Strona główna Na sygnale Pożary 41 osób ewakuowanych. 50 tys. zł strat

41 osób ewakuowanych. 50 tys. zł strat

1

9 zastępów straży pożarnej działało na terenie fabryki produkującej płatki zbożowe w Dobroniu.

Straż pożarna ruszyła do akcji ok. godziny 11.30. Nastąpiło zapalenie pyły zbożowego w zamkniętym układzie technologicznym filtrów zboża. Strażacy działali na drugim piętrze budynku, dwóch ratowników przy pomocy drabiny mechanicznej weszło na dach.

– Proces technologiczny został wstrzymany, a ogień ugaszono gaśnicami śniegowymi. Spaleniu uległo 28 filtrów aramidowych. Straty oszacowano na 50 tys. złotych – relacjonuje starszy technik – sekc. Szymon Giza, rzecznik prasowy pabianickich strażaków. – Strażacy ewakuowali z budynku 41 pracowników firmy. Stan osób nie wymagał interwencji pogotowia ratunkowego. Akcja trwała 2,5 godziny.

Sytuacja jest w pełni opanowana, zdarzenie okazało się niegroźne, nikt nie ucierpiał, a o 12:50 wszyscy pracownicy wrócili na swoje stanowiska pracy. Zaistniałe zdarzenie nie wpłynie na dalsze funkcjonowanie zakładu. Zakres interwencji wynikał z naszych wewnętrznych restrykcyjnych norm i procedur bezpieczeństwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim zastępom straży za czujność, szybką i sprawnie przeprowadzoną akcję – informował rzecznik prasowy firmy zaraz po zakończeniu działań.


REKLAMA
Poprzedni artykułSpora podwyżka cen gazu
Następny artykułWjechał w Jaguara
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Rzecznik wstydzi się podania nazwy firmy…. oj joj joj 🙂 Tak później jest jak się oszczędza na przeglądach i konserwacjach.