku głosowań. Mądry pyta głupiego jak głosował i głupi będzie kłamać, by nie stać się w oczach mądrego jeszcze bardziej głupim. Czujesz się głupi? Tak jesteś nim, ale sama świadomość swojej „głupoty” stawia Cię wyżej niż głupich myślących, że są mądrzy. Każdy z nas jest głupi, ale od… Czytaj więcej »

Gdy głupi pozna,że jest głupi przez to poznanie jest już mędrcem.

Wzięła mnie ostatnio ochota, żeby kandydować w najbliższych wyborach na radnych naszego miasta. Czasem pójdę posiedzieć na zebraniu i wezmę urlop w pracy. Coś przegłosuję może przypadkiem. Ktoś mi zrobi zdjęcie, portal opisze. Uśmiecham się ładnie, maskę antysmogowa umiem założyć, lubię biegać charytatywnie. Wykształcenie jakieś mam.
Chyba niczego mi nie brakuje, prócz znajomości. Czas start!

Zawsze jak uznasz, że masz za mało kasy to będzie kandydować małżonka. Zawsze dwa razy więcej kasy i raźniej. Jeden już tak próbował. Nie przeszło, ale może teraz będzie pani Seweryna kandydować.

Lol ale ludzie jaja sobie robią z sondażu. Serio jest jeszcze ktoś kto zagłosuje na PO ?? WOW

Niestety. Dla kariery ludzie zrobią wiele rzeczy. Do tego wielu nie myśli samodzielnie. Zamiast wybrać coś innego to widzą tylko PO lub PIS.

w sondzie brakuje mi „p*****ę nie idę bo szkoda na to czasu”

Zapomniałeś dodać -nie idę czyli oddaję głos na PiS

NIE IDĘ – znaczy nie głosuję na NIKOGO, nie interesuje mnie kto wygra, kto przegra. Więc nie wciskaj mi tu swojej propagandy. nigdy w życiu nie byłem głosować i nie pójdę bo mnie to nie interesuje. takie dzieciniarstwo – kto wygra szarfę? 🙂 sam sobie wyznaczam co robię i jak w życiu. a to co kto zarządzi to mnie nie interesuje, się dostosować umiem i poradzić też bo mam łeb na karku. Obojętnie jakie zastosujesz kontr stanowisko, że niby poprzez moją postawę to będzie to czy tamto. To w ogóle na mnie to nie wpłynie, nie muszę tu być i… Czytaj więcej »

Patrząc na kandydatów z Pabianic, których wystawiła Koalicja Obywatelska to oni chyba chcą aby ludzie głosowali na PiS. Chyba, że to strategia polegająca na tym, że mieszkańcy zagłosują chcąc pozbyć się ich z miasta.

po co wybory zróbmy sondę

Zaproponuj Drugiemu Kaczorowi, to jego państwowy biznes polityczny !

Kto to jest ten Filipowicz? Zagłosuję na gościa, bo ani cwaniaczek H. ani bezjajeczny Ł. mnie nie interesują! Panie Jach! Może Pan przybliżyć kto to jest?

Dziękuję za info. No i ma mój głos. Tych 2 z Pabianic to nieporozumienie

Pomyliłeś dystynkcje. Najpierw był bajeczny Ł., a teraz wszystkie inne cwaniaczki.