Strona główna Aktualności 430 tys. złotych do rozdania

430 tys. złotych do rozdania

6

Urząd Miejski zbiera wnioski na dotację dla pabianickich klubów sportowych. Sprawdź na co można uzyskać pieniądze.

Kwota 430 tys. złotych przeznaczona jest na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w poszczególnych dyscyplinach sportu, organizację  zawodów sportowych lub uczestnictwo w nich, a także udział rozgrywkach ligowych pabianickich klubów sportowych.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać pabianickie kluby sportowe na realizację konkretnych zadań
i projektów. Przyznane dotacje na zadania będą rozliczane na podstawie umowy i sprawozdania z wykonania konkretnych zadań.

– Kryteriami przy przyznawaniu dofinansowania będą osiągnięcia i poziom sportowy zawodników, liczba zawodników w klubie, ranga zawodów, rekreacja i sport niepełnosprawnych – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Wniosek należy złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Pabianicach, ul. Zamkowa 16 (Biuro Obsługi Interesantów- parter), do 23 stycznia. Odpowiedni formularz można pobrać tutaj.

6
Dodaj komentarz

1600
2 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
6 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
R

Dofinansujcie piłkę nożną a pieniądze się pośrednio zwrócą.
Jeśli kilkudziesięciotysięczne miasto jak Pabianice będzie miało klub piłkarski choćby w III lidze (czwarty poziom rozgrywkowy) to na domowe spotkania będzie przychodziło spokojnie po kilka set czy tysięcy osób. Generuje to wpływy z biletów ale i zyskać może wszystko co okołoboiskowe – chociażby klubowy marketing czy jakieś budki z jedzeniem/piciem nawet.

Mariusz Nowacki

Bzdury piszesz Kolego. Nigdy na tym poziomie rozgrywkowym finansowanie piłki nożnej nie powoduje jakichkolwiek zysków. Kilka tysiecy kibicow? Zdajesz sobie sprawę ile kosztuje zabezpieczenie imprezy masowej?

arkowski

O czym mowa. W zeszłym roku Włókniarz dostał mniej niż jacyś biegacze po omacku czy tam z kompasem. Wpierw trzeba oddzielić sport od rekreacji to pierwsze. Drugie dla porównania taki Rzgów dostaje od miasta ponad 350 tysięcy czyli niemal tyle co wszystkie kluby u nas. I grają w tej samej lidze. Piłka nożna to olbrzymie wydatki więc zapomnijcie o jakichś ligach w tym mieście. Chyba, że MIELE sypnie groszem. W końcu będą tu dzięki kolegom prezesa Kosmala.

Tomek

Włókniarzowi to nie należy się nawet złotówka!
Dostali od miasta w ramach budżetu autokar, a dzieciaki i tak jeżdżą w wynajętych autobusach, za których płacą rodzice, to jest skandal!!

Marcin

Piłka nożna w Pabianicach od lat kilkunastu jest na poziomie LZS Kozia Wólka. A prowadzenie w klubie sportowym działalności politycznej przez zarząd to prawdziwy skandal. Między innymi stąd jest brak wyników sportowych. A propos- czy prezes Kosmala dostał już wyrok?

Mała

Przepraszam bardzo ale ci biegacze (po omacku czy z kompasem )to jest tez młodzież ktora trenuje przez 6 dni w tygodniu po 2/3 godziny dziennie i w swoim dorobku maja mistrzów Polski i Europy i nie zgadzam sie ze mozna nazwac to rekreacyjne bieganie . Kazdy sport jest wazny czy to pilka,plywanie czy bieganie